Ha René Temmink bíró nem tesz rá - indokoltan - néhány percet a Chelsea-Bayern München mérkőzésre, alighanem puszta formalitás lenne a két csapat visszavágója, hiszen az angol gárda kedden háromgólos előnnyel léphetne pályára a müncheni Olimpiai stadionban.
A holland játékvezető azonban hosszabbított, megadott egy jogtalan tizenegyest (Ricardo Carvalho nem faultolta Michael Ballackot, aki azonban színészi erényeket csillogtatva eljátszotta a nagy halált), ezzel a Bayernnek reményt adott a második ütközetre, önmagát pedig céltáblának állította a Chelsea-játékosok elé. (Csak zárójelben jegyezzük meg, hogy a nyolcaddöntőben hasonló történt meg a bajorokkal, azzal a különbséggel, hogy az Arsenal ellen ők vezettek 3-0-ra, és Kolo Touré hozta vissza a londoni reményeket. Más kérdés, hogy akkor az "ágyúsok" nem tudtak élni a sansszal.)
"Borzasztóan rossz bíróhoz volt szerencsénk - háborgott John Terry, a Chelsea csapatkapitánya. - Négyszer vagy ötször is megnéztem az esetet, és egyszer sem éreztem, hogy tizenegyest kellett volna adnia. Keményen megdolgoztunk azért, hogy háromgólos előnynyel menjünk a visszavágóra, ezért is vagyunk nagyon csalódottak a bíró bosszantó döntése miatt. Egész este nem hallgatott ránk, hiszen nem csupán Ballack, hanem a többiek is rendesen dobálták magukat. Angliában ez nem szokás!" Eidur Gudjohnsen szerint: "A játékvezető remekül működött, leszámítva az utolsó harminc másodpercet. Ballack tudatosan esett el. Természetesen csalódottak vagyunk, hiszen a négy egy és a négy kettő között hatalmas a különbség."
A második félidôben rövid idô alatt duplázó Frank Lampard (középen) az elsô játékos, aki a Bajnokok Ligája idei kiírásában két gólt tudott szerezni a Bayern München ellen
A második félidôben rövid idô alatt duplázó Frank Lampard (középen) az elsô játékos, aki a Bajnokok Ligája idei kiírásában két gólt tudott szerezni a Bayern München ellen
A televíziós felvételek alapján akár a németek is "nekimehetnének" Temminknek, hiszen az első gólt eredményező Joe Cole-lövésnél Didier Drogba lesen sertepertélt, de Oliver Kahn a SAT1-nek elismerte, jól döntött a holland. "Nézzék, az a lövés vagy mellément volna, vagy megfogom, mert én a jó irányba mozdultam el. Arról nem Drogba tehet, hogy a labda megpattant Lúcio sarkán. Korrekt döntés volt, nem kellett lest ítélni, mert Drogba nem zavart a munkában" - fejtegette a német kapus.
Csak egyszer volt visszaút
Statisztikai szempontból szinte semmi jóval sem kecsegtet a Bayern München számára a londoni 4–2-es vereség. A bajorok korábban a nemzetközi kupaporondon tízszer kerültek legalább kétgólos hátrányba az elsô mérkôzésen, és mindössze egyszer, az UEFA-kupa 1988–89-es kiírásának harmadik fordulójában tudták kiharcolni a továbbjutást. Akkor az Inter a müncheni Olimpiai stadionban tudott nyerni 2–0-ra, azonban a visszavágót a San Siróban bukta el 3–1-re, és idegenben lôtt kevesebb gólja miatt kiesett. A Bayern egyébként tíz év után kapott ismét legalább négy gólt európai kupameccsen, a Chelsea elôtt 1995. április 19-én az Ajaxnak sikerült „kitömnie” a német együttest. A BL elôdöntôjében a hollandok kettô ellenében hatot rúgtak az amszterdami visszavágón a Bayernnek.
Azonban kár lenne, ha ez a csata a bírói ténykedésről maradna emlékezetes, hiszen akadt, aki pozitív értelemben nyújtott maradandó teljesítményt. Természetesen Frank Lampardra gondolunk, aki ismét bebizonyította, a legendás brazil védő, Carlos Alberto, az azeri válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya nem véletlenül nevezte őt a világ egyik legjobb középpályásának. A karmester két remekbe szabott gólt vágott Kahnnak, és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a csata sorsát. "A győzelemmel elégedettek lehetünk. A két gól előny nagyszerű, de nem becsüljük le a Bayernt, mert mindannyian emlékezhetünk arra, hogyan játszott az Arsenal ellen hazai pályán. Ennek a fejünkben kell maradnia" - jelentette ki a találkozó után Lampard.
Nem volt nem észrevehető, hogy a Chelsea a Bayern egyenlítő gólja után milyen könnyedén váltott ritmust, amelyet a bajorok nem tudtak követni. Sokan úgy vélik, ebben szerepe volt José Mourinhónak, a londoniak eltiltott vezetőedzőjének, aki több lap nyomozása szerint adóvevőn tartotta a kapcsolatot két segédjével, Steve Clarke-kal és Baltemar Britóval. Attól még, hogy a különböző angol és német bulvárlapok ezen csemegéznek, valamit ne feledjünk el: nem Mourinho futballozott a pályán. Talán ezért is jelezte már az UEFA: semmiféle vizsgálatot sem indít az ügyben.
Lapszemle
The Times (brit) „A Mourinho-csapat a második félidôben igazi vezére nélkül is behódoltatta a Bayern Münchent, de a tôr helyett nagykalapácsot használva. Amikor kilenc perccel a vége elôtt Didier Drogba a hálóba lôtte a negyedik gólt, a Chelsea elôdöntôbe jutása elkerülhetetlennek tûnt. A kijózanodás a hosszabbításban jött el. Ricardo Carvalho megérintette Michael Ballack ingujját, a német középpályás összecsuklott, így pedig maradt némi munka a jövô hétre is.”
Sport Bild (német) „A hosszabbításban szerzett tizenegyesgóllal a Bayern Münchennek legalább kis esélye maradt arra, hogy a 2001-es diadal után ismét bejusson a BL elôdöntôjébe. A német rekordbajnok Roy Makaay nélkül keserû, négy kettes vereséget szenvedett a Chelsea-tôl, de legalább a minimális sansza megmaradt. Ugyanakkor a Bayern legutóbb tizenhat éve jutott tovább úgy kieséses párharcból, hogy az elsô mérkôzést elveszítette.”
A német oldal is elsősorban a vereséggel, illetve a visszavágóval törődik. "Azt hiszem, ha a Bayern München négy kettőre kikap a Bajnokok Ligájában, az megsemmisítő hatású. Ebből az érzésből kell felépítenünk azt a fajta agresszivitást, amellyel sikerrel járhatunk a visszavágón. Az a kérdés, hogy ez elég lesz-e a továbbjutáshoz" - latolgatta az esélyeket Kahn. Uli Hoeness menedzser optimistábbnak tűnt: "Az utolsó másodpercben szerzett szerencsés gól valamilyen trendet jelképez. Ez az eredmény minden kaput kinyitott előttünk. Kettő nullával vagy három eggyel már mi vagyunk a továbbjutók. Olyan keményen fogunk támadni, hogy ledőlnek a stadion falai!" Nem tisztünk kételkedni a fogadkozásban, de sokkal valószínűbb, hogy a Bayern München a századik Bajnokok Ligája-meccsével vesz búcsút a nemzetközi porondon az Olimpiai stadiontól.