A legextrémebb show várható

2004.11.26. 22:56
Címkék
Néhány éve szinte ismeretlen fogalom volt hazánkban az Egyesült Államokban honos szakág, a motokrossz-freestyle, ám néhány lelkes ember fanatizmusának köszönhetően nyugodtan kijelenthető, hogy mára nálunk is gyökeret vert a motorozás talán leglátványosabb válfaja.
Németh Kornél is bemutatja akrobatikus tudását a sportaréna közönségének
Németh Kornél is bemutatja akrobatikus tudását a sportaréna közönségének
Németh Kornél is bemutatja akrobatikus tudását a sportaréna közönségének
Németh Kornél is bemutatja akrobatikus tudását a sportaréna közönségének
Németh Kornél is bemutatja akrobatikus tudását a sportaréna közönségének
Németh Kornél is bemutatja akrobatikus tudását a sportaréna közönségének
Ennek legjobb bizonyítéka, hogy szombat este hét órakor a Papp László Sportarénában immár ötödik alkalommal rendezik meg a nemzetközi motokrossz-freestyle show-t. Amely más lesz, mint az eddigiek. Egyrészt az 5. budapesti freestyle-gálán sokkal több világsztár vesz részt, mint az elmúlt bemutatókon, másrészt a show sokkal extrémebb lesz, mint az eddigiek, mivel tavaly óta óriásit változott a szabadstílusú motoros légi akrobatika.
A szombati verseny olyan lesz, mint egy amerikai bajnoki futam, hiszen kilenc olyan pilóta érkezik a tengerentúlról, akik az ottani sorozat meghatározó figurái. Jake Windham 2000-ban amerikai bajnok volt, és az idén duplázásra készül. Drake McElroy Windham egyik legnagyobb ellenfelének számít, a 21 éves Jell Fehr az új generációt képviseli, Robbie Maddisont pedig a legnevesebb ausztrál freestyle-motorosként jegyzik. A 23 éves Dustin Miller már volt amerikai bajnok, rajtuk kívül pedig Ronnie Renner, Andy Bell, Reagen Sieg és Jesse Olson is az elithez tartozik. Utóbbiak valószínűleg ugyanúgy vállalják majd a backflipet, azaz a 360 fokos levegőbeli megfordulást, mint a többiek.
A külföldi sztárok mellett természetesen magyar résztvevők is lesznek: Hujber Péter, Kerner László, Lamos Attila és óriási meglepetésre Németh Kornél is, akitől már előre rettegnek az amerikaiak. Az egyik legjobb európai freestyle-krosszosnak számító balatonszemesi pilóta, aki az elfoglaltságai miatt csak az utolsó pillanatban tudta elfogadni a szervezők felkérését, azonban a pályán kívül okozza majd a legnagyobb feltűnést, hiszen fontos bejelentésre készül. "Egyelőre csak annyit árulhatok el, hogy jövőre minden megváltozik majd"- titkolózott Németh, aki legutóbb az erdélyi Székelyudvarhelyen, egy leukémiás gyerekeknek rendezett jótékonysági bemutatón indult freestyle-viadalon.
Legfrissebb hírek

Mbappé kontra Yamal – két futballvilág találkozik az elődöntőben

Foci vb 2026
25 perce

Az UEFA ünneplése méltóbb volt – az első 100-szorosok 25. rész: Boriszlav Mihajlov

Képes Sport
33 perce

Murat Yakint dögösnek tartják a hölgyszurkolók

Foci vb 2026
44 perce

Hatékonyság, dinamika, intelligencia – Kylian Mbappé harca Lamine Yamallal

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Brazíliában folytatja a zöld-fokiak balszélsője

Foci vb 2026
1 órája

Messiék továbbra is bízhatnak a tizenegyesekben

Foci vb 2026
1 órája

Békéscsabán nagy a bizonytalanság – Balog Zsolttal szóban megegyeztek, de Kuznyecovval is tárgyalnak

Labdarúgó NB II
1 órája

Légy érhetett a labdához a nyolcaddöntőben?

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik