Kabajeva nyerte a tesztelést

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2003.08.13. 22:10
Címkék
Egle Abruzzini jött, ment, magyarázott, mutogatott a Budapest Sportarénában. A Nemzetközi Tornaszövetség ritmikus gimnasztika szekciójának elnöke szemlélődött és jegyzetelt, elvégre szerdán a szeptember 24-én kezdődő budapesti olimpiai kvalifikációs világbajnokság főpróbáját tartották, amelyen a legtöbb lehetőség adódott a hibák kiszűrésére.
Csacsina gyakorlata sem tökéletes még, de a második hely így is az övé (Fotó: Árvai Károly)
Csacsina gyakorlata sem tökéletes még, de a második hely így is az övé (Fotó: Árvai Károly)
Csacsina gyakorlata sem tökéletes még, de a második hely így is az övé (Fotó: Árvai Károly)
Csacsina gyakorlata sem tökéletes még, de a második hely így is az övé (Fotó: Árvai Károly)
Csacsina gyakorlata sem tökéletes még, de a második hely így is az övé (Fotó: Árvai Károly)
Csacsina gyakorlata sem tökéletes még, de a második hely így is az övé (Fotó: Árvai Károly)
Persze, a magyar szervezők már nagyon rutinosak (1996-ban világbajnokság, 1999-ben Európa-bajnokság házigazdája volt Budapest), nem sok sanszot adtak a kritikus megjegyzésekre, igaz a Budapest Sportaréna számukra is új terepet jelentett. És ezen a terepen meglehetősen magabiztosan "mozogtak” a szervezők, akiknek mindössze egy nehézséggel kellett szembenézniük.
A világversenyeken a gyorsabb lebonyolítás érdekében bevett szokás, hogy két egymástól elszeparált szőnyegen rendezik meg a versenyeket – így volt ez szerdán a tesztviadalon is. A csarnok küzdőterét egy fekete hangszigetelő függönnyel választották el, és így párhuzamosan adhatták elő gyakorlataikat a versenyzők.
Igen ám, csak a hangszigetelés részben jött létre, olykor-olykor áthallás zavarta meg a versenyzőket és a nézőket, ám Gyerőné Fritsch Zsuzsa szakmai alelnök elárulta, a technikusok ezt a hibát is könnyedén kiküszöbölik majd a világbajnokságig.
És a versenyzőknek hogyan megy majd a hibák korrigálása? Nos, erre alig több mint egy hónapjuk maradt, és ahogy a viadal is mutatta nemcsak a magyar művészi tornászoknak, de a világ legjobbjainak, az orosz Alina Kabajevának és Irina Csacsinának is akad még csiszolnivalója.
Természetesen az előbb említett két hölgy a gyakorlatok anyagerősségében és a kivitelezésben is magasan a mezőny fölé emelkedett, ám egy-két rontásukra, főleg Kabajeva szalaggyakorlatára, figyelmeztetően öszszevonta szemöldökét edzőjük, Irina Viner. Ám míg Csacsina megszeppenve, szinte a szőnyeg alatt közlekedett, Kabajeva mérhetetlenül kiélvezte a népszerűségét, a tapsvihart, amellyel a magyar nézők fogadták.
Persze a magyar lányoknak jóval több jutott a biztatásból, még akkor is fürödhettek a közönség szeretetében, amikor rontott gyakorlattal kellett elhagyniuk a küzdőteret. És sajnos-sajnos potyogtak a szerek. Nem véletlen, hogy Berek Irina, a magyar csapat szakmai igazgatója több figyelmet kért versenyzőitől.
"Úgy nem lehet semmit sem elérni, ha hibát hibára halmozunk, ám ha sikerül tökéletesen kivitelezett gyakorlatokkal előrukkolnunk a világbajnokságon, akár meglepetést is okozhatunk. Egy hónap áll előttünk, és folytatnunk kell a munkát” – magyarázta az edzőnő. Az egyéni viadalon egyébként a papírformának megfelelően Kabajeva, Csacsina, no és az azeri Gyimatova állhatott fel a dobogóra, míg a magyarok közül negyedik helyével Haris Brigitta érte el a legjobb teljesítményt. Bár mint utólag kiderült alaposan megszenvedett: buzogánygyakorlata során ugyanis kettéhasadt a sarkán a bőr és egy mély seb tátongott a lábán. Ehhez képest pont ezzel a szerrel kapta a legmagasabb pontszámot a zsűritől. Az együttes kéziszercsapatok versenyében a magyar lányok csodálatos karika-labdagyakorlatuknak köszönhetően az oroszok mögött a második helyet szerezték meg, és szakmai berkekben egyöntetű vélemény volt, hogy a legutóbbi Európa-bajnoksághoz képest rengeteget fejlődtek versenyzőink.
"Elégedett vagyok a lányokkal, bár a szalaggal megszeppenten dolgoztak, a karika-labdagyakorlatukkal kárpótoltak bennünket” – mondta Fekete Annamária, a csapat edzője.

Magyar nemzetközi bajnokság, egyben világbajnoki tesztverseny, Budapest
Egyéni összetett:
1. Alina Kabajeva (orosz) 110.317 (buzogány: 27.400, karika: 28.400, labda: 27.750, szalag: 26.767), 2. Csacsina (orosz) 108.884 (27.667, 26.600, 26.550, 28.067), 3. Gyimatova (azeri) 105.417 (27.150, 25.767, 25.717, 26.783), 4. Haris Brigitta (magyar) 95.350 (25.600, 22.200, 24.450, 23.100), 5. Mészáros Zsófia (magyar) 90.050 (22.800, 21.700, 23.117, 22.433), 6. Nikolaidu (görög) 89.316 (23.950, 22.250, 22.833, 20.283)
Együttes kéziszercsapat: 1. Oroszország 53.550, 2. Magyarország (Maros Judit, Mórocz Eszter, Farkas Alíz, Horváth Erika, Weninger Mildred, Polner Mária) 48.150, 3. Szlovákia 39.350
Legfrissebb hírek

Vizes vb: döntőben a 4x100-as magyar gyorsváltók!

Vizes vb 2025
23 perce

Sallói egy órát kapott a vesztes bajnokin; ikszelt az eltiltott Messi nélkül az Inter Miami

Minden más foci
39 perce

Szenzáció! Luke Littler tökéletes legben dobott történelmi kilencnyilast – videó

Egyéb egyéni
7 órája

Vasárnapi sportműsor: rajtol az NB II, döntő a női Eb-n

Minden más foci
8 órája

A fiatalos lendület repítette férfi vízilabda-válogatottunkat Szingapúrban; Az MTK tartotta a lépést a bajnok Fradival

E-újság
8 órája

Felkészülés: nem bírt harmadosztályú ellenfelével a Tottenham, kikapott a Bilbao

Minden más foci
8 órája

Az idény eleji forma ára – Borsos László jegyzete

Labdarúgó NB I
8 órája

Béla bácsi cáfolata – Malonyai Péter publicisztikája

Vízilabda
8 órája
Ezek is érdekelhetik