Nincs pénz, jöhet a váltás

S. Zs.S. Zs.
2002.12.05. 20:26
Címkék
Alig három éve még Nagykanizsa– Gázszer vagy éppen Szeged–Vác bajnoki találkozókat rendeztek az élvonalban. Aligha tévedés azt állítani: a magyar futball egyik legnagyobb tragédiája a kiszámíthatatlanság –ahogy egy klub szinte megalakulása után nem sokkal a legmagasabb osztályban játszhat (mint a Gázszer vagy mondjuk a Stadler), úgy nagy múltú együttesek tűnhetnek el szinte nyomtalanul (hiszen ki, tud ma már a szegedi futballról?!).Vajon van-e olyan ország, ahol egy évtizedeken át az alsóbb osztályokban szereplő gárda egyszer csak az országos bajnoki cím esélyese lesz, nemzetközi kupában indul, hogy aztán néhány hónappal később nem Európától, hanem még a magyar élvonaltól is fényévekre kerüljön? Liftezés mindenhol van, de a magyar futball felvonója mozog a leggyorsabban – és sajnos általában lefelé.A BVSC 1996 nyarán a Ferencváros elleni, 45 ezer néző előtt a Népstadionban lejátszott mérkőzésen vesztette el esélyét a bajnoki cím megszerzésére, de még egy évvel később, 1997 őszén is indulhatott a KEK-ben. Bizony, nem volt olyan régen, hogy a spanyol Real Betis Alfonsóval, az Ajaxban BL-aranyat ünneplő Finidivel, a vb-bronzérmes horvát Robert Jarnival a soraiban a Szőnyi úton játszott tétmeccset – öt évvel később a Karancslapujtő, az Egerszalók, a Tura a vendég Zuglóban.NB III, Mátra-csoport.A zuhanás oka: a pénz, vagyis annak hiánya. A negyedik ligában sínylődő klub azonban nem törődik bele a szürkeségbe. Ezt jelzi, hogy edzőcserére határozta el magát az egyesület, most a korábbi Fradi-csatár, Dzurják József munkáját köszönték meg. A zöld-fehér-szurkolók egykori kedvenc "Csöpije” az előző szezonban összehozott egy csapatot, amely a tavaszi eredmények alapján a második legjobb volt. Minden adott volt tehát az újabb előrelépésre, ám kiderült: pénz nincs, csak az lehet a lényeg, hogy a sokadik krízist is élje túl a BVSC. Dzurják József megpróbálta egyben tartani az alakulatot, de pénz nélkül nem sok esélye lehetett. Úgy tudjuk, a legtöbb futballista éppen a szakember személye miatt, az ő kérésére maradt a Szőnyi úton, és az edző ígéretet kapott arra, hogy talán 2003 tavaszán lesznek forintok a működésre. Hát, ha lesz is pénz, a csapatot már más dirigálja: noha a "célkitűzést”, a túlélést elérte az őszt a nyolcadik helyen záró csapat, a folytatást már nem az A-licencet a felmondás előtti napon átvevő egykori csatárral képzeli el a vezetőség.Molnár Károly, a BVSC szakosztály-igazgatója lapunk kérdésére nem kívánta kommentálni a döntést, bár cáfolta hírünket, hogy Ôze Tibor lesz az új edző. Az elutasítás oka: a negyedik ligában történt változások ritkán szolgáltatnak témát az újságban.Ez igaz, mint ahogy az is, hogy például a Tura vagy a Gyöngyöshalász a közelmúltban nem játszott a KEK-ben.
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
24 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
42 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
45 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
48 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
52 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
54 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
58 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik