Tovább küzdhetnek a külföldről jött próbajátékosok

S. Zs.S. Zs.
2002.06.30. 19:52
Címkék
Ahogy az a bajnokság közötti szünetekben lenni szokott, külföldi játékosok (szerencselovagok?) hada lepi el a magyar csapatokat. Többen szerződést is kapnak, de sokan a néhány napnyi magyarországi tartózkodás után búcsúznak is. Hogy aztán azok, akik maradnak, mennyire jók, illetve jobbak-e, mint azok, akik itthon nevelkedtek, arról lehet vitatkozni, de a lényeg, hogy a próbálkozók áradata nem szűnik. Sokan kísérleteztek mostanság azzal, hogy a bajnok ZTE-nél kapjanak szerződést. Most, hogy a vezetőedző, Bozsik Péter megismerhette a légiósokat, beszélt arról, milyen tapasztalatokat szerzett. – Igazán sok okosat nem lehet mondanom a külföldi játékosokról – fejtegette Bozsik Péter. – Az első héten hét labdarúgó érkezett hozzánk, ebből öten mezőnyjátékosok voltak. Az ötből négyről kiderült, hogy nem jelentenek számunkra erősítést, így tőlük elköszöntünk, és egyedül Igor Budisa maradt velünk. – Róla milyen benyomásokat szerzett?– Bal belső védőt játszik, nagyon jó felépítésű, agresszíven és keményen futballozó labdarúgó. Megelőzte a híre, hogy ő a német Bundesliga második vonalának legjobban fejelő játékosa volt, és erre nem is cáfolt rá, igaz ugyan, hogy technikailag nem teljesen tökéletes, de lássuk be, ha az lenne, akkor az előbb felsorolt tulajdonságok mellett nem nálunk, hanem Madridban próbálkozna… A játékos huszonöt éves, tehát éppen jó korban van, és szükségünk lehet rá, mert az övé amolyan hiányposzt nálunk, talán csak az angyalföldi Juhár Tamás tud itt átlagon felüli teljesítményt nyújtani. – Mit lehet tudni a két kapusról?– Peter Olec és Stevan Brasas még velünk dolgozik. Olec harmincegy, Brasas harmincöt éves, és mindkettejükről süt a rutin. Noha nincsenek tökéletes edzettségi állapotban, az is érződik, hogy gyorsak. Az edzőmeccseken vagy az egymás elleni mérkőzéseken többször is kiderült, hogy mindkét kapus együtt él a játékkal, azaz kitalálják a kapura támadó csatárok gondolatait, és így több ziccerhelyzetet is hárítottak. – Kettejük közül melyik lehet a jobb, mert gyanítható, mindketten nem kapnak szerződést. – Erre nehéz lenne válaszolni, egyrészt kevés időt töltöttünk együtt, másrészt az esetleges üzletet az anyagi kérdések is befolyásolhatják. Arról nem beszélve, hogy az elkövetkezendő napokban még mindig érkezhetnek újabb külföldi próbajátékosok hozzánk.
Legfrissebb hírek

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
17 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
19 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
26 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
28 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
43 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
1 órája

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
1 órája

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik