NL: „Ismét csupán 1–1! Még jó, hogy csak télen lesz a vb...” – német lapszemle

B. J., CS. M.B. J., CS. M.
2022.06.12. 08:38
null
Fotó: <a href="https://sportbild.bild.de/">Sport BILD</a>
Mint ismert, Nemzetek Ligája-mérkőzésen a magyar labdarúgó-válogatott 1–1-et játszott a németekkel a Puskás Arénában. A német Sport Bild szerint kész szerencse a németeknek, hogy nem most kezdődik a világbajnokság.



„Ismét csupán 1–1! Még jó, hogy csak télen lesz a világbajnokság…”
– A Sport Bildmost sem kerülgette a forró kását.

„Németország és a Nemzetek Ligája kiszerettek egymásból. Magyarország ellen a német csapat csak 1–1-es döntetlent ért el, és zsinórban negyedszer ikszelt. A mostani egyértelműen a legkiábrándítóbb teljesítmény, rosszabb, mint amit a válogatott az olaszok és az angolok ellen nyújtott. A világbajnokság szerencsére nem tegnap kezdődött, hanem csak 165 nap múlva rajtol… Hansi Flick (57) továbbra is veretlen tizenkettedik mérkőzésén szövetségi kapitányként (nyolc győzelem, négy döntetlen), de ez semmiképpen sem vigasztalja őt.”

A világranglista 40. helyezettje bátran kezdett, és agresszív futballjával meglepte a Flick-csapatot. A német válogatottnak még hozzá kell szoknia az új, háromfős csatársorral folytatott támadójátékhoz. Ha David Raum fellép a támadókhoz a bal oldalon, túl sok hely marad mögötte, így született a magyarok gólja is. Raum mellett az új dortmundi védőduó, a Niklas Süle, Nico Schlotterbeck kettős sem nézett ki jól… – írta még a lap, megemlítve, hogy a szövetség egyértelműen a csoportelsőséget tűzte ki célul a német válogatott elé.

A sport1.de című német internetes portál azt írja: „A német válogatott ezúttal is csak döntetlenig jutott, sorozatban harmadszor az idei Nemzetek Ligájában. Csak a csapatkapitány (Manuel Neuer – a szerk.) mentette meg az irhánkat, míg Timo Werner játéka ismét csalódás volt.”

A Die Welt úgy fogalmazott: Ez nem elég a vb-címről szőtt álmokhoz! A német válogatott zsinórban negyedik alkalommal okozott csalódást a szurkolóknak, éppen csak elkerülve a budapesti vereséget, ami Flicknek az első lett volna.”

NEMZETEK LIGÁJA
3. FORDULÓ
A-LIGA
3. CSOPORT
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 1–1 (1–1)
Budapest, Puskás Aréna, 67 000 néző. Vezette: José María Sánchez (spanyol)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Lang, W. Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Styles (Vécsei, 86.), Nagy Zs. (Nego, 69.) – Sallai R. (Gazdag, 76.), Szoboszlai – Szalai Á. (Ádám, 69.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
NÉMETORSZÁG: Neuer – Kehrer, Süle, N. Schlotterbeck – Hofmann (L. Nmecha, 85.), Goretzka (Gündögan, 68.), Kimmich, Raum – Havertz (Adeyemi, 85.), Musiala (Brandt, 78.) – Werner (Th. Müller, 78.). Szövetségi kapitány: Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Nagy Zs. (6.), ill. Hofmann (9.)

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A csoport másik mérkőzésén:
Anglia–Olaszország 0–0

NL-ADATBANK ITT!

AZ ÁLLÁS
1. Olaszország 3 1 2 3–2 +1 5
2. MAGYARORSZÁG 3 1 1 1 3–3 0 4
3. Németország 3 3 3–3 0 3
4. Anglia 3 2 1 1–2 –1 2
Legfrissebb hírek

Három hete leszólta, most viszont behívta a német válogatottba Julian Nagelsmann a Leeds középpályását

Német labdarúgás
2026.03.19. 15:12

Holland segítővel bővült Julian Nagelsmann szakmai stábja – hivatalos

Német labdarúgás
2026.03.10. 19:14

Hétfőn indul az újabb jegyértékesítés a görögök elleni válogatott meccsre

Magyar válogatott
2026.03.06. 17:44

Csányi Sándor: Az egyik célunkat, a világbajnoki részvételt még nem értük el

Magyar válogatott
2026.03.04. 17:31

A bosnyákok és a románok voltak a legnépszerűbbek – olvasóink ebbe az NL-csoportba várják a válogatottat

Magyar válogatott
2026.02.12. 16:00

Kiket kapjon ellenfélnek a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában? Szavazzon!

Magyar válogatott
2026.02.12. 09:54

Csütörtökön ellenfeleket kap a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában

Magyar válogatott
2026.02.10. 12:56

Németország és Spanyolország is csoportelsőként jutott középdöntőbe a női kézilabda-vb-n

Kézilabda
2025.11.30. 19:54
Ezek is érdekelhetik