Futsal, vb-selejtező: kikaptak a mieink Horvátországtól

2022.10.07. 21:22
Kikapott Turzó József csapata (Fotó: Török Attila, archív)
A magyar futsalválogatott 5–1-re kikapott Horvátország vendégeként a világbajnoki selejtező második fordulójának pénteki játéknapján.

Turzó József szövetségi edző csapata a tizedik percig jól tartotta magát, utána azonban hét perc alatt négy gólt kapott a csoport esélyesének számító horvátoktól, és mint később kiderült, ezzel el is dőlt a mérkőzés.

A 12 darab hármas csoport első helyezettjei az elitkörbe jutnak, ahová a csoportmásodikok közül csatlakozik melléjük a négy legjobb, míg a többi nyolc a rájátszásban, párokra osztva folytathatja szereplését. Onnan a négy győztes jut tovább. A vb-re az elitkör hat vagy hét csapata jut ki, attól függően, hogy mely ország lesz a 2024-es torna házigazdája.

A magyar válogatott – amely 1989-ben tagja volt az első világbajnokság mezőnyének, azóta viszont egyetlen vb-re sem jutott ki – szeptemberben Szombathelyen 2–2-es döntetlent játszott Izraellel a selejtező első fordulójában.

FUTSAL, VB-SELEJTEZŐ
7. CSOPORT, 2. FORDULÓ
Horvátország–Magyarország 5–1 (4–1)
G:
Sekulic (10.), Cekol (12.), Jelavic (16.), Jurlina (17.), Kuraja (25.), ill. Harnisch (16.)

A MAGYAR VÁLOGATOTT TOVÁBBI PROGRAMJA
március 2.:
Izrael–Magyarország
március 7.: Magyarország–Horvátország

Az állás: 1. Horvátország 3 pont/1 mérkőzés, 2. Izrael 1/1 (2–2), 3. Magyarország 1/2 (3–7)