Puskás-musical: színpadon a Lőrincz testvérek

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2021.10.21. 16:44
null
Az olimpiai bajnok Lőrincz Tamás és Tokióban ezüstérmes öccse, Viktor együtt vállalták a Puskás, a musical miniszerepét (Fotó: Török Attila)
Az Erkel Színház közönségétől hatalmas tapsot kaptak az olimpia hősei a Puskás-musicalben nyújtott alakításukért.

 

Az olimpiai bajnok Lőrincz Tamás és Tokióban ezüstérmes öccse, Viktor együtt vállalták a Puskás, a musical miniszerepét, amelyben fellépett már korábban Shane Tusuptól Bozsik Péteren át Győrfi Pálig egy sor híresség: ők alakították az angol intézőt (pontosabban ezúttal intézőket), akik bekopogtatva az Aranycsapat öltözőjébe, jelzik Grosicséknak, hogy közeleg a kezdőrúgás időpontja. A birkózóbajnokokat nagy taps fogadta már akkor, amikor megjelentek a színpadon, s néhány másodperces, fejenként pár szavas szerepük eljátszása után és az előadás végén ugyancsak ünnepelte őket az ezúttal is megtelt Erkel Színház közönsége.

„Hatalmas élmény volt! A darab producere, Szabó László keresett meg minket, tulajdonképpen felkért, hogy Tomival együtt vállaljuk el az egyik szerepet, méghozzá a Wembley angol intézőjének szerepét – idézte fel a szerda estét Lőrincz Viktor. – Először azt hittem, ez csak valami vicc lehet, hiszen semmiféle ilyen jellegű tapasztalatunk, képesítésünk nincs... Megmondom őszintén, én először vonakodtam is, mert bár hozzá vagyok szokva a tömeghez, azért egészen más egy szőnyegen birkózni, mint ezernyolcszáz ember elé kiállni a reflektorfénybe – ráadásul angol szöveggel! De végül aztán csak meggyőztek, és nagyon örülök neki, hogy elvállaltuk: nagyon színvonalas előadás részei lehettünk, kiváló színészekkel, tényleg szuper élmény marad. Külön öröm, hogy utána a közönség soraiból volt, aki nemcsak az olimpiai eredményemhez, hanem az alakításomhoz is gratulált, ez igazán jólesett – poénkodtam is vele, hogy ha majd egyszer visszavonulok, szabadúszó színészként keresem majd tovább a kenyerem...”

Az előadást megtekintő Puskás-akadémisták Puskás unokájával, Rékával, dédunokájával, Anéval, valamint Szabó László producerrel és Szente Vajk író-rendezővel (Fotó: Török Attila)
Az előadást megtekintő Puskás-akadémisták Puskás unokájával, Rékával, dédunokájával, Anéval, valamint Szabó László producerrel és Szente Vajk író-rendezővel (Fotó: Török Attila)


A szerda esti előadás azért is volt különleges, mert megnézte az intézmény névadójának életéről szóló zenés darabot a felcsúti Puskás Akadémia csaknem százötven – fiú és leány – növendéke, valamint Puskás Ferenc Spanyolországban élő unokája, Réka és dédunokája, Ane is. Utóbbiak az előadás előtt vehették át Puskás Ferenc képviseletében az Adidas és a Nemzeti Sport közös szavazása nyomán összeállított „Minden idők magyar álomcsapata” tagságát jelképező bekeretezett, 10-es számú mezt lapunk főszerkesztőjétől, Szöllősi Györgytől.

Puskás Ferenc Spanyolországban élő unokája, Réka és dédunokája, Ane átveszi a „Minden idők magyar álomcsapata” tagságot jelképező Puskás-mezt lapunk főszerkesztőjétől, Szöllősi Györgytől (Fotó: Török Attila)
Puskás Ferenc Spanyolországban élő unokája, Réka és dédunokája, Ane átveszi a „Minden idők magyar álomcsapata” tagságot jelképező Puskás-mezt lapunk főszerkesztőjétől, Szöllősi Györgytől (Fotó: Török Attila)
Legfrissebb hírek

Szabados a vigaszágon küzdhet tovább a bronzéremért; sorsoltak kötöttfogásban

Birkózás
10 órája

Szabó 9 másodperc alatt csúnyán megsérült, hordágyon vitték le; Szabados a vigaszágra vár

Birkózás
16 órája

NS-foci: Olasz Gergő lett az újságíró Eb gólkirálya

Egyéb egyéni
2025.09.16. 21:53

Dollák Tamara kiesett a zágrábi világbajnokságon

Birkózás
2025.09.16. 19:14

Labdarúgás: három góllal kikaptak az U16-osok a szlovénoktól

Utánpótlássport
2025.09.16. 18:49

Nem sokon múlt! Dollák hatpontos hátrányból kis híján fordított, de kikapott a háromszoros Eb-győztestől

Birkózás
2025.09.16. 13:33

Bánkuti: Kuramagomedov képes rá, hogy bármely világversenyen éremesélyes legyen

Birkózás
2025.09.15. 18:58

Ötös lista: címet véd a PSG? Favorit lenne a Liverpool? Visszatér a Real Madrid? – BL-esélylatolgatás

Bajnokok Ligája
2025.09.15. 18:25
Ezek is érdekelhetik