U20: Pokoli érzés, hogy nem lehetek ott - Mészöly Géza

2014.10.01. 09:08
A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) kedden leváltotta az U20-as válogatott szövetségi edzői tisztségéről Mészöly Gézát – a menesztett szakember amondó, pokoli érzés lesz kihagynia a soron következő, új-zélandi világbajnokságot.

„A két balul sikerült találkozóval, az osztrákok és a portugálok elleni Európa-bajnoki meccsel indokolták a menesztésem. Az indok szerint jókora csalódást okoztunk, amivel nehéz vitatkozni, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a játékosok igenis felálltak a kiütés után, legyőzték Izraelt, kiharcolták a világbajnoki részvétel jogát. Pokoli érzés lesz, hogy nem lehetek ott velük" – nyilatkozta Mészöly Géza a Nemzeti Sportnak. indokolták a menesztésem. Az indok szerint jókora csalódást okoztunk, amivel nehéz vitatkozni, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a játékosok igenis felálltak a kiütés után, legyőzték Izraelt, kiharcolták a világbajnoki részvétel jogát. Pokoli érzés lesz, hogy nem lehetek ott velük" – nyilatkozta Mészöly Géza a Nemzeti Sportnak.

A menesztett szakvezető elmondta, már augusztusban elkészült a hazai rendezésű U19-es Eb tapasztalatait feldolgozó anyagával.

„Rendkívül bánt, hogy nem folytathatom a munkát, ráadásul augusztusban olyan anyagot tettem le az asztalra, amely egyrészt feldolgozza az Eb tapasztalatait, másrészt már iránymutatást ad az Új-Zélandon rendezendő világbajnokságra való felkészülésre. Az utódom bátran használhatja.”

Mészöly Géza helyét a korosztályos válogatottnál az edzőképzés vezetője, Szalai László veszi át.

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik