Gyurta Dániel új világcsúccsal nyert a férfi 200 méteres mellúszás döntőjében a londoni olimpián. A magyar úszó a magyar küldöttség második aranyérmét szerezte meg. Jakabos Zsuzsanna a hetedik helyen végzett 200 pillangón, míg 200 vegyesen Cseh László a második legjobb idővel jutott be a döntőbe. Nathan Adriané a 100 m gyors aranya, Rebecca Soni pedig világcsúccsal döntős 200 mellen. Balog Gábornak és Bernek Péternek nem sikerült fináléba jutnia 200 háton.
![]() |
| Gyurta Dániel a második aranyérmesünk Londonban (Fotók: Szabó Miklós) |

Gyurta Dániel szenzációs időeredménnyel diadalmaskodott férfi 200 méteren. Az új olimpiai bajnok mellúszónk %3
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





