London 2012: kijelölték a kínai asztalitenisz-csapatot
A férfiaknál Vang Hao és Csang Csi-ko, a nőknél pedig Ting Ning és Li Hsziao-hszia képviselheti majd egyesben a kínai színeket a londoni olimpia asztalitenisz-versenyein.
A helyi szövetség pénteken hozta nyilvánosságra a neveket, mely a férfiaknál papírformának mondható, hiszen Csang arany-, Vang pedig ezüstérmes volt egyéniben a tavalyi világbajnokságon. Hozzájuk a jelenlegi világranglista-vezető Ma Long csatlakozik még, aki azonban csak a csapatversenyben léphet majd asztalhoz. Triójuk idén megnyerte a csapat-vb-t.
A nőknél szintén az idei csapat-világbajnok hármas lesz ott Londonban, ugyanis Kuo Jüe csatlakozik majd a csapatok küzdelmeiben Tinghez és Lihez.
Az sportág küzdelmeiben mind egyéniben, mind csapatban a kínaiak számítanak a legnagyobb esélyesnek Londonban. Az asztalitenisz 1988-as olimpiai bemutatkozása óta a 24-ből 20 aranyérem hozzájuk került.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik








