Légiósok: gólpassz után győztes gól Ádám Martintól – 17 év után ismét bajnok az Ulszan

N. T.N. T.
2022.10.16. 08:52
Ádám Martin csapata, az Ulszan Hyundai 2–1-re győzött a Kangvon vendégeként magyar idő szerint vasárnap hajnalban, ezzel 17 év után ismét megnyerte a dél-koreai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot (K League 1). A magyar válogatott támadó csereként lépett pályára a második félidőben, és előbb kiosztott egy gólpasszt, majd a győztes gólt is megszerezte csapatának.
Ádám Martinék bajnoki címet ünnepelhetnek (Fotó: Ulszan Hyundai)

A legutóbbi három kiírásban ezüstérmes Ulszan keddi győzelmével már biztossá tehette volna bajnoki diadalát, de csak döntetlent (1–1) játszott a Pohang Steelersszel, azonban így is hatpontos előnnyel várhatta az utolsó két fordulót, amelyben egy pont is elég volt a végső sikeréhez.

A Kangvon ellen sokáig úgy tűnt, meglesz legalább az iksz, azonban a 62. percben Kim De Von tizenegyesből a hazaiakat juttatta előnyhöz. Ádám Martin nem sokkal ezután állt be az Ulszanba, és sokat nem is tétlenkedett. Előbb majdnem gólpasszt adott Leonardónak, azonban csapattársa hibázott az ellenfél kapusával szemben. A 75. percben már összejött az assziszt, egy felívelést fejjel megcsúsztatott, ebből egyenlített utána Um Von Szang.

A hajrában aztán maga is eredményes volt, egy szöglet utáni visszafejelésből testtel sodorta be a labdát közvetlen közelről. Mint nem sokkal később kiderült, mindez győzelmet is ért az Ulszannak.

Az Ulszan sikerével 17 év elteltével, 1996 és 2005 után története során harmadszor ünnepelhet bajnoki címet, megelőzve a nagy riválist, a legutóbbi öt kiírást megnyerő, sorozatával dél-koreai rekorder Csonbukot. A 27 éves, nyolcszoros válogatott Ádám – aki már kilenc gólnál jár a bajnokságban – felnőttpályafutása első jelentős trófeáját hódította el.

ÁDÁM MARTIN GÓLJA ÉS GÓLPASSZA

DÉL-KOREA, K LEAGUE 1
37. FORDULÓ
Kangvon–Ulszan Hyundai 1–2
(Kim De Von 62. – 11-esből, ill. Um Von Szang 75., Ádám 86.)
Ulszan: Ádám Martin a 67. percben csereként lépett pályára, előbb gólpasszt adott, majd a 86. percben győztes gólt jegyzett.

Az élcsoport: 1. Ulszan Hyundai 76 pont – már bajnok, 2. Csonbuk Motors 70, 3. Pohang Steelers 56, 4. Incson 53, 5. Csedzsu 49, 6. Kangvon 49

(Fotó: Ulszan Hyundai)