Horvátország: Gyurcsó-gólpassz után Henty-ollózás – eszéki siker a Hajduk felett

2018.07.29. 23:12
Gyurcsó Ádám csapata, a Hajduk Split 4–1-re kikapott Eszéken a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában.

Amilyen jól indult a meccs a Hajduk számára, olyan rosszul folytatódott: a 12. percben Gyurcsó Ádám szöglete után Zoran Nizic fejesével még a spliti együttes szerezte meg a vezetést, ám az Osijek tíz percen belül fordított. Az egyenlítő gól a Videoton korábbi csatára, Ezekiel Henty nevéhez fűződik, aki káprázatos, ollózós mozdulattal vette be a Hajduk kapuját.

GYURCSÓ GÓLPASSZA

HENTY OLLÓZÁSA

Az eszékiek a második félidőben kiütésessé tették sikerüket, a végeredményt a 93. percben a brazil Guti állította be.

A Hajduk 2016 októbere óta a legsúlyosabb vereségét szenvedte el a horvát bajnokságban, akkor hazai pályán a Dinamo Zagrebtől kapott ki (0–4). Az NK Osijek ezt megelőzően 2017 áprilisában szerzett négy gólt élvonalbeli meccsen.