MAGYAR FUTBALLISTÁK ÉS EDZŐK KÜLFÖLDÖN

Vágólapra másolva!
2020.07.03. 14:30
null
Labdarúgóink szerte a világon: ismerkedjen meg a „magyar légióval”, a külföldön, profi osztályban játszó, magyar állampolgársággal is rendelkező labdarúgókkal. (A felsorolásban azok a játékosok nem szerepelnek, akik adott országban nem számítanak légiósnak, kivételt jelentenek ez alól a magyar válogatott, U-válogatott labdarúgók.)

 

ANGLIA
Premier League (I. osztály)
Kerkez Milos (Bournemouth)
Szoboszlai Dominik (Liverpool)
Championship (II. osztály)
Callum Styles (Sunderland) 
National League (V. osztály)
Gyollai Dániel (Maidenhead United)
Utánpótlás
Bodnár Gergő (Peterborough United)
Farkas Erik (Liverpool)
Farkas Patrik (Blackburn Rovers)
Michael Okeke (Manchester City)

AUSZTRIA
Bundesliga (I. osztály)
Tiefenbach Dániel (Austria Lustenau)
2. Liga (II. osztály)
Herbály Tamás (Bregenz)
Jánó Zétény (Red Bull Salzburg/Liefering* – osztrák U17-es válogatott)
Tóth Balázs (Red Bull Salzburg/Liefering)*
*Kettős játékengedéllyel a klub tartalék- vagy partnercsapatában szerepelhet.
Utánpótlás
Bertalan Barnabás (Admira Wacker)
Szekér Botond (AKA Burgenland)
Fónai Bence (LASK)
Hős Zsombor (Admira Wacker)
Fönyedi Botond (Admira Wacker)
Paizs Milán (Admira Wacker)
Koplárovics Olivér (Ried)
Németh Kristóf Sándor (Hartberg)
Lányi Ferenc (Rapid Wien)
Vince Dominik (Rapid Wien)
A másodosztálynál alacsonyabb ligákban szereplő, nem profi státuszú labdarúgók nem szerepelnek a felsorolásban.

AZERBAJDZSÁN
Premyer Liqasi 
Tamás Márk (Neftci Baki)

BELGIUM
1B Pro League (II. osztály)
Vancsa Zalán (Lommel)

CIPRUS
Cyta Championship (I. osztály)
Gyurcsó Ádám (AEK Larnaca)
Lang Ádám (Omonia Nicosia)

DÁNIA 
Superliga (I. osztály)
Németh Hunor Vajk (Köbenhavn – utánpótlás)
Szűcs Tamás (Köbenhavn – utánpótlás) 

DÉL-KOREA
K League (I. osztály)
Ádám Martin (Ulszan HD)

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS (I. osztály)
Gazdag Dániel (Philadelphia Union)
Sallói Dániel (Sporting Kansas City)

FERÖER
Premier League (I. osztály)
Turi Géza Dávid (Vikingur Göta)

FRANCIAORSZÁG
Ligue 1 (I. osztály)
Loic Nego (Le Havre)
Bölöni László (Metz – vezetőedző)

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga (I. osztály)
Kovács Dániel (Volosz)
Nagy Gergely (PASZ Janina)
Szuperliga 2. (II. osztály)
Gróf Dávid (Levadiakosz FC)

HOLLANDIA
Eerste Divisie (II. osztály)
Hegyi Krisztián (Den Bosch – kölcsönben a West Hamtől)
Babos Gábor (NAC Breda – kapusedző)
Utánpótlás
Kovács Bendegúz (Ajax)

HORVÁTORSZÁG
1. HNL (I. osztály)
Kleinheisler László (Hajduk Split) 
Druga HNL (III. osztály)
Lovrencsics Gergő (Solin)

IZRAEL
Ligat ha’Al (I. osztály)
Koszta Márk (Maccabi Bnei Raina)

LENGYELORSZÁG
Ekstraklasa (I. osztály)
Eppel Márton (Warta Poznan)
Baráth Péter (Raków)

NÉMETORSZÁG
Bundesliga 1. (I. osztály)
Gulácsi Péter (RB Leipzig) 
Willi Orbán (RB Leipzig) 
Sallai Roland (Freiburg)
Schäfer András (Union Berlin)
Szalai Attila (Freiburg – kölcsönben a Hoffenheimtől)
Lőw Zsolt (Bayern München – másodedző)
Bundesliga 2. (II. osztály) 
Dárdai Bence (Hertha – német U-válogatott)
Dárdai Márton (Hertha BSC)
ifj. Dárdai Pál (Hertha BSC)
Németh András (Hamburger SV)
Dárdai Pál (Hertha BSC – vezetőedző)
Bódog Tamás (Hertha BSC – másodedző)
3. Liga (III. osztály)
Székely György (1860 München)
Utánpótlás
Barna Dániel (Fürth)
Czakó Milán (Fortuna Düsseldorf)
Fenyő Noah (Frankfurt)
Harangi Aiden (Frankfurt)
Mendi Ronald (Mainz)

OLASZORSZÁG
Serie B (II. osztály)
Balogh Botond (Parma) 
Nagy Ádám (Spezia – kölcsönben a Pisától)
Utánpótlás
Csánk-Takács Kristóf (Torino)
Csorba Noel (Torino)
Dénes Adrián (Fiorentina) 
Dragóner Áron (Empoli – kölcsönben a Ferencvárostól)
Fiáth Bence (Parma)
Komlósi Bence (Parma)

ROMÁNIA
Superliga (I. osztály)
Kecskés Ákos (Sepsi OSK)
Varga Kevin (Sepsi OSK)
Varga Roland (Sepsi OSK)
Liga 2 (II. osztály)
Eperjesi Gábor (FK Csíkszereda)
Jelena Richárd (FK Csíkszereda)
Kelemen Dávid (FK Csíkszereda)
Tajti Balázs (FK Csíkszereda)

SPANYOLORSZÁG
La Liga (I. osztály)
Yaakobishvili Antal (FC Girona)
Utánpótlás
Yaakobishvili Áron (FC Barcelona)

SVÁJC
Super League (I. osztály)
Bolla Bendegúz (Servette)
Szalai Gábor (Lausanne)

SZERBIA
Szuperliga (I. osztály)
Sós Bence (Topolya)

SZLOVÁKIA
Fortuna Liga (I. osztály)
Csinger Márk (DAC)
Redzic Damir (DAC – kölcsönben a Ferencvárostól)
Vitális Milán (DAC)

SZLOVÉNIA
Druga Liga (II. osztály)
Dávid Zoltán (NK Nafta)
Dinnyés Olivér (NK Nafta)
Lóránt Sebestyén (NK Nafta – kölcsönben a ZTE-től)
Németh Ervin (NK Nafta – kölcsönben a ZTE-től)
Bozsik József (NK Nafta – vezetőedző)

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig (I. osztály)
Mocsi Attila (Rizespor)

 

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik