Szerető gólja három pontot ért, angyalföldi győzelemmel kezdte az idényt a BMTE

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.07.30. 18:50
Meglepte az előző idényben még első osztályú Vasast a fehér mezes Budafok (Fotók: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 1. fordulójában az előző idényben még NB I-es Vasas a tavasszal a kupadöntőig menetelő Budafoki MTE-t fogadta. Kisebb meglepetésre a vendégek 1–0-s győzelmével ért véget a találkozó, Szerető Krisztofer góljára nem tudtak válaszolni az angyalföldiek.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

VASAS FC–BUDAFOKI MTE 0–1 (0–1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2097 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
VASAS: Uram – Ódor (Szalai J., 77.), Szivacski, Baráth B., Deutsch L. (Girsik A., a szünetben) – Rab (Hidi M. S., a szünetben), Berecz (Sztojka, 53.),Urblík J. – Holender, Novothny, Radó (Hinora, a szünetben). Vezetőedző: Desits Szilárd
BUDAFOK:
Gundel-Takács – Bíró M., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Csonka A. (Horgosi, 83.), Oláh B. – Kocsis B. (Pintér Á., 64.),Merényi (Vasvári, 64.), Szerető (Horváth O., 69.) – Kovács D. (Elek B., 69.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző:
Szerető (45.)
Desits Szilárd: – Ha nem szakadunk meg, nem leszünk eredményesek. Az nem fér bele, hogy négy-öt ember lézeng a pályán...
Erős Gábor: – A Vasas otthonából elvinni három pontot óriási dicsőség, de természetesen szerénynek kell maradnunk.

Tapogatózással, feltérképezéssel indult az NB II 2023–2024-es idénye az első osztályból kieső Vasas és a Magyar Kupa döntőjébe bejutó Budafok között. A hazai szurkolók kedélyeit a 13. percben Kovács Dávid borzolta fel, a vendégek csapatkapitánya huszonöt méterről a lécre tekerte a megítélt szabadrúgást. Átvette a kezdeményezést a Vasas az első félidő közepén, de Novothny Soma fejese és Urblík József szabadrúgása sem végződött góllal. Nem úgy, mint Szerető Krisztofer szólója. A Nyíregyházáról érkező támadó egy rossz passzt követően kaparintotta meg a labdát, és a saját térfeléről indulva a tizenhatosig vezette, majd tökéletesen kilőtte a jobb alsó sarkot, Uram Jánosnak esélye sem volt.

Szinte csak egykapuzásról szólt a második játékrész, csak elvétve került a labda a Vasas térfelére. Két nagyobb helyzetet is kialakítottak az angyalföldiek, de Gundel-Takács Bence mindkét alkalommal bravúrral védett. A fiatal kapus előbb Sztojka Dominik távoli löketét tornázta ki, majd Urblík József lövését hárította. Ahogyan telt az idő, úgy növelte a nyomást a Vasas, de nem tudta feltörni a vendégek védelmét, akik az utolsó percben Pintér Ádám megindulása után a második góljukat is megszerezhették volna. Erős Gábor tehát győzelemmel debütált tétmeccsen a BMTE-kispadon, míg a Vasasnak lesz min javítania, ugyanakkor ez még csak az első forduló volt. 0–1

PMFC–Mosonmagyaróvár 1–0

90+4. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc: Pintér iramodott meg a vendégek kontrájánál, két védőt is lerázott, majd jobbról középre tartott és ballal tüzelt, tekerése elment a kapu mellett.

90+3. perc: Nem kellett a fejesbe belenyúlnia Gundel-Takácsnak, a labda a háló tetején kötött ki.

90+2. perc: Tovább nyom a Vasas, Kalmár kapott sárgát és jó helyről végezhetnek el szabadrúgást a hazaiak.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

83. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a vendég csapat, Csonkát Horgosi váltotta.

Hiába zajlik a játék a Budafok térfelén hosszú percek óta, az angyalföldiek nem találják a rést a vendégek pajzsán.

77. perc: Cserél a Vasas is, Ódort Szalai váltotta.

Urblík (jobbra) két veszélyes lövése is góllal végződhetett volna

76. perc: Holender passza után Urblík fordult kapura, erőteljes lövését Gundel-Takács védte.

75. perc: Csonka is besárgult.

73. perc: Holender tört be balról, a lövését azonban blokkolták.

69. perc: Újabb két változtatás a vendégeknél. Elek jött be Kovács helyére, valamint Horváth Olivér váltotta Szeretőt.

67. perc: Sztojka lőtte rá kapásból, középről a kifejelt labdát. Erő volt a löketben, ráadáasul jól is helyezte, de Gundel-Takács odaért a próbálkozásra.

66. perc: Szeretőt rúgták mellkason, a Budafok játékosának fájdalmai vannak, de úgy néz ki, marad a pályán.

64. perc: Kettőt cserélt a Budafok. Merényi helyán Vasvári,Kocsist pedig Pintér váltotta.

61. perc: Merényi kapott nagyot a kezdőkörben, de tudja folytatni.

56. perc: Merényi beadásnak szánt labdája kis híján megtréfálta Uramot, aki elszámolta magát és csak a kapufának ütközve tudott hárítani.

55. perc: Uram védett nagyot, Merényi küldte rá a tizenhatos vonaláról a visszapattantó labdát.

54. perc: Novothny könyökölt oda ellenfelének, sárgát kapott érte.

53. perc: Nem tudja folytatni Berecz, Sztojka a helyén.

51. perc: Berecz kapott egyet a bokájára, a pálya mellett kell ápolni.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Szerető (17) góllal debütált a Budafok csapatában (Fotó: Dömötör Csaba)

Hármat is cseréltek a hazaiak, Deutsch nem futott ki a második félidőre, Girsik váltotta. Radó helyett Hinora érkezett, míg Hidi M.játszik a folytatásban Rab helyén.

Érkeznek a csapatok a második félidőre.

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Budafok! Szivacski adott rossz felpasszt, a labda Szerető Krisztofer elé pattant, aki a saját térfeléről indult meg. A Nyíregyházáról érkezett támadó a bal oldali félterületből egészen a tizenhatosig gyalogolt, majd középről remekül lőtte a labdát a jobb alsó sarokba. 0–1

Két nagyobb helyzetet alakítottak ki a hazaiak az első félidőben

42. perc: Ez a löket sem volt rossz, a sorfalon túljutott a labda, de elkanyarodott a kapu jobb oldala mellett.

41. perc: Vendég szabálytalanság, Urblík nagyjából onnan lőhet, ahonnan Kovács tekert korábban a másik oldalon.

41. perc: Egy rövid ivószünetben ellátták a budafoki játékost, aki már ismét a pályán.

39. perc: Merényit ugratta ki Kovács, a vendégek játékosát ellökték a tizenhatos vonalának környékén. A bíró nem látott szabálytalanságot, Merényi viszont a földön maradt.

Bíró Márk jól tartotta az első játékrészben Radó Andrást

35. perc: Kovács vezetésével indított kontrát a Budafok, a csapatkapitány kitette jobbra, Kocsis azonban elcsúszott, mielőtt lőhetett volna.

31. perc: Gundel-Takács védett nagyot, Urblík bal oldali beadása után fejelt Novothny, a labda a bal alsóba tartott.

27. perc: Lorentz nem tudta tartani és ellökte nagyjából 30 méterre a kaputól Novothnyt, szabálytalansága sárga lapot ért.

26. perc: Merényi lépett ki és került helyzetbe középen, a lövését azonban Uram védte.

24. perc: Ódor mozgott be a védők vonalat mögé és kapott egy jó indítást. A beadását Gundel-Takács szedte össze.

16. perc: Egy remek kényszerítő után Berecz tüzelt 25-ről, a labda azonban megpattant, így szöglettel jöhet a Vasas.

Kovács Dávid (balra) egy remek szabadrúgással kis híján vezetést szerzett a vendégeknek

13. perc: KAPUFA! Kovács tekerése a lécet találta el, a kipattanóba pedig nem tudtak jól beleérni a vendégek, kirúgás jöhet.

12. perc: Szeretőt rúgták fel 24-25 méterre a kaputól, budafoki szabadrúgás jöhet.

9. perc: Jöhet a meccs első szöglete, a hazaiak végezhetik el. Hiába jól kanyarodott középre a labda, Gundel-Takács remek ütemben mozdult ki és lehúzta azt.

8. perc: Oláh kapott egyet a kezdőkörben, de a lap még Rúsz Márton zsebében maradt.

4. perc: Holender kapott egy ígéretes passzt a tizenhatoson belül, de nem tudott a kapura fordulni.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A csapatok már a pályán, a hazaiak piros-kékben, míg a vendégek talpig fehérben lépnek pályára.

Mészöly Kálmánra emlékeztek a mérkőzés előtt, majd a Vasas hivatalosan is visszavonultatta a legend hármas számú mezét.

ELŐZMÉNYEK

Felemelő és fájdalmas ugyanakkor rendhagyó programmal indult a vasárnap délután az Illovszky Rudolf Stadionban. A piros-kékek legendája, Mészöly Kálmán a magyar és a nemzetközi futball kimagasló egyénisége, az elmúlt év november 21-én, 81 éves korában hunyt el. A Vasas FC pedig kötelességének érzi és ezért mindent megtesz, hogy méltó módon ápolja emlékét, melynek keretében, a Vasas Öregfiúk és a Magyar Öregfiúk Válogatottja részvételével, Mészöly Kálmán-emlékmérkőzésre került sor. Amíg a hazaiaknál Mészöly Géza mellett pályára lépett a régi kedvencek közül, Lázok, Czvitkovics, Kabát és Bárányos, addig a válogatottban Király védett és többek között Vincze Ottó, Véber, Tököli és Telek is pályára lépett. A játék közben pedig a sok szép megoldás láttán a szurkolók is nosztalgiázhattak, mert volt mire és kikre emlékezni. A mérkőzésen a piros-kékeknél a 3-as mezt természetesen Mészöly Kálmán fia, Géza viselte. Az első gólt az 5.percben a válogatott mezben játszó Egressy Gábor szerezte, Lázok János gyorsan egyenlített, aztán nem volt megállás, jöttek a további, szebbnél szebb gólok! Az emlékmérkőzés végül 5–5-ös igazságos döntetlennel zárult! A találkozó végeztével pedig a felejthetetlen Szőke Szikla 3-as mezét, a klub ünnepélyes keretek között vonultatta vissza. Nagy Miklós a klub sportigazgatója egy bekeretezett, 3-számú mezt adott át Mészöly Kálmán fiai jelenlétében Bardi Györgyinek, ezzel végérvényesen visszavonultatva a legenda mezét. (M. J.)

KÍVÁNCSI AZ NB II-ES KLUBOK NYÁRI ÁTIGAZOLÁSAIRA?
IDE KATTINTVA MINDEN ÁTIGAZOLÁST MEGTUDHAT!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző idényben az NB I-ben utolsó Vasas, a tavasszal a Magyar Kupa döntőjébe jutott, a nyáron edzőt váltó, és immár Erős Gábor által irányított Budafoki MTE ellen.

A hazaiaknál nincs a kezdő csapatban olyan, aki a nyáron csatlakozott, míg a vendégeknél új igazolásként Lorentz Márton és Szerető Krisztofer is kezd.