A forduló meccsét játszották Tiszakécskén

S. L.S. L.
2022.03.20. 16:52
Hét gól született a Kécske és a Budaörs összecsapásán (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Tiszakécskei LC 2–0-s hátrányból fordítva 4–3-ra győzött kiváló, közönségszórakoztató mérkőzésen a Budaörs ellen. A Tiszakécske ezzel folytatta tavaszi hadjáratát, és tovább zárkózik a középmezőnyhöz.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

TISZAKÉCSKE LC–BUDAÖRS 4–3 (2–2)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300 néző.Vezette: Dolnegó Bálint (Sinkovicz Dániel, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Holczer– Farkas N. (Farkas A., 62.), Csáki, Máté Zs.– Erdei C., Kosznovszky, Marsa L. (Vachtler, a szünetben), Kovács B. (Oláh M., 82.), Balázs B. – Gyurján (Simon M., 62.), Beliczky (Kalmár F., 73.). Vezetőedző: Visinka Ede
BUDAÖRS: Tóth G.– Galambos, Tányéros Á., Molnár Cs. (Sajbán M., 82.), Tóth K. – Csillag D. (Horváth B., 21.), Fényes, Molnár T. (Halácsi, 82.), Petneházi – Balázs Zs., Winkler (Vankó, 62.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Beliczky (30.), Marsa L. (35.), Kosznovszky (50.), Kalmár F. (81. – 11-esből), ill.Balázs Zs. (13., 66.), Molnár T. (28.)
Visinka Ede:– Örülök, hogy tudtunk fordítani. Ez volt az egyik legnehezebb mérkőzésünk a bajnokságban. Tudtuk, hogy a Budaörs jó csapat, jó támadókkal. El is ment 2–0-ra az elején. Nem volt könnyű innen felállni. Nekünk most sikerült, vezetést is szereztünk. 3–2-nél le is zárhattuk volna a meccset. Óriási tisztelet a csapatnak, hogy 3–3 után sikerült megszereznie a győztes gólt. Féltünk ettől a mérkőzéstől, de a labdarúgóink hittek magukban és abban a munkában, amit csinálunk.
Toldi Gábor: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Kétgólos vezetésünk birtokában nyugodtan futballozhattunk volna, de az ellenfél rövid időn belül egyenlített. Hektikus volt a meccs, hiszen 3–2 után visszajöttünk 3–3-ra. Ezután bármelyik csapat nyerhetett volna. Mi jöttünk ki rosszabbul a végjátékból. Amatőr hibákat követtünk el a mérkőzésen, ami ilyen szinten nem fordulhatna elő.

„Hatpontos kiesési helyosztónak" titulált mérkőzés várt a csapatokra.

Tapogatódzó játék helyett már az elején egymásnak estek a felek. Az első gólt a budaörsi Balázs Zsoltszerezte meg a 13. percben. A vendégek támadója középen tört be a tizenhatoson belülre, majd laposan elgurította a labdát Holczer mellett. Nem sokkal később jött az újabb budaörsi gól. Molnár Tiborfejelt öt méterről Holczer kapujába jobb oldali beadás után. A vendégek játékosa teljesen üresen várhatta a labdát, zavartalanul bólinthatott (0–2). Ebben a periódusban kevesen gondolták volna, hogy a Tiszakécskei LC még az első félidőben kiegyenlít.

De jöttBeliczky Gergő, és hét méterről, egy védő szorításában, bal lábbal Tóth G. kapujába helyezett. A 35. percben Balázs B. jobb oldali beadása utánMarsa Leventeérkezett középen, és kapásból nagy erővel a léc alá lőtt – 2–2.

Beliczky ünnepli a gólját (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

A második félidő olyan jól kezdődött a hazaiak számára, mint ahogyan az első véget ért:Kosznovszky Márk11 méterről lőtt a hosszú alsó sarokba. A kécskei vezetésre azonban még volt válaszuk a budaörsieknek: a 66. percbenBalázs Zsolttalált be újra a kécskei kapuba. Az egyik kécskei védő luftot rúgott, így csorgott a vendégek csatára elé a labda (3–3). A mindent eldöntő góltKalmár Ferencbüntetőből lőtte a 81. percben (a tizenegyest Balázs Benjámin harcolta ki, akit Fényes vágott fel a 16-oson belül).

Változatos, közönségszórakoztató mérkőzést játszott a két csapat. Ki kell emelni, hogy a nagy tét ellenére sportszerű volt a mérkőzés.A Tiszakécske jó szériája tovább folytatódott, és már a 13. a tabellán, a Budaörs újra kieső helyen áll. 4–3

A kécskei szurkolók ismét három pontnak örülhettek (Fotók: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

20. Szolnoki MÁV FC29591524–43–1924

94. perc: Véget ért a mérkőzés! Le a kalappal a csapatok előtt!

94. perc:Csáki és Balázs Zs. kapott sárga lapot.

90. perc:Négy percet hosszabbít a játékvezető.

82. perc:Kovács B. helyett Oláh M. a pályán a TLC-nél, a budaörsieknél pedig Molnár T. helyett Halácsi és Molnár Cs. helyett Sajbán M. a pályán.

81. perc: GÓÓLL!!! Kalmár büntetőből lőtte meg a Tiszakécske negyedik gólját, 4–3.

76. perc: Vachtler kapott sárga lapos figyelmeztetést.

73. perc: Kécskei csere: Kalmár F. érkezett Beliczky helyére.

66. perc: GÓÓLL!!! Balázs Zsolt talált be újra a kécskei kapuba. A kécskei védő luftot rúgott így csorgott a vendégek csatára elé a labda. Balázs higgadtan lőtt a kapu bal oldalába,3–3.

62. perc: Kettős csere a tiszakécskeieknél: Gyurján és Farkas N. jött le, Farkas A. és Simon M. lépett pályára. A vendégeknél Winkler helyére Vankó érkezett.

53. perc: Tóth Keve kézzel akarta a kécskei kapuba ütni a labdát. Sárga a jutalma.

50. perc: Újabb GÓÓL!!! Kosznovszky Márk 11 méterről lőtt a hosszú alsó sarokba! 3–2.

A szünetben cserélt Visinka Ede: Marsa helyére Vachtler érkezett.

Közönségcsalogató mérkőzést vívtak a csapatok. (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

45. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1 perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: 1 percet hosszabbít a játékvezető.

35. perc: Újabb GÓÓL!!! Balázs B. jobb oldali beadása után Marsa L. érkezett középen és kapásból, bal lábbal nagy erővel lőtt a léc alá,2–2.

30. perc: Potyognak a gólok! Beliczky Gergő 7 méterről, egy védő szorításában, bal lábbal helyezett Tóth G. kapujába, 1–2.

28. perc: GÓÓL!!! Molnár Tibor fejelt 5 méterről Holczer kapujába egy jobb oldali beadás után. A vendégek játékosa teljesen üresen várhatta a labdát, zavartalanul fejelt a kapuba,0–2.

21. perc: Kényszerű csere a budaörsi csapatnál: Csillag D. helyett Horváth B. a pályán.

13. perc:GÓLL!!!Balázs Zsolt szerezte meg a vezetést a budaörsieknek. A vendégek támadója középen tört be a tizenhatoson belülre, majd laposan elgurította a labdát Holczer mellett,0–1.

5. perc: Az első nagy helyzet a hazai csapat előtt adódott. Farkas N. 10 méterrőllőtt pár centivel a jobb kapufa mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok, fehérben a kécskeiek, zöld-feketében a budaörsiek.

Fontos mérkőzés vár a budaörsi csapatra (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt négy fordulóban három győzelmet is arató és 15. helyen álló Tiszakécske a még éppen bennmaradást érő, 17. helyen álló Budaörs ellen.