Fordított a Soroksár az immáron öt meccse nyeretlen Barcika ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.10.16. 12:50
Ádám Ferenc (balra) és Lőrinczy Attila is kapura veszélyesen játszott, a 90. percet követően utóbbi örülhetett a három pontnak (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a forduló előtt nyolcadik helyen álló Soroksár, az azonos pontszámmal rendelkező, forduló előtt hetedik helyen álló Kazincbarcikát fogadta. A borsodiak egy remekbe szabott szabadrúgásgóllal szereztek vezetést az első félidőben, azonban a Soroksár a második félidőben felőrölte az egyre fáradó vendégeket és 3–1-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–1 (0–1)
Szamosi Mihály Sporttelep, 400
néző. Vezette: Molnár Attila (Aradi József, Vörös Dániel)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Pintér D. (Csontos D., 60.) – Haris, Hudák M. – Köböl, Lőrinczy, Hajdú R. (Erdélyi L., 78.) – Halmai Á. (Hegyi, 88.).Megbízott edző: Milovanovics Dejan
KAZINCBARCIKA: Megyeri II. G. – Szemere B. (Kovács D., 82.), Ur (Heil, a szünetben), Dvorschák, Lippai T., Süttő – Ádám F., Nagy J., Csatári – Laczkó (Szabó B., 77.), Pálinkás. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Hudák M. (61., 87.), Hegyi (90+1.), ill. Nagy J. (29.)
Dejan Milovanovics
: – Az első félidőben is jól játszottunk, csak lassan járattuk a labdát, ráadásul egy szépen eltalált szabadrúgásgóllal vezetést is szerzett a vendégcsapat. A szünetben rendeztük a sorokat, sokkal bátrabb és gyorsabb játékot kértem, ez meg is valósult.
Varga Attila: – Az első negyvenöt perccel elégedettek lehetek, a második félidőben viszont rendkívüli módon visszaesett a teljesítményünk. Nem védekeztünk magas szinten, az elkeserítő.

Eltiltott vezetőedzője, Lipcsei Péter és eltiltott fiatal tehetsége, Lisztes Krisztián nélkül kellett felvennie a harcot a Soroksárnak az utóbbi négy mérkőzését nyeretlenül megvívó Kazincbarcika ellen. A borsodi kék-sárgák óriási lendülettel vetették bele magukat a találkozóba, az első tíz percben záporoztak a lövések Kovács Marcell kapujára, igaz a hazai hálóőrnek komoly védenivalója nem akadt. Tizenöt perc elteltével a Soroksár átvette a kezdeményezést és kapuja elé szorította ellenfelét, azonban Megyeri II Gábor eszén nem tudtak túljárni a hazai játékosok. A 29. percben némiképp váratlanul szerzett vezetést a Kazincbarcika. Az addig a félpályán is alig-alig túljutó vendégek 24 méterről végezhettek el szabadrúgását, melyet Nagy János mesterien tekert a jobb felső sarokba. A gólt követően kiegyenlített lett a játék, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek még az első játékrészben, de a kapuba egyik gárda sem tudott betalálni.

Járt az elismerés Hudáknak (középen), hiszen oroszlánrészt vállalt a hazai sikerben (Fotó: Árvai Károly)

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A csapatok felváltva veszélyeztették egymás kapuját, de újabb gól egészen a 61. perc nem esett. Ekkor egy jobb oldali hazai szögletet követően a megcsúsztatott labdát Hudák fejelte hat méterről a kapuba a hosszú oldalon. A hajrában járva már úgy tűnt, hogy marad döntetlen a találkozó vége, azonban a hazaiak ezt nem így gondolták. Előbb egy remek sarkazós passzt követően Hudák második gólját is megszerezte a mérkőzésen, majd a 91. percben a csereként beállt Hegyi lőtt óriási gólt. A Soroksár hazai pályán aratott fontos győzelmet riválisa ellen, a Barcika immáron öt mérkőzés óta nyeretlen. 3–1

20. Békéscsaba 1912 Előre1223714–18–49

90+3. perc: VÉGE! A Soroksár megfordította a mérkőzést és legyőzte a Kazincbarcikát! Köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Eldőlt! A csereként frissen beállt Hegyi Péter 22 méterről lőtte kapura a labdát, Megyerinek esélye sem volt védeni a jobb felsőbe tartó lövést. 3–1!

90. perc: Három perc a hosszabbítás!

88. perc: Cserélt a Soroksár, Hegyi érkezett Halmai helyére.

87. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egy soroksári támadás végén Halmai sarokkal tette Hudák elé a labdát, aki 12 méterről a bal alsóba lőtt. 2–1!

86. perc: Pálinkás vezette be középre a labdát, majd 16 méterről méterekkel a kapu mellé lőtt.

85. perc: A frissen beállt Szabó buktatta Nagyot, sárga lap.

82. perc: Cserélt a Barcika, Szemere helyére Kovács érkezett.

81. perc: Csontos beadására Lőrinczy érkezett középen, azonban lábairól Megyeri II. kezébe pattant a labda.

78. perc: Gyors barcikai támadás végén Szemere ívelte be a labdát a 16-oson belülre, Pálinkás túlugrotta a védőket, de fejese gyengére sikerült, így Kovács könnyedén megszerezte a labdát.

78. perc: Cserélt a Soroksár, Erdélyi érkezett Hajdú helyére.

77. perc: Cserélt a Barcika, Szabó érkezett Laczkó helyére.

71. perc: Halmai kapott remek labdát, azonban lövés közben elcsúszott, így a barcikai védők tisztázni tudtak.

70. perc: MI MARADT KI!? Óriási tűzijáték volt a barcikai kapu előtt, Megyeri II. többször is bravúrral védett, majd Lőrinczy elé került a labda, aki 10 méterről a jobb alsó mellé lőtt.

67. perc: Süttő ívelte be a labdát mélységből az ötös vonalára, Pálinkás éppen jó ütemben mozdult ki a védők közül, de mivel kicsit hosszú volt neki a labda, így csak Kovács kezei közé tudta pöckölni azt.

Hudák (10) fejese utat talált a barcikai kapuba (Fotó: Árvai Károly)

61. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Soroksár! Lőrinczy szögletét Valencsik megcsúsztatta a labdát, a hosszún üresen maradt Hudák pedig 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1–1!

60. perc: Cserélt a Soroksár, Csontos érkezett Pintér helyére.

56. perc: Ádám csúsztatta Laczkóhoz a labdát, a támadó szélről leadott lövését Kovács hárította.

Laczkó (fehérben) rendre zavart tudott okozni a soroksári védelemben (Fotó: Árvai Károly)

53. perc: Laczkó indult meg a kapu irányába, Valencsik hátulról lerántotta. Bár a soroksári védőnek már volt egy sárgája, most megúszta az egyértelmű lapot és a vele járó kiállítást...

53. perc: Lőrinczy 22 méterről küldte kapura a labdát, Megyeri II. a léc alól tolta ki szögletre a lövést.

52. perc: Egy eladott labdát követően Pálinkás ugratta ki Laczkót, a barcikai támadó azonban lelassult a 16-oson belülre érve és lapos lövését könnyedén hárította Kovács.

49. perc: A megítélt szabadrúgást Lőrinczy lőtte kapura 19 méterről, a sorfalon megpattanó labda becsapta Megyeri II-t, de végül a kapu fölé szállt.

48. perc: Nagy buktatta a villámgyors Lőrinczyt, sárga lap.

A szünetben cserélt a Barcika, a megsérült Ur helyén Heil folytatta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Egy sikertelen barcikai szögletet követően véget ért az első félidő. Kiegyenlített összecsapást láthattun eddig, a Barcika egy jól eltalált szabadrúgásnak köszönhetően vezet.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik az első félidő végén.

45. perc:Köböl egy szép szóló végén 20 méterről lőtt kapura, de a labda a kapu mellé szállt.

40. perc: Ádám egy szóló végén Süttőhöz passzolt, a barcikai hátvéd 17 méterről csúnyán a kapu mellé lőtte a labdát.

39. perc: Csatári szerzett labdát Haristól, aki lerántotta a meglóduló barcikaiat, sárga lap.

36. perc: Laczkó passzolt Ádámhoz, aki bevezette középre a labdát, majd 18 méterről kapura lőtt, a léc alá tartó labdát Kovács nagy bravúrra szögletre ütötte.

A soroksári játékos egyébként lesen volt a lövést megelőzően, így ha gólt szerez, akkor sem lett volna érvényes a találat...

33. perc: Újabb okos hazai szabadrúgás-kombinációt láthattunk, Lőrinczy laposan gurította a kapu elé a labdát, ahol az érkező hazai játékos lövését nagy bravúrral védte Megyeri II.

Nagy János (középen) örömmel fogadta a gratulációkat nagyszerű gólját követően (Fotó: Árvai Károly)

29. perc: GÓÓÓL! Vezet a Barcika! A megítélt szabadrúgást Nagy János végezte el 24 méterről, és mesterien tekerte fel a labdát a jobb felső sarokba, a másik irányba mozduló Kovács Marcellnak esélye sem volt védeni! 0–1!

28. perc: Valencsik rúgta meg Pálinkást, sárga lap.

27. perc:Haris cselezett ki két barcikai védőt, majd Hudákhoz passzolt, azonban a középpályás ezt a helyzetét sem tudta belőni, a bal kapufa mellé lőtte a labdát.

26. perc: Egy kiváló szabadrúgás-kombináció végén Hudák fejére ívelték a labdát, a középpályás azonban nem tudta kapura irányítani a labdát, ami a léc fölé szállt.

25. perc: Süttő húzta vissza Harist, sárga lap.

23. perc: A megítélt szabadrúgást Lőrinczy végezte el, de életerős lövése a léc fölött hagyta el a játékteret

22. perc: Ádám buktatta a 16-os sarkánál Hajdút, sárga lap.

Az első 10 percet megnyomta a Barcika, az utóbbi percekben azonban a Soroksár támadott többet.

19. perc: Lőrinczy szöglete után Haris fejelt a kapu mellé.

18. perc: Köböl passza után Lőrinczy fordult kapura a 16-oson belül, de életerős lövését Dvorschák blokkolta.

15. perc: Egy bal oldali szögletet Lőrinczy tekert kapura, de Megyeri II. résen volt és kiöklözte a labdát.

12. perc: Egy középre passzolt labdát Süttő nem jól talált el, végül Nagy lőhetett kapura, de a labda a léc fölé szállt.

11. perc: Gyors hazai támadás végén a bal oldalon Hudák tört be a 16-oson belülre, de kissé szélről a kapu mögé lőtt.

10. perc: Egy bedobás után Laczkó megforgatta Pintért, majd középre passzolt Pálinkás irányába, de Kovács megszerezte a labdát. A kapustól a labda azonban Ádám elé került, aki 17 méterről a kapu fölé lőtt.

7. perc:Pintér tört be a 16-oson belülre, majd kapura lőtt, a kapu elé érkezett Köböl is, de Megyeri II. meg tudta fogni a labdát.

6. perc: Süttő jobb oldali szögletére Dvorschák érkezett menetrendszerűen az ötösön belül, de a kilépő Kovácsnak sikerült tisztáznia.

2. perc: Megvolt az első helyzet, Laczkó passza után Ádám a 16-os sarkától lőtte kapura a labdát, a léc alá tartó lövést Kovács kapus tolta szögletre.

1. perc Elkezdődött a találkozó, a Barcika indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Soroksár tiszta feketében, a Barcika fehérben játszik majd.

A két csapat legutóbb 2021 tavaszán mérkőzött egymással, akkor a Soroksár 2–0-s győzelmet aratott Kazincbarcikán. A két csapat legutóbbi soroksári összecsapását viszont a Barcika nyerte, az eredmény akkor is 0–2 volt.

Mindkét vezetőedző számára különleges lehet a mai mérkőzés. Bár Lipcsei Péter nem ülhet ott a kispadon, de barcikai származása mindenki számára ismert lehet, így nem kérdés, hogy milyen jelentősséggel bírhat neki a találkozó. A barcikaiak mestere, Varga Attila pedig korábban a Soroksár csapatát is irányította, így minden bizonnyal fűti majd ma a bizonyítási vágy.

Eltiltás miatt nem ülhet ott ma a Soroksár kispadján Lipcsei Péter vezetőedző, akit múlt héten Pécsen állítottak ki, ezért egy meccses eltiltását tölti. Szintén hiányzik a Soroksárból a fiatal Lisztes Krisztián, aki szintén Pécsen kapott piros lapja miatt kénytelen kihagyni a találkozót. A hét elején a pécsi ítéletekkel kapcsolatban Lipcsei Péter elég markáns véleményt fogalmazott meg,melyet nálunk is olvashattak.

A több kulcsemberét is sérülés miatt elvesztő Soroksár a héten két új igazolást is bejelentett.Mint azt mi is megírtuka fővárosi klub szerződtette Köböl Krisztiánt és Erdélyi Lászlót is. Köböl már ott is van ma a kezdőben, Erdélyi azonban csak a kispadon kapott helyet.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy egymással az azonos pontszámmal rendelkező csapatok csatáján a nyolcadik helyezett Soroksár és a hetedik helyen álló Kazincbarcika.