NB II, Nyugat: döntetlen a derbin, nyert az Akadémia

2012.11.17. 16:54
A Szombathelyi Haladás II hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Zalaegerszeggel a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának szombati játéknapján, míg a listavezető Puskás Akadémia 1–0-ra nyert Sopronban.
LABDARÚGÓ NBII
NYUGAT, 14. FORDULÓ
SOPRONI VSE–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1 (0–0)
Sopron, 700 néző. Vezette: Szilasi (Mohos, Kóbor)
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai, Seper, Fazakas – Pados P., Horváth A. (Fazekas N. 85.), Deme – Balázs R. (Szabó P. 85.), Gyánó (Pető B. 73.), Szabó L. Vezetőedző: Bücs Zsolt
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas M. – Tóth B. – Baracskai (Luque 80.), Polonkai, Kleinheisler (Moreira 71.) – Szakály D. (Gajdos 89.), Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Zsolnai (0–1) a 84. percben
Kiállítva: Deme (megsértette a játékvezetőt) a 85. percben
Bücs Zsolt: – Szervezetten, sőt helyenként jól is játszottunk, egy pontra feltétlenül rászolgáltunk volna.
Benczés Miklós: – Úgy gondolom, hogy sokat tettünk a győzelem megszerzéséért, és bár nehezen értük el a célunkat, sikerünk megérdemelt.
HALADÁS II–ZALAEGERSZEG 2–2 (1–1)
Szombathely, 800 néző. Vezette: Szőts (Péter, Hima)
HALADÁS II: Gőcze – Zsirai, Devecseri, Jagodics M., Farkas M. – Szakály A., Hanzl, Kalász (Nagy Z. 83.) – Gyurján (Tóth L. 91.), Kenesei K., Czafit (Fider 92.) Edző: Tóth László
ZALAEGERSZEG: Jahic – Kocsárdi, Nánási, Kovács G., Juhász D. – Kocsis A., Hajdú N. – Babati, Grbics (Tóth P. 86.), Jasarevic (Horváth L. – a szünetben) – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Jagodics M. (1–0) a 29., Kovács G. (1–1) a 45., Grbics (1–2) a 48., Czafit (2–2) a 63. percben
Kiállítva: Devecseri (Darko Pavicsevics buktatásáért) a 80. percben
Tóth László: – Mindkét csapat az erényeiből építkezett, a gólok is ilyen helyzetekből születtek. Rangadó volt, de nem a barátságos fajtából, igazi küzdelem volt a pályán.
Preisinger Sándor: – Hamisítatlan rangadót vívott a két csapat, a második félidőben az idény legjobb játékát nyújtottuk, mégis két pontot Szombathelyen hagytunk
16. Bajai LSE 14 2 1 11 16–42 –26 7
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba