Az MTK hat gólt vágott az újonc Mosonmagyaróvár otthonában

Pandur GergőPandur Gergő
2022.08.28. 17:20
Németh Krisztián második gólja (Fotó: Kerekes István/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a játéknap előtt 18. helyen álló Mosonmagyaróvár a listavezető MTK-t fogadta, amely kiütéses, 6–0-s győzelmet aratott ellene.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–MTK BUDAPEST 0–6 (0–5)
Mosonmagyaróvár, 500
néző. Vezette: Csonka Bence (Szécsényi István, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR:Slakta – Gáncs, Papp Sz., Debreceni A. (Deák I., a szünetben), Szabó R. (Czingráber, a szünetben), Nagy K. (Horváth K., 41.) – Végh B., Tóth L., Sajbán (Illés D., 62.) – Nagy Z., Monori (Szalka, 55.).Vezetőedző:Varga László
MTK:Somodi – Nagy Zs., Poór P. (Palincsár, 83.), Szépe, Medgyes S. – Kata M., Mezei (Kovács Máté, 72.), Bognár I., Kovács Mátyás (Horváth A., 72.) – Németh K. (Zsóri, 60.), Lehoczky R. (Kovácsréti, 60.).Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Németh K. (14., 19., 29. – az elsőt 11-esből), Kovács Mátyás (17., 58.), Bognár I. (35.)
Varga László:– Mélyen tudása alatt játszott csapatunk, és sajnos osztálykülönbség volt a két együttes között. Le kell vonni a tanulságokat, és a következő mérkőzéseinken el kell kezdeni a pontszerzést a biztos bennmaradás érdekében.
Bognár György:

A mérkőzés első tíz percében agresszívan letámadott az MTK, ennek meg is lett az eredménye, a 14. percben Németh Krisztiánt buktatta Debreceni a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig a sértett magabiztosan értékesítette. Ezt követően teljesen összeesett a Mosonmagyaróvár, Kovács Mátyás is betalált szinte rögtön, valamint ezután tíz perc alatt még duplázni tudott Németh Krisztián. Utóbbi nem sokkal később gólpasszt is kiosztott Bognár Istvánnak, aki ziccerben nem hibázott (0–5).

A szünetben kettőt is cserélt a hazai csapat, amivel kicsit stabilabbá tette a védekezését, és támadójátékban is mutatott életjeleket. Az 58. percben Bognár hosszú indítás után szenzációsan passzolt a középen érkező Kovács Mátyásnak, aki megszerezte a második gólját. Az utolsó fél órában a hazai csapat próbált szépíteni, időnként közel is járt hozzá, de nem sikerült neki. 0–6

20. Budafoki MTE6335–12–73

90+1. perc: Hármas sípszó! Vége a mérkőzésnek!Köszönjük, hogy velünk tartottak, a viszontlátásra!

90. perc: Illés kiszorított szögből leadott lövése centikkel kerülte el Somodi kapuját!

89. perc: Kovács Máté 23 méterről elvégzett szabadrúgását Slakta magabiztosan fogta!

85. perc:Papp Szilárdmentette Bognár beadását bravúrosan fejjel a kapu elől.

83. perc: Csere a vendégeknél, Poór helyére Palincsár érkezett!

72. perc: Ismét kettőt cserélt a vendégcsapat, Mezei és Kovács Mátyás hagyta el a pályát, helyükreHorváth Arthúr és Kovács Máté érkezett!

62. perc: Csere! Sajbán helyettIllés lépett pályára!

60. perc: Kettős csere a vendégeknél, Lehoczky helyére Kovácsréti érkezett, valamint Németh helyett Zsóri lépett pályára!

58. perc: GÓL, ITT A HATODIK! Bognár kapott egy indítást a szélen, amit egyből középre tett az érkező Kovács elé, aki 10 méterről a kapuba bombázott! 0–6

55. perc: Ismét cserélt a hazai csapat, Monori helyett, Szalka lépett a pályára.

51. perc: Gáncs tört be a tizenhatoson belülre, visszagurította a labdát a mélységből érkező Sajbánnak az ötös sarkára, akinek a lövését a vendégek védője blokkolta, szöglet következik.

46. perc: A szünetben kettőt cserélt a hazai csapat, Debreceni és Szabó helyéreCzingráber és Deák érkezett!

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Nagy Zoárd és Szépe János párharca (Fotó: Kerekes István/Kisalföld)

45+1. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt!

42. perc: Monori szabálytalankodott a vendégek védője ellen, a játékvezető sárga lapot mutatott fel neki!

41. perc: Csere a hazaiaknál, Nagy Kevin maradt lent a földön, nem tudja folytatni a mérkőzést, így Horváth Kevin érkezett a helyére.

35. perc: GÓL, KIÜTÉS! Németh Krisztián kapott a tizenhatosnál egy pontos felívelést, amit szépen passzolt Bognár elé, aki 7 méterről kilőtte a hosszú alsót! 0–5

29. perc: GÓL, MÁR NÉGY VAN KÖZTE! Kovács Mátyás gyönyörűen cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd egy kényszerítő után tökéletesen centerezett Némethnek, aki nem hibázott! 0–4

25. perc: Kovács tolta el Gáncs mellett a labdát, de veszélyes, 12 méterről leadott lövése centikkel elkerülte a kaput!

19. perc: GÓL, NINCS MEGÁLLÁS! Németh Krisztián vitte el a kimozduló Slakta mellett a labdát, és higgadtan a kapuba passzolt! 0–3

17. perc: GÓL, RÖGTÖN OTT A MÁSODIK! Kovács Mátyás a tizenhatoson belül kapott egy passzt, majd a hosszú sarokba tekert! 0–2

14. perc: GÓL! BENT VAN! Németh magabiztosan a jobb alsóba gurított a tizenegyespontról! 0–1

13. perc: BÜNTETŐ AZ MTK-NAK! Debreceni buktatta Németh Krisztiánt!

9. perc: Kovács húzott el a bal szélen, de lapos beadását Debreceni szögletre mentette.

6. perc: Bognár végzett el 25 méterről egy szabadrúgást, de a sorfalról szögletre pattant.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát!

A hazaiak tiszta kék szerelésben, a vendégek fehér mezben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig egy győzelmet arató újonc Mosonmagyaróvár a legutóbbi három bajnokiját megnyerő MTK-val szemben.