PUM ANDRÁS 2022.08.17 17:20 Frissítve: 2022.08.18 00:06

A hajrában lőtt góllal nyert a Szeged Szombathelyen

A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Szombathelyi Haladás elszenvedte első vereségét – a Szeged 1–0-ra nyert a vasi megyeszékhelyen.

Molnár Rajmund (labdával) ezúttal nem talált be, viszont a szegedi csapat a végén igen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁSSZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1665 néző. Vezette: Horváth Tibor (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Derekas (Csernik, 56.), Hursán, Sipos Z., Doktorics (Horváth R., 56.) – Molnár R.(Lencse, 76.), Borvető (Taipi, 56.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Szilágyi, Tóth B., Beronja – Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 81.) – Pintér Á. (Dobos, 67.), Szatmári (Szakály D., 81.), Gajdos – Haruna (Bíró, 59.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Gajdos (84.)

A rekkenő hőség ellenére jó iramban kezdtek a csapatok, ugyan először a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, de aztán fokozatosan átvette az irányítást a Haladás. Ám helyzetek mindkét oldalon adódtak, küzdelmes, változatos volt a meccs – persze egy gól biztosan jót tett volna a meccs képének. Becsületesen gyűrték egymást a csapatok, minden egyes labdáért nagy harc folyt, rengeteg volt az átadási hiba mindkét oldalon.

A szünet után is kiegyenlített játékot láthattak a szurkolók, aztán a vasiak átvették az irányítást. Ám támadásaikban nem volt elég átütőerő, a szegediek hatástalanították a szombathelyi akciókat. A hazaiak próbálkoztak, de ezúttal meg sem közelítették a Győr elleni játékukat. Aztán a hajrában egy szöglet utáni védelmi hibát követően a volt szombathelyi Gajdos Zsolt megszerezte a szegediek vezető találatát (0–1). A hajrát nagyon megnyomta a Haladás, de a Szeged – ha szerencsével is – megőrizte egygólos előnyét. Küzdelmes, de közepes színvonalú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna.

A fehér mezes Hali a végén bukta el az egy pontot (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

20. Budafoki MTE4223–7–4 2

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90+3. perc: Bosnjak óriási bedobását Hursán nyolc méterről a jobb sarok felé fejelte, de a szegedi kapus nagyot védett. Ez volt a meccs utolsó momentuma.

90+1. perc: Hursánt ütközték le középen, de a labda a jobb oldalon üresen maradt Simuthoz került, aki hiába lőtt a jobb sarokba, a bíró visszafújta az akciót... Sipos Zoltán a 26 méteres szabadrúgást a léc fölé lőtte.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Horváth Rajmund jobbról belőtt szögletét Hursán hat méterről a jobb sarok mellé fejelte.

84. perc: GÓL! Dobos bal oldali szöglete elment a védők között, és a hosszún érkező Gajdos öt méterről a léc alá bombázott. (0–1)

81. perc: Kettős csere a Szegednél, Szatmári helyett Szakály, Simon helyett Farkas állt be.

80. perc: Hursán kapott sárga lapot.

76. perc: Hali-csere, Molnár Rajmund helyére Lencse állt be.

69. perc: Ivószünet.

67. perc: Vendégcsere, Pintér helyére Dobos állt be.

A második félidőből eddig eltelt negyedórában kiegyenlített a meccs, viszont helyzetet egyik kapu előtt sem dolgoztak ki a csapatok.

59. perc: Szegedi csere, Haruna le, Bíró be.

56. perc: Hármascsere a Haladásban. Borvető helyett Taipi, Derekas helyett Csernik és Doktorics helyett Horváth Rajmund állt.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

Bosnjak Predrag (fehérben) akcióban (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

Leült a meccs, a mezőnyben gyűrik egymást a felek.

Nincs hideg, árnyékban 34 Celsius-fokot mutat a hőmérő... A pályán – bár nagy része árnyékban van – ennél még melegebb a levegő.

34. perc: Sipos Zoltán bal oldali szögletét Borvető hét méterről a bal sarok irányába fejelte, Molnár-Farkas nagy vetődéssel védett.

Borvető Áron (fehérben) és Szilágyi Zoltán párharca (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

32. perc: Könczey jobbról élesen belőtt labdáját Gajdos nyolc méterről fölé bólintotta.

Kicsit leült a meccs, a szombathelyiek rendületlenül lövöldözik be jobbról-balról a labdákat – egyelőre számottevő eredmény nélkül.

23. perc: Harunát kell ápolni, egyúttal Horváth Tibor játékvezető úgy dönt, hogy ivószünetet rendel el.

Doktorics Áron és Könczey Márk csatája (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

21. perc: Molnár iramodott meg, majd 17 méterről a léc fölé lőtt.

20. perc: Sipos Zoltán bal oldali szögletére Molnár érkezett középen és magasra felemelkedve kilenc méterről a bal sarok mellé fejelt.

16. perc: Pintér cselezgetett a szombathelyi tizenhatoson belül, majd ballal, 15 méterről a jobb felső sarok felé tekert.

A szegedieknél két olyan futballista is a kezdőben kapott helyet, akik korábban Szombathelyen futballoztak. A középpályás Simon Ádám és a csatár Gajdos Zsolt is egykoron a vasi megyeszékhelyen játszott.

14. perc: Az első helyzet. Gajdos kapott labdát a bal oldalon, tíz méterről leadott lövését lábbal, bravúrral védte Verpecz. A kipattanót Harun lőtte kapura, Verpecz ismét hárított.

Öt perc telt el a meccsből, egyelőre a Szeged támad, a Haladás védekezik.

1. perc: Megy a meccs! A tiszta fehérben játszó Haladás kezdte a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a remekül rajtoló és veretlenül már hétpontos Szombathelyi Haladás a győri sikere után legutóbb Szentlőrincen alulmaradó Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.

2022.12.04 02:08:06

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Négy gólt szerezve győzte le a Balaton-partiakat az újonc.

2022.12.04 02:15:03

A Tisza-parti csapat már a meccs elején büntetőt hibázott, majd nem tudta megőrizni az előnyét.

2022.12.03 17:34:17

A Szeged nem bírt a Szparival, így öt mérkőzés is 1–1-gyel végződött a 19. fordulóban.

2022.12.01 08:39:00

Horváth Dávid vezetőedző irányítása alatt hatodik mérkőzésén maradt veretlen a fővárosi kék-fehér csapat.

Már a találkozó elején előnybe került a házigazda, a végjátékban válaszoltak a vendégek.