Ötgólos meccsen az ETO nyerte meg a győri városi rangadót

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.07.30. 17:20
Határtalan volt az ETO játékosainak öröme Bumba találata után (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A szezont új vezetőedzővel, Csizmadia Csabával kezdő Gyirmót hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a légiósokkal teletűzdelt városi rivális ETO-tól a labdarúgó NB II nyitó fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–ETO FC GYŐR 23 (02)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 4578néző. Vezette: Kovács Imre (Szécsényi István, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi– Szegi V. (Lányi B., a szünetben), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Kovács Milán, Hajdú Á. (Szőke G., 81.) – Kicsun (Madarász M., a szünetben), Soltész D., Medgyes Z. (Takács R., 60.) – Pethő B. (Adamcsek M., 60.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
ETO FC GYŐR:
Pap E. – Vera, Keresztes K., Szépe, Csontos D. – Vingler (Kovács Márk, 79.), Anton (Riquelme, 79.), Bumba – Skvarka (Tóth R., 79.), Lacza (Diarra, 64.), Huszár M. (Kröhn, 54.). Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Soltész D. (57.), Adamcsek M. (71.), ill. Bumba (31., 54.), Vingler (40.)
Csizmadia Csaba: – Az első félidőt átaludtuk, félénken játszottunk, a másodikban három nullás vendégelőny után két talált góllal visszajöttünk a mérkőzésbe, ám a végén egy sérülés miatt megfogyatkoztunk, és nem tudtunk egyenlíteni.
Antonio Munoz: – Három nullás vezetésünk után valami megváltozott, de ennyire nem lehet kiengedni. Ami viszont pozitívum, hogy ha egy góllal is, de sikerült megnyernünk ezt a jó iramú és hangulatú bajnokit.

Óriási érdeklődés övezte a győri városi rangadót az Alcufer Stadionban. A nyáron légiósokkal alaposan megerősödő ETO célja egyértelműen a győzelem volt, ennek szellemében kezdte a mérkőzést. Labdabirtoklásban is fölényben volt a fehér mezes csapat, és sorra alakította ki a helyzeteket, ám igazi veszélyt nem tudott kialakítani Hársfalvi kapuja előtt. A hazaiak az első félidőben jobbára csak védekeztek, ám abba a korábban megszokottakhoz képest többször csúszott hiba. Végül egy ilyen bizonytalanság vezetett az ETO első góljához, Szegi felszabadításnak szánt lövése a motiváltan játszó Skvarkát találta el, aki nem mondott le az alapvonal felé tartó labdáról, és vissza tudta passzolni azt Huszár Marcellnek, aki jól döntött, hogy éles szögből, közel a gyirmóti kapushoz nem lőni próbált, hanem egy csel után Bumbához passzolt. A Székesfehérvárról igazolt játékos a védők gyűrűjében a kapuba lőtt. Alig tíz perccel később a 18 éves Vingler bombagóllal vette be Hársfalvi kapuját.

A második félidőre Csizmadia Csaba két helyen változtatott csapatán. Az ETO nem állt le, és Skvarka passza után Bumba révén növelni tudta előnyét. Ekkor már többen azt hihették, hogy kiütés lesz a vége, de a gyirmótiak másként gondolták. Soltész Dominik éles szögből vette be Pap Eduárd-Adrián kapuját, aztán a hazaiak kerültek inkább fölénybe, ami a 71. percben újabb góllá ért: Adamcsek szabadrúgásból talált be az ETO kapujába. Igazán parázzsá az utolsó tíz percre vált a meccs, amikor a hazaiak az egyenlítésért, a vendégek a mindent eldöntő újabb gólért hajtottak. Hudák sérülése miatt a Gyirmót emberhátrányban fejezte be a meccset.

Az ETO szurkolói nagyon hálásak voltak a csapatnak a mutatott játékért – tegyük hozzá, okkal. A vereség ellenére azonban a Gyirmótnak sem kell szégyenkeznie, hiszen a második félidőben eredményes játékot tudott felmutatni. 2–3

PMFC–Mosonmagyaróvár 1–0

Padlóra kerültek a sárga mezes gyirmótiak (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5. perc: Riquelme lövése elkerüli a kaput.

90+2. perc: Diarra lövését védi bravúrral Hársfalvi, aztán a védőknek sikerül tisztázniuk.

90. perc: Hat perc a hosszabbítás a mérkőzés végén.

89. perc: A labdát elrúgó Bumba és a vele kakaskodó Szőke is sárga lapot kap.

87. perc: Hudák már tud visszajönni, több cseréje pedig már nincs a hazaiaknak, így emberhátrányban fejezi be a mérkőzést a Gyirmót.

86. perc: Hudák és Riquelme fejelnek össze a vendégek tizenhatosán belül. Mindkettőt ápolni kell.

81. perc: Hajdú Ádám helyére Szőke Gergő áll be.

79. perc: Hármas csere az ETO-nál: Anton helyére jön Riquelme, Skvarka helyére Tóth,Vinglert pedig Kovács váltja.

76. perc: Skvarka 15 méterről lövi a labdát kapu fölé.

71. perc: GÓÓÓL! Adamcsek a tizenhatos bal sarka mellől szabadrúgásból nagy gólt akaszt a hosszú felsőbe.23

64. perc: Cserél az ETO: Lacza helyére Diarra áll be.

63. perc: Csörgő Viktor is kap egy sárga lapot.

61. perc: A Csontost lerántó Lányi kap sárga lapot.

60. perc: Újabb kettős csere a hazai oldalon: Pethő helyére Adamcsek,Medgyes Z. helyére Takács áll be.

57. perc: GÓÓÓL! Szépít a Gyirmót.Soltész Dominik kap labdát a jobb oldalon, megveri a védőjét, majd éles szögből, az alapvonaltól öt méterről lő a rövid alsóba.13

Bumba két góllal jelezte, hogy jó vétel volt az ETO számára (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

54. perc: GÓÓÓL! Skvarka a bal oldalról passzol Bumbához, aki 10 méterről laposan a bal alsóba lő.03

54. perc: Cserél az ETO: Huszár Marcellt Christopher Kröhn váltja.

51. perc: Skvarka lövését blokkolja Csörgő.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Az előző idényben sokszor még hazai pályán sem szurkoltak ennyien az ETO-nak (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

46. perc: Szegi helyére Lányi,Kicsun helyére pedig Madarász állt be a szünetben a hazaiaknál.

45+3. perc: Pethő erős lövését blokkolják az ETO védői. Aztán Medgyes megpattanó lövése okoz veszélyt, szöglet jöhet. És ezzel a szöglettel véget is ér az első félidő.

45. perc: Három perc a ráadás az első félidő végén.

44. perc: Huszár kap sárga lapot, mert nem enged elvégezni egy szabadrúgást.

40. perc: GÓÓÓL! Újabb ETO-gól, méghozzá nem is kicsi. Vingler László 23 méterről lövi a labdát a jobb felsőbe, Hársfalvi csak beleérni tud.02

32. perc: Huszár M. és Csörgő V. fejelnek össze, ápolás miatt áll a játék.

31. perc: GÓÓÓL! Vezet az ETO. A felszabadítani igyekvő Szegi Skvarkát találja el, aki nem hagyja, hogy a labda kimenjen róla, és még az alapvonal elől vissza tudja passzolni Huszárnak, aki éles szögből nem lő, hanem egy csellel elfekteti Hársfalvit, aztán a középen érkező Bumba elé tálal. A nyáron igazolt játékos, három gyirmóti védő között, három méterről laposan lő a kapuba.01

17. perc: Huszár M. kap remek labdát, az alapvonalról laposan középre lő, ám az nem jó Skvarkának.

Nem kímélték egymást a játékosok a városi derbin (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

15. perc: Lacza 16 méterről lő, a Skvarkán megpattanó labda azonban nem okoz gondot Hársfalvinak.

12. perc: Szegi erős fejese pontatlannak bizonyul Soltész beívelt szabadrúgása után.

11. perc: Az első komolyabb gyirmóti helyzet: bal oldali szögletkombináció után Soltész Dominik csúsztatja meg a labdát az ötös rövid oldalán, végül az ETO védelmének sikerül tisztáznia.

10. perc: Anton 23 méteres szabadrúgása elszáll a kapu fölött.

6. perc: Vera felrúgásáért Medgyes Z. kap sárga lapot.

3. perc: Balról jár a szabadrúgás az ETO-nak, a gyirmótiak kifejelik a beívelést, ám Skvarka ismételhet 22 méterről. A lövése elakad az egyik csapattársában.

1. perc: Fehérben az ETO, sárgában a Gyirmót. A hazaiakat az ETO utánpótlás játékosai kísérték be, míg a vendégeket a gyirmóti gyerekek. A mérkőzést az ETO kezdi.

Érdekesség, hogy a Gyirmót kezdőcsapatában csak olyan játékosok vannak, akik már az előző idényben is a szerepeltek az első számú csapatban, az ETO csapatának több mint a fele új igazolás: Pap Eduárd, Luciano Vera, Paul Anton, Claudiu Bumba, Szépe János és Michal Skvarka.

KÍVÁNCSI AZ NB II-ES KLUBOK NYÁRI ÁTIGAZOLÁSAIRA?
IDE KATTINTVA MINDEN ÁTIGAZOLÁST MEGTUDHAT!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a győri rangadón a Gyirmót a légiósokkal jelentősen megerősített, feljutást megcélzó ETO ellen.