Hazai győzelem a három tizenegyest hozó gyirmóti mérkőzésen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.04.25. 16:50
Simon Andrásnak (sárgában) fontos szerepe volt az első gólban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a harmadik helyen álló Gyirmót a 13. Dorogot fogadta. Lencse büntetőből szerzett góljára Lénárth válaszolt, ugyancsak tizenegyesből. Az újabb gyirmóti büntetőt megint Lencse értékesítette, a hazai győzelmet pedig Varga Barnabás fejes gólja biztosította be.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–DOROGI FC 31 (11)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
Gyirmót FC Győr: Hársfalvi–Major, Hudák, Karacs, Szegi–Vass Á. –Radics (Varga B., 53.), Hajdú – Nagy P. –Simon A., Lencse (Heffler N., 72.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Dorogi FC: Borsos –Nyíri, Dlusztus, Belényesi, Papp M. (Zabari, 71.) –Lénárth (Vígh, 72.) –Girsik (Zuigéber, 65.), Rjasko, Tóth B. (Nagyházi, 65.), Szerencsi (Szedlár, 65.) –Kanalos.Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző
: Lencse (16., 55. –mindkettőt 11-esből), Varga B. (61.), ill. Lénárth (25. – 11-esből)
Kiállítva: Zuigéber (76.)
Csertői Aurél:– Mozgalmas mérkőzés volt. A elején önmagunkhoz képest sok hibával játszottunk, a második félidő viszont egyértelműen a miénk volt, így a győzelmünk megérdemelt.
Fenyvesi László:– Két véleményes büntető a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést. Többet vártam a csapatomtól, nem lehetünk elégedettek a teljesítményünkkel.

A múlt héten a szolnokiak ellen pontot szerző dorogiak a mérkőzés elején letámadással próbálták meglepni a gyirmótiakat, de nem sokáig alkalmazták ezt a taktikát. Szerencsi kétszer is kapura törhetett volna a vendégeknél, de mindkétszer hibázott. A két Szerencsi-helyzet között Simon Andrást buktatta Nyíri a tizenhatoson belül: a tizenegyest Lencse váltotta gólra (1–0).

A Dorog kilenc perccel később büntetőből egyenlített: Nyíri ennek is részese volt, mert az ellene elkövetett szabálytalanságért ítélt tizenegyest Rúsz játékvezető. A dorogiak tizenegyesét Lénárth értékesítette (1–1).

Még a félidő vége előtt két újabb gólszerzési lehetősége is volt a gyirmótiaknak, de előbb Borsos védett, utána pedig csak centik hiányoztak a gólhoz Hudák fejesét követően.

A második félidő elején aztán ismét a tizenegyespontra mutatott a játékvezető, ezúttal Hudák lerántása miatt. Ismét Lencse állt oda a büntetőhöz, és másodszor sem hibázott (2–1).

Varga Barnabás a gól előtt egy perccel állt be, majd hét perccel utána egy fejesből növelni tudta a gyirmótiak előnyét (3–1).

Nem segítette a kétgólos hátrányban játszó dorogiak dolgát az sem, hogy Zuigébert alig tíz perccel a pályára lépése után kiállította a játékvezető. Az utolsó tíz percben még volt egy dorogi helyzet – Kanalos lövését védte Hársfalvi –, majd Varga B. is szerezhetett volna még egy gólt, Borsos azonban jól lépett ki a kapujából.

A mérkőzést megérdemelten nyerte a hazai együttes nyerte, amely továbbra is dobogós helyen áll a bajnokságban.

20. Debreceni EAC34522724–63–3917

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Három percig tart még a mérkőzés: ennyi a hosszabbítás.

90. perc: Rjasko rángatja meg az őt szerelő Heffler mezét: ez is sárga lap.

83. perc: Varga B. közeli lövését Borsos hárítja. A szöglet után üggyel-bajjal tudnak csak tisztázni a dorogi védők.

82. perc: Gyirmóti cserék: Vass Á. helyére Lustyik érkezik, Simon Andrást pedig Mayer váltja.

81. perc: Kanalos 18 méterről lövi a labdát a kapura, Hársfalvi védi a lapos kísérletet.

76. perc: Zuigeber mond valamit a játékvezetőnek, amire Rúsz azonnal piros lapot mutat fel a dorogi szélsőnek.

72. perc: Cserél a Gyirmót is: Lencse helyére Heffler Norbert érkezik.

72. perc: Lénárth helyett Vígh folytatja a vendégeknél.

71. perc: Újabb csere a vendégeknél: Papp Máté helyére Zabari állt be.

65. perc: Cserélnek a dorogiak: Tóth Barnabás helyére Nagyházi, Girsik helyére Zuigeber, Szerencsi helyére pedig Szedlár érkezik.

61. perc: Szegi baloldali beadása után a nemrég beálltVarga Barnabás tisztán fejelhet az ötös vonaláról, a fejes jó, Borsos nem tud védeni. 3–1.

58. perc: Sárga lapot kap Nyíri.

54. perc: Ismét büntetőhöz jut a Gyirmót, miután egy baloldali szögletet követően Hudákot lerántják a tizenhatoson belül. Lencse a kapu bal oldalába lövi a labdát. 2–1.

53. perc: Radics helyére Varga Barnabás érkezik a hazaiaknál.

46. perc:Egyik csapatban sem volt csere a szünetben, folytatódik a meccs.

Vass Ádám (sárgában) és Tóth Barnabás (piros-feketében) küzdelme (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Tóth Barnabást kell ápolni: reméljük, tudja folytatni a második félidőben a mérkőzést.

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető az első félidő végén.

40. perc: Nagy P. 20 méterről végezhet el szabadrúgást, Borsos tolja a labdát kapu fölé. A szöglet után Hudák fejese száll el centikkel a jobb felső sarok fölött.

33. perc: Sárga lapot kap Dlusztus.

25. perc: A tizenegyest Lénárth lövi, Hársfalviról pattan a labda a kapuba.1–1.

25. perc: A reklamáló Nagy Patrik kap sárgát.

24. perc: Büntető a túloldalon is. Nyírit rúgja fel Hajdú a tizenhatos jobb oldalánál: a játékvezető az asszisztense intésére ítél tizenegyest.

23. perc: Dorogi szabadrúgás balról, Szerencsi lövésre visszateszi a labdát Nyírinek, aki a blokkoló gyirmóti védőt találja el.

19. perc: Ismét Szerencsi kerül helyzetbe, és ezúttal is hosszan tolja meg a labdát: Hársfalvi vetődik rá.

18. perc: Kanalos kap sárga lapot egy kemény szabálytalanság után.

16. perc: Lencse a bal alsóba lövi a büntetőt: vezet a Gyirmót. 1–0. Borsos a másik irányba indult, de elvetődött a labda irányába, viszont elérnie nem sikerült.

15. perc: Nagy P. indítja Lencsét a bal oldalon, a középre adásnál bizonytalankodik a dorogi védelem, és Simonnal szemben szabálytalankodnak is: tizenegyest ítél a játékvezető.

12. perc: Kanalos indítja Szerencsit a leshatáron, Hársfalvi kimozdul a kapujából, Szerencsi azonban nagyon hosszan tolja meg a labdát a kapus mellett, és már csak az alapvonalon túl éri el.

11. perc: Szegi baloldali beadását Belényesi fejeli a magasba, utána pedig Borsosé a labda.

9. perc: Letámad a Dorog, aztán szabadrúgáshoz is jutnak a vendégek az oldalvonal mellől, jobbról. Szerencsi beívelését magabiztosan húzza le a levegőből Hársfalvi.

1. perc: Sárgában a hazaiak, piros-feketében a vendégek. A Dorog kezdi a mérkőzést.

Készen a kezdésre a két csapat (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal még veretlen Gyirmót otthonában a tavaszi szezonban csak egy vereséget elszenvedő Dorog.