Eseménydús hajrá után nyert az FC Ajka

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.09.15. 17:50
Az ajkaiak megérdemelten nyerték meg a hajrára felpörgő összecsapást (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
Második sikerét aratta az FC Ajka a labdarúgó NB II 8. fordulójában. Kis Károly csapata korán megszerezte a vezetést a Békéscsaba ellen, és a találkozó nagy részében dominált, a hajrá mégis izgalmasan alakult.

LABDARÚGÓ NB II

8. FORDULÓ

FC AJKA–BÉKÉSCSABA 1921 ELŐRE SE 2–1 (1–0)
Ajka
, Ajkai Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Káprály Mihály (Becséri Gergely, Baghy Csaba)
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger – Tóth G., Lehoczky, Csizmadia Z. (Stoiacovici, 77.) – Murka (Szarka, 73.), Sejben, Gaál B. (Orosz M., 73.). Vezetőedző: Kis Károly
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G., Albert I., Bora, Nagy S. (Mikló, a szünetben) – Kitl M. (Gránicz, 62.) – Horváth P., Sipos G., Király P. (Pantovics, 68.), Varga Sz. (Szabó P., 62.) – Paudits (Lukács R., a szünetben). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Csizmadia (9.), Stoiacovici (83.), ill. Horváth P. (68.).

Gaál Bálint mindenkinél magasabbra ugrott (Fotó: Penovác Károly!Veszprémi Napló)

Viszonylag csendesen kezdődött a találkozó, de ez az állapot csak kilenc percig tartott, hiszen Sejben szép egyéni akciója után Csizmadia Zoltán vezetést szerzett a hazaiaknak, 1–0.

Csipkedte magát a Békéscsaba, mégis inkább a hazaiak akarata érvényesült, közelebb volt a második Ajka-gól, mint az első vendégtalálat. A Veszprém megyeiek gyorsabban, tudatosabban és erőszakosabban futballoztak riválisuknál. Igyekeztek tovább ütni a vasat, hiszen az egygólos vezetés mellett nem lehet megnyugodni, akármilyen is legyen a játék képe. A fölényben játszó FC Ajka több kisebb helyzetet is kidolgozott, a másik oldalon viszont egyetlen komolyabb lehetőséget sem sikerült összehozni az első félidőben.

A szünetben kettőt cserélt Schindler Szabolcs vezetőedző, de nagyon nem változott a meccs képe. Továbbra is Kis Károly együttese volt határozottabb és veszélyesebb.

A házigazda többször is odaért ellenfele kapuja elé, nagy munkában volt a vendégvédelem, illetve Krnács kapusnak is a helyén kellett lennie, hogy ne növelje előnyét az Ajka. Nem tudott azonban újabb találatot szerezni a hazai csapat, ez pedig megbosszulta magát. Szép összjáték után a volt ajkai Horváth Péter egyenlített, mondhatni a semmiből (1–1).

A gól után aktívabbá vált a Békéscsaba, amely a vezetést is megszerezhette volna, Heffler Tiborék viszont ritmust veszítettek. Ezúttal viszont a vendégek nyomtak hiába, mert a másik oldalon Stoiacovici Dávid bombája utat talált a hálóba (2–1).

Megérdemelten szerezte meg a három pontot az FC Ajka, hiszen a mérkőzés jelentős részében fölényben futballozott, a csabaiak viszont nem voltak messze attól, hogy megtréfálják a házigazdát.

20. Tiszakécske826 8–17 –9 2

Labdabűvölés közben (Fotó: Penovác Károly!Veszprémi Napló)

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, AMELYEN HAZAI SIKER SZÜLETETT. KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

93. perc: Gránicz Patrik kapott sárga lapot.

91. perc: Szarka Ákos kapott sárga lapos figyelmeztetést.

85. perc: Gránicz próbálkozott, Horváth védett vetődve.

83. perc: GÓÓL! Stoiacovici Dávid vette célba a kaput egy rövid felszabadítás után és 20 méterről, kissé jobbról kilőtte a békéscsabai kapu jobb oldalát, 2–1.

81. perc: Pantovic lőtt a bal oldalról, a játékszer nem sokkal ment el a bal kapufa mellett

77. perc: Csizmadia helyett Stoiacovici Dávid a pályán.

77. perc: Lukács fejes ment kapu mellé.

Nagyot küzdöttek a felek  (Fotó: Penovác Károly!Veszprémi Napló)

73. perc: Horváth Dániel védte Pantovic közeli próbálkozását.

73. perc: Gaál helyére Orosz Márk, Murka helyére pedig Szarka Ákos érkezett.

68. perc: Király helyett Pantovic Nikola a pályán.

68. perc: GÓÓL! Mondhatni a semmiből egyenlített a Békéscsaba, gyors összjáték után Lukács ugratta ki Horváth Pétert, aki az ötös sarkáról, Horváth Dániel mellett a rövid sarokba tekert, 1–1.

63. perc: Murka lövését kellett védenie Krnács Richárdnak.

62. perc: Kitlt Gránicz Patrik váltja, Vargát pedig Szabó Péter a vendégeknél.

58. perc: Büntetőt reklamálnak az ajkaiak, nem először, Görgényi Dávid túl hevesen tette ezt szóvá, sárga lap lett a jutalma.

57. perc: Csizmadia Zoltán is "besárgult", színészkedésért kapott figyelmeztetést.

Heffler Tibor remekül mentett fejjel  (Fotó: Penovác Károly!Veszprémi Napló)
Heffler Tibor remekül mentett fejjel (Fotó: Penovác Károly!Veszprémi Napló)

52. perc: Mikló Roland kapott sárga lapot visszahúzásért.

49. perc: Gyors kontra végén Présinger lépett ki a bal oldalon, beadását követően Varga Szabolcs mentett középen önfeláldozóan.

46. perc: Kettős csere a vendégeknél Nagy helyett Mikló Roland, Paudits helyett Lukács Raymond a pályán.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

38. perc: A volt ajkai Horváth Péter 18-20 méterről leadott lövése ment nem sokkal kapu fölé.

35. perc: Csizmadia tudott fejelni kissé kiszorítva a jobb oldalról, de ezúttal Krnács könnyedén fogta meg a labdát.

30. perc: Király Patrik kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Elsősorban a hazaiak akarata érvényesül, a Békéscsaba nem tud helyzetbe kerülni.

19. perc: Lehoczky középre adását Gaál Bálint tűzte kapásból kapura, a labda fölé szállt.

Csizmadia Zoltán korán vezetést szerzett a hazaiaknak (Fotó: Penovác Károly!Veszprémi Napló)

9. perc: GÓÓL! Vezet az FC Ajka. Sejben cselezgetett a jobb oldalon, a 16-os vonalának közelében, sikeresen játszotta magát tisztára, beadására pedig Csizmadia Zoltán érkezett remekül, az ajkai középpályás hat méterről bólintott a hálóba, 1–0.

7. perc: Gaál Bálint bal oldali szabadrúgása veszélyesen kanyarodott, de senki sem tudott beleérni a békéscsabai kapu előtt.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az FC Ajka ebben a szezonban még nem kapott ki hazai pályán (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig egyetlen győzelmet arató Ajka a még nyeretlen Békéscsabával.