BÁBICS NORBERT 2022.08.17 17:35 Frissítve: 2022.08.17 23:54

Magabiztos győri győzelem a Siófok ellen

A labdarúgó NB II 4. fordulójában a játéknap előtt 14. helyen álló ETO FC a 8. helyezett Siófokot látta vendégül. Bár a Balaton-partiak szerezték meg a vezetést, a győriek azonnal egyenlíteni tudtak, majd további gólokkal fölényes győzelmet arattak.

A zöldben játszó hazaiak nem kerültek padlóra a siófoki góltól, két perc válaszoltak rá, az első félidő végén pedig a vezetést is megszerezték. A második félidőben további két gólt szereztek (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–BFC SIÓFOK 4–1 (2–1)
Győr, ETO Park, 800 néző. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
ETO FC GYŐR: Fadgyas – Kiss Balázs, Papp M., Csinger, Csonka – Benczenleitner, Toma, Tuboly (Kiss M., 83.), Bencze M. (Óvári, 83.), Kiss Bence (Vitális, 76.) – Borsos (Babati, 66.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
BFC SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Vágó, Debreceni Á., Varga Bence – Krausz, Szakály A. (Nyitrai, 59.) – Eördögh (Nikházi, 71.), Nyári (Dénes, 59.), Girsik (Pataki, 71.) – Horváth P. (Kulifay, 79.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző
: Debreceni Á. (37. – öngól), Borsos (45+2. – 11-esből), Babati (69.), Benczenleitner (77.), ill. Horváth P. (35.)
Tímár Krisztián: – Korábban is hasonló mentalitással játszottunk, de ezúttal, amikor hátrányba kerültünk, megmaradt a karakterünk. Nagyon örülünk a nagy különbségű győzelemnek, szeretnénk hasonlóan folytatni a bajnokságot.
Domján Attila: – A vezető gólunkra hamar jött az egyenlítés, majd szünet előtt felesleges hibát vétettünk. A második félidőben ritmustalanul játszottunk, és sok párharcot elveszítettünk.

A meccs elején nem záporoztak a helyzetek, mindkét csapat óvatosan építette fel a támadásait. A nagyobb lehetőségeik már ekkor is a hazaiaknak voltak: előbb Benczenleitner tette próbára Hutvágnert, majd Bencze és Borsos helyzeténél is résen kellett állnia a vendégek kapusának. A 35. percben aztán jobb oldali akció végén Horváth Péter révén megszerezte a vezetést a Siófok. Alig egy percig örülhettek csak az előnynek a fehér mezesek, a hazaiak öngóllal egyenlítettek. Hutvágnernek a félidő utolsó perceiben további bravúrokra volt szüksége ahhoz, hogy csapata újabb gólt kapjon. Benczenleitner szólóját azonban csak szabálytalanul tudták megállítani a siófoki védők a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Borsos Filip értékesítette, így a szünetre már úgy vonulhattak le a felek, hogy a hazai csapatnál volt az előny.

A második félidőnek is inkább a második fele volt az eseménydúsabb. A siófoki védelem bizonytalanságát használta ki az ETO, Kiss Bence még csak a kapufát találta el, de a kipattanónál a percekkel korábban beálló Babati már a hálóba lőtt. A 77. percben szöglet után sikerült ismét bevenniük a kaput a győrieknek, Benczenleitner fejelt a bal alsóba. A második félidőben a siófokiak alig jutottak el Fadgyas kapujáig. Megérdemelt hazai siker született az ETO Parkban. 4–1

20. Budafoki MTE4223–7–4 2

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Két perc a hosszabbítás.

83. perc: Kettős győri csere: Bencze helyett Óvári, Tuboly helyett pedig Kiss Máté a pályán a folytatásban.

82. perc: Dénes lövését védi Fadgyas.

81. perc: Vitális lövését védi bravúrral Hutvágner. Megint egy siófoki védelmi hiba előzte meg a győri helyzetet.

79. perc: Horváth P. helyére Kulifay áll be.

77. perc: GÓÓÓL! Bal oldali szöglet után Benczenleitner fejeli a labdát a bal alsóba. 4–1

76. perc: Kiss Bence helyére Vitális áll be.

76. perc: Sárga lap Vágónak, aki Kiss Bencét rúgta fel.

71. perc: Egészségügyi szünet. Közben Girsik helyére Pataki áll be, Nikházi Eördöghöt váltja.

69. perc: GÓÓÓL! Vágó utolsó védőként bizonytalankodik, Kiss Bence megszerzi a labdát és a kimozduló Hutvágner mellett a bal kapufa tövét találja el, a kipattanót Babati lövi a kapu jobb oldalába. 3–1

66. perc: Győri csere: Borsos helyére Babati érkezik.

64. perc: Krausz is sárga lapot kap, Borsost rántotta le.

62. perc: Horváth Péter kap sárga lapot.

59. perc: Nyári helyére Dénes, Szakály A. helyére pedig Nyitrai áll be a vendégek csapatába.

53. perc: Girsik lő 25 méterről laposan és kissé erőtlenül, így Fadgyasnak nem okoz problémát a védés.

46. perc: Folytatódik a meccs, a szünetben nem volt csere.

Borsos Filip második gólja (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: GÓÓÓL! Borsos a jobb alsóba lövi a tizenegyest. Hutvágner érzi az irányt, de nem éri el a labdát. 21.

45+1. perc: Benczenleitner esik el három védő között a tizenhatoson belül: Antal büntetőt ítél.

45+1. perc: Két perc a ráadás.

45. perc: Kiss Bence lövi 13 méterről, középről kapura a labdát, Hutvágner véd.

44. perc: Bencze kap sárga lapot, mert a kezével eltalálta az ellenfelét.

39. perc: Tuboly lő az ötös jobb sarkáról, Hutvágner véd.

37. perc: GÓÓÓL! Bencze íveli a labdát a kapu elé, Borsos Filip nyolc méterről fejjel a jobb alsóba csúsztat. 11

Győri gólöröm (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

35. perc: GÓÓÓL! Jobb oldali akció végén Polényi adja a labdát középre, Horváth Péter pedig a védőket megelőzve öt méterről a kapuba lő. 0–1.

Siófoki gólöröm (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

30. perc: Nem tudnak felszabadítani a győri védők, végül Nyári elé kerül a labda, aki 17 méterről, balról ellövi a labdát a kapu előtt keresztbe.

28. perc: Csinger fejeli a labdát kapura egy szöglet után, épp Hutvágner kezébe.

27. perc: Kiss Balázs labdát szerez a siófoki térfélen, és gyorsan kapura is lő, Hutvágner véd.

25. perc: Frissítési lehetőség miatt áll most a játék egy rövid ideig.

A fehérben játszó siófokiak az előző fordulóban a Nyíregyházát győzték le (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

14. perc: Borsos kap pazar labdát Kiss Balázstól, de a tizenhatoson belül, amikor lövésre szánja el magát, a védője utoléri, és blokkolni tud, az erejét vesztett lövést így könnyedén fogja Hutvágner.

Benczenleitner Barna és Polényi Gábor párharca (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

5. perc: Bencze lő jobbról, 18 méterről, Hutvágner megfogja a középre tartó labdát.

2. perc: Benczenleitner kerül a gyepre a tizenhatoson belül. A játékvezető szerint nem történt szabálytalanság vele szemben.

1. perc: Fehérben a Siófok, ők kezdik a meccset. A hazaiak zöldben.

A csapatkapitányok és a játékvezető a térfélválasztáskor (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az elmúlt két mérkőzését elveszítő ETO FC Győr a hatpontos Siófok ellen.

2022.09.12 12:47:14

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A DVTK Könyves Norbert duplájával és Biben Barnabás öngóljával 3–0-ra legyőzte az MTK-t.

2022.09.09 23:43:12

A Balaton-partiak otthon ismét nem találtak legyőzőre, de nyerni sem tudtak.

2022.09.09 22:51:38

Nem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát a Hali, ponttal távozott az Ajka.

2022.09.09 23:06:33

A pécsiek továbbra is veretlenek, Rába-parti sikerük már a negyedik győzelmük a bajnokságban.

Vereséggel mutatkozott be a Kozármisleny új vezetőedzője, Szekeres Zoltán.