Létfontosságú DVTK-győzelem a Haladás ellen

2021.11.01. 19:51
Könyves Norbert bal oldali beadása után szerezte meg a vezetést a DVTK a Haladás ellen (Fotók: Kozma István)
A Diósgyőr közel egy félidőt emberelőnyben játszva 2–0-ra nyert a Haladás ellen a labdarúgó NB II 14. fordulójának hétfő esti rangadóján.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ
DIÓSGYŐRI VTK–
SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0 (0–0)
Miskolc, DVTK Stadion, 1294 néző. Vezette:Pillók Ádám(Sinkovicz Dániel, Rózsa Dávid)
DIÓSGYŐR:Póser – Szeles (Bertus, 58.), Hegedűs J. Szatmári Cs. – Eperjesi, Oláh B., Zsemlye (Kocsis D.,76.), Molnár G.,Bokros Sz. – Horváth Z.,Könyves (Németh Márió, 84.).Vezetőedző:Kondás Elemér
HALADÁS:Rózsa – Mocsi, Guzmics,Németh Milán, Bosnjak – Csilus T., Szekér, Doktorics(Debreceni, 76.) – Horváth R. (Monori, a szünetben), Tóth-Gábor (Kállai, a szünetben), Kiss B. (Tóth M., 69.).Vezetőedző:Németh Szabolcs
Gólszerző:Szatmári Cs. (1–0) a 22., Kocsis D. (2–0) a 82. percben
Kiállítva:Szekér az 51. percben
Kondás Elemér:– Az ellenfél kiállítása után kényelmessé vált a játékunk, többször eladták a labdát, és féltem, hogy hibázunk, és gólt kapunk. Kértem, hogy tartsuk meg a labdát, és végül megérdemelten győztünk.
Németh Szabolcs:– Harminc perc előnyt adtunk az ellenfélnek, miután hátrányba kerültünk, mintha játékosaim megnyugodtak volna, sőt emberhátrányban is megnehezítettük a hazaiak életét. Egyenlő létszámban talán egyenlítettünk is volna.

Bár még csak a 14. fordulónál jár az NB II 2021–2022-es idénye, túlzás nélkül mondhatjuk, a feljutást célul kitűző, de a hétfői meccs előtt csak 4. helyen álló DVTK számára létfontosságú volt a Haladás elleni mérkőzésen a három pont begyűjtése. A diósgyőriek ugyanis a mérkőzést megelőzően már eleve hatpontos hátrányban voltak a 2., még feljutó helyen álló Kecskeméttel szemben, de a 3. Haladás is öt ponttal állt előttük.

A legutóbbi két bajnoki meccsüket megnyerő diósgyőriek ráadásul a múlt héten a Kazincbarcikával szemben kiestek a Magyar Kupából, így hazai közönség előtt, mondhatni, kötelező volt a győzelem Kondás Elemér csapata számára (a DVTK otthon hatból négy meccset nyert meg eddig két döntetlen mellett), melyben ismét játszhatott a legutóbbi két tétmeccsről hiányzó Könyves Norbert. Csakhogy a Haladás volt az ellenfél, amely 13 meccs alatt csupán öt gólt kapott, ráadásul akcióból csak kettőt (hármat 11-esből). Ezzel együtt a DVTK-nak volt több helyzete az első félidőben, elsősorban Könyves Norbert remek beadásai révén, és egy ilyen után szerezte meg a vezetést is a Diósgyőr a 22. percben.Szatmári Csaba kiváló, félfordulatból leadott lövéssel talált be a vendégkapuba.1–0

A Haladás legnagyobb helyzeténél, közvetlenül a diósgyőri gól előtt Póser Dániel a levegőben úszva védte Kiss Bence távoli lövését, de ezenkívül a vendégeknek nem volt helyzetük. Míg a Diósgyőrnek egy újabb jó Könyves-beadásból a szünet előtt megvolt a lehetősége, hogy növelje előnyét, ám Molnár Gábor fejese nem találta el a kaput.

A második félidő elején pedig eldőlt a mérkőzés, Szekér Ádámot ugyanis második sárga lappal (mindkétszer Molnár Gábort rúgta fel) kiállította Pillók Ádám játékvezető, a Diósgyőr pedig ezek után magabiztosan őrizte előnyét; a vendégek egyetlen helyzeténél a második félidőben Mocsi Tamás a kapu mellé lőtt. Aztán a 82. percben a nem sokkal korábban beálló 19 éves Kocsis Dominik egy kontra végén, a meccs legjobbjának számító Könyves újabb jó kiugratásából beállította a 2–0-s végeredményt.

A Diósgyőr győzelmével két pontra megközelítette a tabellán a továbbra is 3. helyen álló Haladást.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Győzött a DVTK.

90+3. perc. Németh Márió szabadrúgását védte Rózsa.

84. perc. A meccs talán legjobbjának nevezhető könyves helyére beállt a volt szombathelyi Németh Márió.

Ebben az idényben először kapott egy meccsen két gólt a bajnoksgban a Haladás.

83. perc. GÓÓL! A Haladás lőtt szögletet, de kontrázott belőle a DVTK és Könyves remek kiugratásából a nem sokkal ezelőtt beállt Kocsis Dominik lépett ki, aki elhúzta a labdát a kifutó kapus melett és megszerezte csapata második gólját, a DVTK-ban bajnoki meccsen először szerzett gólt a Honvéd 19 éves kölcsönjátékosa. 2–0

80. perc. Könyves újabb remek kiugratása után Molnár került szembe a bal szélen Rózsával, de túl közel került a kapushoz, nem tudta ellőni mellette a labdát a rövid saroknál.

78. perc. Bokros passzából Könyves lőtt, de a védők blokkoltak.

77. perc. Oláht nem először rúgták fel, ezúttal Kállai, és ismét jár a sárga lap.

76. perc. Az ápolásra szoruló Doktoricsot Debreceni Zalán váltotta.

75. perc. Zsemlye helyett Kocsis Dominik állt be a vendégeknél.

72. perc. HALADÁS-LÖVÉS. A védelemből előrejövő Mocsi indult meg jobbról középre, 20 méterről a kapu mellé lőtt.

68. perc. Kiss Bence helyett Tóth Máté állt be a Haladásba.

66. perc. Guzmics Könyvest rántotta le, ez is sárga lap.

64. perc. A társ passzáról egy ütemmel lekéső Eperjesi lépett be sárga lapot érően Doktorics elé.

58. perc. DIÓSGYŐRI HELYZET! Elvétik a labdát a hazai védők, könyves 10 méterről, jobbról lőhetett, Rózsa fölé tolta a labdát.

58. perc. A védő Szeles helyett a középpályás Bertus állt be a DVTK-ba –Eperjesi pedig visszament a jobb szélről a védelem közepére, Szeles helyére.

50. perc. EMBERHÁTRÁNYBA KERÜLT A HALADÁS! Szekér ismét felrúgta Molnár Gábort, ismét sárga lapot kapott érte, azzal együtt pedig pirosat is!

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

Szatmári Csaba (3) szerezte meg a vezetést az első félidőben a DVTK-nak

Két csere a vendégeknél a szünetben: Horváth Rajmund helyett Monori Norbert, Tóth-Gábor Kristóf helyett Kállai Zalán állt be.

Egy kis statisztika: hat hazai lövésből, illetve fejesből egy találta el a kaput (abból gól is lett), a vendégekénél háromból egy (de abból nem lett gól, Póser védett).

VÉGE AZ 1. FÉLIDŐNEK!

45. perc. Szekér felrúgta Molnár Gábort, amiért járt a sárga lap, na meg egy „leordítás" Hegedűstől.

37. perc. ÚJABB KÖNYVES-BEADÁS. Könyves elvitte a labdát Szekér mellett, majd az alapvonalról adott be ismét a bal oldalról, Molnár Gábor hét méterről fejelt, de nem találta el a kaput.

33. perc. Kiss Bence nyújtott lábbal, sárga lapot érően rácsúszott Oláh lábára.

A nyáron Debrecenből érkezett védő, Szatmári Csaba a második gólját szerezte ebben az idényben, az NB II-ben.

22. perc. VEZET A DVTK! Könyves bal oldali beadásából egy csúsztatott fejes után Szeles lőtte be jobbról középre a labdát, Szatmári Csaba pedig mellel átvette, majd fordulásból, hét méterről a kapuba lőtt. 1–0

19. perc. NAGY LÖVÉS KISSTŐL! A szombathelyi Kiss Bence 22 méterről, középről lőtt, Póser a levegőben úszva ütötte szögletre a labdát.

17. perc. Könyves egy szabálytalanság után reklamált, majd sárga lapot kapott.

12. perc. Bal oldali beadásból Horváth Zoltán fejelt kapufát, de már lesen állt.

10. perc. ÚJABB HAZAI LEHETŐSÉG! Bal oldali szöglet után, Szatmári csúsztatott fejesét követően a lecsorgó labdából Szeles lőhetett a tizenhatoson belül, de mellé lőtt.

9. perc. AZ ELSŐ IGAZI HELYZET! A DVTK támadója, Könyves Norbert került a védők mögé a jobb oldalon, keresztbe lőtt labdája elsuhant a kapu és az érkező Horváth Zoltán előtt.

7. perc. Az első lövési kísérlet a vendégekhez kötődött, de Csilus Tamás távoli kísérlete levágódott az egyik védőről.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A zöld-fehérben játszó Haladás kezdett, tiszta pirosban a DVTK.

Kiderül, mire megy az NB I-ből tavasszal kieső, eddig a szurkolói számára többször csalódást keltő, 13 meccsen 23 pontot szerző, múlt héten a Magyar Kupától a Kazincbarcikával szemben búcsúzó Diósgyőri VTK hazai pályán a remek őszi idényt futó, eddig csak öt gólt kapó (hármat 11-esből) Haladással. Ha a DVTK győz, két pontra megközelíti a tabellán ellenfelét. Amennyiben a szombathelyiek nyernek, visszaveszik a forduló előtti éllovas pozíciójukat a Vasastól.

ELŐZMÉNYEK

♦ A DVTK tájékoztatása szerint a csapat öltözőjében is felütötte a fejét a koronavírus-járvány negyedik hulláma: „ néhány labdarúgónk és az első csapat mellett dolgozó munkavállalónk is betegséggel küszködött és küzd jelenleg is” – szólt a klub közleménye a napokban. Ugyanakkor a legutóbbi bajnoki meccshez képest csak egy helyen változott a diósgyőriek kezdőcsapata: Kocsis Dominik helyére az egy meccses kihagyás után visszatérő Könyves Norbert került be a kezdőcsapatba.

♦ A Haladásból Holdampf Gergő és Kállai Kevin hiányzik eltiltás miatt, viszont először került be a kezdőcsapatba a nyáron visszatérő, de sokáig sérüléssel bajlódó Guzmics Richárd.

♦ A Haladással kapcsolatos sajtóhír, hogy az U-válogatott védőre, Mocsi Tamásra felfigyelt a válogatott Szalai Attilát is foglalkoztató török Fenerbahce.

♦ A DVTK-ból Hegedűs János és a kispadon ülő Németh Márió a Haladásban nevelkedett, és játszott a szombathelyieknél a keretből ezúttal hiányzó Polgár Kristóf is. Míg a szombathelyiek védője, Németh Mián korábban a DVTK-ban futballozott.