Kevés helyzet, igazságos eredmény a Csákvár–Pécsen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.08.28. 17:20
A hazaiak csapatkapitánya, Baracskai Roland volt a csákváriak legaktívabb támadója (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Pécs döntetlenre végzett Csákváron, ezzel továbbra is őrzi veretlenségét. Az első félidőben akár kapusok nélkül is játszhattak volna a csapatok, annyira nem volt helyzet egyik oldalon sem. A szünet után mindkét gárda bátrabb lett, már akadtak is lehetőségek, de Auerbach Martin és Helesfay Donát is megőrizte hálója érintetlenségét.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–PÉCSI MFC 0–0
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Fejős (Kocsis D., 72.) – Gazdag V., Magyar Zs. (Körmendi, 62.) – Tamás N. (Torvund, 62.; Janyickij, 89.), Gruber, Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
PÉCS: Helesfay – Mayer, Rácz L., Takács Zs., Katona L. – Kesztyűs – Kónya (Hegedűs M., 61.), Nikitscher, Kövesdi (Svedjuk, 79.), Makrai (Grabant, 61.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Tóth Balázs:
– Voltak lehetőségeink, s ha jobban hiszünk magunkban, az egy helyett három pontot szerezhettünk volna.
Weitner Ádám:
– Két szervezett csapat mérkőzésén igazságos eredmény született.

Jó iramban kezdődött az egykori csákvári játékosokat (Mayer János, Makrai Gábor) is a soraiban tudó Pécs csákvári vendégjátéka. Mindkét együttes alaposan megszervezte védekezését, az első félidőben nem is akadt védenivalója a kapusoknak. Nem volt egyszerű dolga az utolsó bajnoki mérkőzésén dirigáló Szilasi Szabolcs játékvezetőnek – több alattomos, sportszerűtlen belépő borzolta a szurkolók kedélyeit –, a rutinos sípmester azonban sokáig nem a zsebében hagyta a lapokat. Küzdelmes, de alacsony színvonalú volt a mérkőzés, egyik csapat sem vállalt semmiféle kockázatot.

A szünet után bátrabbá váltak a játékosok. A hazaiak gyorsan meg is szerezhették volna a vezetést, ám Helesfay Donát bravúrral mentett az egyedül kilépő Gruber Zsombor elől. A vendégek minden támadásuk során Tóth-Gábor Kristófot keresték a labdával, ám Karacs Dániel nem sok levegőt engedett számára. Mikor aztán egyszer elszabadult, csak szabálytalanság árán tudták megállítani a hazaiak. Kesztyűs Barna szabadrúgásánál Auerbach Martinnak bravúrra volt szüksége a hárításhoz. A kevés helyzetet hozó, alacsony színvonalú találkozón a látottak alapján igazságos döntetlen született. 0–0

Küzdelem volt, gól nem (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

20. Budafoki MTE6335–12–73

Vége a mérkőzésnek. A kevés helyzetet hozó találkozó igazságos döntetlennel ért véget.

90+1. perc: Hegedűs reklamálásért sárga lapot kapott.

Három perc a hosszabbítás.

89. perc: A csere cseréje: a megsérült Torvundot Janyickij váltja az utolsó percekre.

79. perc: Cserél a Pécs: Kövesdi helyére Svedjuk érkezik.

78. perc: Mayer rántotta le a mezénél fogva Baracskait a felezővonalnál, jogos a sárga.

72. perc: Csákvári csere: Fejőst Kocsis Dominik váltja.

69. perc: Ivószünet.

66. perc: Grabant Bence került óriási helyzetbe, de a tizenegyespontról, tiszta helyzetből leadott lövésébe önfeláldozóan belevetődött Karacs és róla szögletre pattant a labda.

64. perc: László Noel visszahúzásért sárga lapot kapott.

62. perc: Azonnal lépett Tóth Balázs is: Magyar Zsolt helyére Körmendit, Tamás Nándor helyére Torvundot küldte pályára.

61. perc: Kettős pécsi csere: Makrait Grabant, Kónyát Hegedűs váltotta.

60. perc: Magyar jobb oldali beadását Karacs a hosszún a léc fölé fejelte.

59. perc: Baracskai bal oldali beadását Gruber próbálta meg középen kapura fejelni, de Rácz szorításában, nagy helyzetben elesett ...

51. perc: Tóth-Gábor fűzte be Karacsot, a hazai védő csak buktatni tudta a kaputól 20 méterre, amiért azonnal villant is a sárga. Kesztyűs szabadrúgását a hazai kapus bravúrral ütötte szögletre a bal felső sarok elől.

49. perc: Mi maradt ki ...? A lesre váró pécsi védők között egyedül lépett ki Gruber, 15 méterről megpróbálta ellőni a labdát a kapujából kilépő Helesfay mellett, ám a pécsi hálóőr óriási bravúrral menteni tudott.

48. perc: Baracskai birkózott ki magának egy labdát a bal oldalon, keményen középre lőtte, a hosszún érkezett Tamás Nándor, ám Katona végül szögletre mentett előle.

Tamás Nándort remekül semlegesítették a pécsi védők (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Egyik csapat sem cserélt a második félidőre.

Vége az első félidőnek.

Egy perc a hosszabbítás.

42. perc: Vaskó meredeken fellőtt labdájánál elaludt Gruber, Rácz megelőzte, s azzal a lendülettel kiugratta Tóth-Gábort, ám Auerbach a hazai térfél közepéig kifutva menteni tudott előle.

38. perc: Tamás Nándor a jobb oldali vonal mellől, Katona szorításában középre tekerte a labdát, de Helesfay jól lépett ki kapujából és lehúzta a berobbanó Gruber feje elől.

35. perc: Tóth-Gábor Kristóf szövegért kapta az újabb sárgát.

33. perc: Takács Zsombor durván kilökte a kispadra Grubert, ezt már nem úszta meg lap nélkül.

Nincs könnyű dolga az utolsó bajnoki mérkőzésén dirigáló Szilasi játékvezetőnek, több alattomos belépő is "színesítette" a játékot.

29. perc: Weitner Ádám hangos reklamálását sárga lappal honorálta a játékvezető.

Mindkét csapat jól megszervezte védekezését, így igazi gólhelyzetet még nem is láthatott a közönség.

25. perc: Ivószünetet rendelt el Szilasi játékvezető.

14. perc: Kövesdi bal oldali beadását Rácz az ötös jobb sarkáról a rövid sarok mellé csúsztatta.

9. perc: Magyar Zsolt 20 méteres lövése elkerülte a jobb alsót.

Harcos, férfias ütközésekkel tarkított játékkal teltek az első percek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazai együttes tiszta fehérben, a vendégek piros-feketében léptek pályára.

A vendég pécsi együttesben két olyan játékos is helyet kapott a kezdőben, aki az előző idényben még az Aqvitalt erősítette. Mayer János és Makrai Gábor a nyáron szerződött a Baranya megyei gárdához és már a hatodik fordulóban visszatértek Csákvárra, igaz, ezúttal ellenfélként...

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három fordulóban mindössze két pontot bezsebelő Csákvár a mezőny egyik veretlen csapata, a harmadik helyen álló Pécsi MFC ellen.