Nem bírt egymással a Budaörs és a Szolnok

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.01.31. 12:50
Nagyot küzdöttek a csapatok, gól azonban egyik oldalon sem született (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
A házigazda Budaörs az első félidőben jobban játszott a Szolnoknál, de nem tudta feltörni a vendégek védelmét. A másodikban már kiegyenlítettebb volt a küzdelem, de gólt továbbra sem láthattunk, így 0–0-val ért véget a mérkőzés Tatabányán, a labdarúgó NB II 22. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

BUDAÖRS–SZOLNOKI MÁV FC 0–0
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Huszár Balázs, Kiss Balázs)
BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt, Gyurácz, Kékesi, Fényes, Pintér D. – Molnár Cs., Zsidai, Halácsi (Halmai Á., 79.) – Horváth R. (Pethő, 65.), Csiki (Sajbán Miklós, 79.). Vezetőedző: Márkus Tibor
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás L., Kotula M. – Kónya M., Tisza K., Rokszin (Tóth Benjamin, 88.) – Kurdics (Bárdos, 83.), Szabó Balázs (Lakatos I., a szünetben). Megbízott edző: Romanek János

Márkus Tibor:
– Így az idény elején ez inkább brusztolás volt, mint futballmérkőzés, ennek ellenére az első félidőben eldönthettük volna találkozót.
Romanek János: – Küzdelmes mérkőzés volt, az első félidőben a Budaörsnek két nagy helyzete adódott, de a másodikban nekünk is volt egy komoly gólszerzési lehetőségünk. A második félidő közepétől jobban bírtuk erővel, de összességében reálisnak érzem a döntetlent. Komoly fegyverténynek tartom, hogy a dobogós Budaörs ellen négy pontot szereztünk ebben az idényben.

Az előző két bajnoki mérkőzését egyaránt elveszítő, ezzel az idei évet csak a harmadik – tehát már nem feljutó – helyről indító Budaörs a nyolcmeccses bajnoki veretlenségi szériával a háta mögött Tatabányára érkező Szolnokot látta vendégül.

A Budaörs kerete némileg meggyengült a téli szünetben, ennek ellenére az első félidőben jobban futballozott az eltiltását töltő vezetőedzőjét, Csábi Józsefet ezúttal is nélkülöző vendégcsapatnál. (Az egykori szövetségi kapitányt még decemberben, Szentlőrincen állították ki a házi gólkirállyal, Novák Csanáddal együtt)

A hazaiak több helyzetet is kidolgoztak, de nem tudtak túljárni a remekül védő, emellett a saját csapattársai által is sokat foglalkoztatott Molnár-Farkas kapus eszén. A Budaörs csak magának köszönhette, hogy nem előnnyel vonulhatott a szünetre, de minden bizonnyal a vendégek is érezték, hogy az addigiaknál több kell, így a második játékrészben támadóbb felfogásban léptek fel. Átvette az irányítást a Szolnok, Rokszin révén egy ziccert is kihagyott és láthatóan fizikailag is jobban bírta a tempót a vendégcsapat. Az utolsó percekben ismét a házigazda játszott fölényben, de nem tudta bevenni a vendégek kapuját. Így összességében igazságosnak nevezhető döntetlent játszottak egymással a csapatok, egy küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen.

20. Debreceni EAC2241818–43–2512

90+2. perc: Nincs tovább, gól nélküli döntetlennel ért véget a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két perc lesz a ráadás.

88. perc:Rokszin Ádámot Tóth Benjamin váltja a vendégeknél.

88. perc: Molnár 25 méterről csúnyán fölé lő szabadrúgásból.

84. perc:Halmai lő 17-ről a jobb felső mellé.

83. perc: Kurdics Leventét Bárdos Bence váltja a vendégeknél.

Nem meglepő: a Szolnok átvette a játék irányítását.

79. perc: kettőt cserél a Budaörs: Halácsi Fülöp helyett Halmai Ádám, Csiki Norbert helyett Sajbán Miklós a pályán.

73. perc: Zsidai üt hátra az őt támadó Kónyára, ez is sárga.

71. perc: Rokszin buktatja Fényest, sárga lapot kap érte.

65. perc: Horváth Roland helyett Pethő Bence a hazai csapatban.

63. perc: Kónya vállalkozik 25-ről, egy hazai védőről szögletre pattan a labda. Nem szabadul fel a hazai kapu, harmadik szögletét végezheti el a Szolnok. Végül felszabadít a Budaörs.

Támadóbb felfogásban játszik a Szolnok, pörgősebb lett a mérkőzés.

49. perc: Rokszin egyedül törhetett kapura, de Szabó védte a ziccerben leadott lövést. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki.

46. perc: rögtön két hazai szöglet, eredmény nélkül.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Szolnok, Szabó Balázs helyére Lakatos István állt.

Eddig nem bírt a csíkos mezes Budaörs a hosszú ideje veretlen Szolnok védelmével (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

45. perc: nincs ráadás, vége az első félidőnek. Fölényben játszik a Budaörs, de a szolnoki védelem egyelőre állja a sarat.

43. perc: Szekszárdi buktatja Pintért, sárga.

42. perc: egymás után két szolnoki szöglet, de mindkettő veszélytelen.

34. perc: Már megint Molnár-Farkas: ezúttal Csiki bombáját tolja fölé.

Ha nem is nagy, de érezhető budaörsi fölény.

29. perc: Horváth lő 20-ról, a szolnoki kapus ismét a helyén.

27. perc: Jobb oldali hazai szöglet után ment nagyot Molnár-Farkas.

Molnár-Farkas kapus sokadszor dobja támadásba a Szolnokot, többet van játékban, mint sok mezőnyjátékos...

18. perc: Tisza lövését védi Szabó.

15. perc: Halácsi lő 17 méterről, Molnár-Farkas öleli magához a labdát.

13. perc: Szabó indul meg a bal szélen, de lerántja a keresztezni akaró Fényest, így a Budaörs jöhet szabadrúgással.

10. perc: Pintér rúgja fel Csirmazt, de megússza a sárgát.

Gyűrik egymást a csapatok – említésre méltó esemény nélkül...

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a Szolnok indította útjára labdát.

Pillanatok vannak csak hátra a kezdésig (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Minimum ott szeretném látni a csapatot a tabellán az utolsó fordulót követően, ahol most tanyázik, de talán még előkelőbb helyen is végezhetünk. Nagyon keményen dolgozunk ezért, bízom a srácokbanhangsúlyozta a "tavaszi" rajt előtt Ulviczki Attila, a szolnokiak kapusedzője.

– Nehéz mérkőzésre számítunk, egy masszív, jó csapatról van szó. Revansot szeretnénk venni az őszi találkozóért, mert a meccs képe alapján három pontot hagytunk Szolnokon. Ezt szeretnénk kijavítani – nyilatkozta a mérkőzéssel kapcsolatban Márkus Tibor, a Budaörs vezetőedzője.

Ősszel Szolnokon a hazaiak a házi gólkirály Novák Csanád 85. percben szerzett góljával 1–0-ra nyertek. Ez a forgatókönyv ma biztosan nem valósul meg, miután Novák éppen eltiltását tölti, ugyanúgy, ahogy a MÁV vezetőedzője, Csábi József is. Mindketten Szentlőrincen kaptak pirosat decemberben, így most megbízott edzőként Romanek János irányít a szolnoki kispadról.

A vezetőedzőjüket, Csábi Józsefet ezúttal nélkülöző szolnokiak is készülődnek (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A budaörsi keretben több változás is történt a téli szünetben. A fehérvári kölcsönjátékos, Tamás Olivér anyaklubjával kezdte meg a felkészülést és az edzőtáborba is elutazott az NB I-es együttessel, majd kölcsönbe a Pakshoz szerződött. A Fehérvárral érvényben lévő kooperációs szerződés keretében Budaörsön szereplő Nyári Patrik sem állt a szakmai stáb rendelkezésére, a bal oldali védő Zeke Márió pedig a Budafok játékosa lett, a helyére Pintér Dominikot igazolták le a Monortól. Szolnokon nem változtattak a játékoskeret összetételén.

A Budaörs utolsó két bajnokiját elveszítette, ezzel lecsúszott a feljutást érő második helyről. A házigazdának jelenleg 39 pontja van. Az eddig 32 pontot gyűjtő Szolnok viszont már nyolc meccs óta veretlen a bajnokságban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, hogy mire megy a feljutó helytől csak egy pontra álló, harmadik Budaörs a "döntetlenbajnok" Szolnoki MÁV ellen.

A budaörsiek melegítenek a mérkőzésre (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)