Mátyus János döntetlennel mutatkozott be a Budafok élén

Patai GergelyPatai Gergely
2022.08.28. 17:20
A labdarúgó NB II 6. fordulója előtt sereghajtó Budafok hazai pályán, Mátyus János bemutatkozó mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a Szentlőrinccel. A házigazda fél óra elteltével, Takács Ronald góljával szerzett vezetést, amire a baranyaiak Csörgő Raul révén az első félidő hosszabbításában válaszoltak, így már a szünet előtt kialakult a végeredmény.
Idei harmadik hazai bajnokiját is döntetlennel zárta a Budafok (Fotó: Földi Imre)
LABDARÚGÓ NB II

6. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SZENTLŐRINC 1–1 (1–1)
Promontor utca, 450 néző. Vezette: Katona Balázs (Csatári Tibor, Kulman Tamás)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Romics, Jagodics M., Kalmár O. (Soltész, 65.) – Adorján, Németh M. (Sós, 87.), Nándori (Horváth O., 65.) – Györgyi (Tischler, a szünetben), Szűcs Zs. (Varga D., a szünetben), Takács R. Vezetőedző: Mátyus János
SZENTLŐRINC: Bese B. – Tamás L. (Mervó, a szünetben), Németh E., Nagy Zs., Keresztes – Vidnyánszky M. (Csilus, 63.), Csörgő R. (Bányai, 70.), Kiss-Szemán (Lénárt, a szünetben), Rétyi (Filipovics, 63.) – Daróczi, Erdélyi. Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző:Takács R. (28.), ill. Csörgő R. (45+1.)
Mátyus János: – Nehéz helyzetben voltunk, mert néhány órával a kezdés előtt betegség miatt több játékos szerepeltetéséről le kellett mondanom. A csapat azonban mindent megtett a győzelemért. Van mit javítani, és biztos, hogy jobbak leszünk.
Jeremiás Gergő: – A Budafok jobban kezdte a találkozót, uralta az első félidőt. Bár a másodikban feljavultunk, ennyi kevés volt a győzelem megszerzéséhez. Alacsony színvonalú mérkőzés volt, idegenben nem rossz az egy pont.

Edzőváltás után fogadta a Szentlőrincet a sereghajtó Budafok, amelynek kispadján Mátyus János váltotta a hétfőn menesztett Csizmadia Csabát. A fővárosi piros-feketék idénybeli első győzelmükre készültek, míg a vendégek dorogi vereségük és a Békéscsaba elleni döntetlen után szereztek volna ismét három pontot.

Lendületesebben kezdett a házigazda, a kritikus első negyedórában saját térfelére szorult a Szentlőrinc, de hiába a budafoki fölény, a mezőnyben sok volt a hiba, így nagyobb helyzet sem alakult ki. Különösen a bal szélen volt aktív Mátyus János együttese, Takács Ronalddal láthatóan nem tudtak mit kezdeni a vendégek, a támadó pedig második nagy helyzetét gólra váltotta: félmagas, jól helyezett lövéssel szerzett vezetést a Budafoknak (1–0). Negyedóra még hátravolt az első félidőből, de hiába került mezőnyfölénybe a Szentlőrinc, a hazaiak állták a sarat. Egészen a ráadásig, Daróczi Zoltán szabadrúgása után ugyanis nem tudtak felszabadítani a védők, a szemfüles Csörgő Raul pedig közelről egyenlített (1–1).

A második játékrészben már mindkét csapat kevesebb kockázatot vállalt, de egy védelmi hibából így is vezetést szerezhetett volna a Budafok, ha Tischler Patrik közvetlen közelről pontosabban céloz. A kihagyott ziccer ellenére támadásban maradt a házigazda, a cserék jól szálltak be, a széleken többször is sikerült megbontani a szentlőrinci védelmet, ám az utolsó átadásokba rendre hiba csúszott. A túloldalon a csereként beálló Bányai Péter előtt adódott a legnagyobb lehetőség, ám Gundel-Takács Bence jól zárta a szöget, így 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó – Mátyus János döntetlennel mutatkozott be Budafokon.

20.00: BFC Siófok–Szeged-Csanád Grosics Akadémia

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Budafok hazai pályán1–1-es döntetlent játszott a Szentlőrinccel. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Két perc hosszabbítás következik.

89. perc: Adorjánkapáslövése méterekkel elkerülte a kaput.

87. perc:Cserélt a Budafok, Németh Máriót Sós váltotta.

Megjön a budafoki szurkolók hangja, az utolsó rohamokat indítja a sereghajtó idei első győzelméért.

84. perc: Adorjánnakis felmutatta a játékvezető a sárga lapot.

82. perc: Varga Donátvette célba a jobb alsót a balösszekötő helyéről, Bese vetődve hárított.

79. perc: Mi maradt ki!Csilus ugratta ki jó ütemben Bányait,aki tíz méterről, laposan középre lőtt, Gundel-Takács résen volt.

74. perc: Mervórántotta le Jagodicsot, sárga lapért cserébe.

70. perc: Ez volt az utolsó labdaérintése Csörgőnek, Bányai érkezett a helyére.

69. perc: Csörgőiramodott meg a jobb szélen, de Romics visszaért vele, és szögletre tisztázott.

65. perc:Budafoki változtatások, Nándori és Kalmár le, Horváth Olivérés Soltészbe.

63. perc:Ismét kettőt cserélt Jeremiás Gergő, Rétyit Filipovics, Vidnyánszkyt Csilus váltotta.

Lendületben a Budafok, de egyelőre állják a sarat a vendégek.

54. perc: Helyzet volt!Romics indította jó ütemben Takács Ronaldot, aki balról laposan adott középre, a vendégek nem tudtak felszabadítani, de Tischlerközeli lövését Bese bravúrral hárította.

48. perc: Lénártrúgott oda Kalmárnak, villant a mérkőzés első sárga lapja.

46. perc:Mindkét szakvezető cserélt a szünetben, a hazaiaknál Györgyi és Szűcs helyett Tischler és Varga Donát érkezett, míg a vendégeknél Tamás László és Kiss-Szemán hagyta el a pályát, helyükön Mervó és Lénárt folytatja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Mindeközben a többi pályán...

45+2. perc: Véget is ért az első félidő, a szünetbendöntetlenre állnak a felek.

45+1. perc: GÓÓÓL, EGYENLÍT A SZENTLŐRINC! Daróczy szabadrúgása után Csörgő Raul elé pattant a labda, aki három méterről a jobb alsóba gurított.1–1!

Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

Nem tudtak igazán ritmust váltani a vendégek a gól óta, jól védekezik a Budafok.

36. perc: Az eddigi legnagyobb szentlőrinci lehetőség:Rétyitekert kapura a tizenhatos vonaláról, nem sokkal tévesztette el a jobb felsőt.

32. perc:Erdélyi beadását Rétyifejelte a jobb alsó mellé.

A mezőny legjobbja, Takács Ronald szerzett vezetést a hazaiaknak (Fotó: Földi Imre)

28. perc: GÓÓÓL, VEZET A BUDAFOK! Takács Ronaldot nem tudják tartani a vendégek, ezúttal Keresztesről fordult le könnyedén, majd tíz méterről, félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott.1–0!

27. perc:Kalmár indítását Takács Ronaldtűzte kapura éles szögből, de Bese leért a hosszú alsóra.

Lent is maradt a védő, de rövid ápolás után folytathatja a játékot.

22. perc:Takács Ronaldnagyon aktív ma, ezúttal balról cselezte be magát a büntetőterületen belülre, majd a bal felsőt vette célba, de Tamás László ismét hatalmasat mentett fejjel.

20. perc: Daróczitekert kapura a tizenhatos előteréből, Gundel-Takácsnak ezúttal sem volt nehéz dolga.

18. perc:Erdélyi nagy bedobását a röviden érkező Tamás Lászlócsúsztatta kapura, Gundel-Takács könnyedén védett.

Rengeteg a hiba mindkét oldalon, így folyamatos játékról egyelőre nem beszélhetünk.

13. perc:A sarokrúgás után Takács Ronaldszabadrúgása elhalt a blokkban.

12. perc: Nándorikereste labdával a hosszún érkező Györgyit, de Kiss-Szemán szögletre csúsztatta ki a labdát.

Lendületesebben kezdett a házigazda, a szentlőrinci térfélen jár a labda.

5. perc:Ismét Tamás László tisztázott, ezúttal csukafejessel, Nándoribeadását követően.

3. perc: Takács Ronaldadott balról laposan középre, TamásLászló nagyot mentett az ötös sarkánál.

Piros mezben és fekete nadrágban a Budafok, tiszta fehérben a vendégek. Csaknem ötszáz néző a lelátón, ideális futballidőben játszanak a csapatok.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szentlőrinc indította útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A két csapat eddig hatszor találkozott egymással, négy alkalommal az NB III-ban, kétszer pedig az NB II-ben. A mérleg nyelve a Budafok felé billen, négy fővárosi és egy szentlőrinci siker mellett egy döntetlen született. A legutóbbi idényben mindkét egymás elleni összecsapást 2–1-re nyerték meg a budafokiak.

„A felkészülésünket megnehezítette, hogy edzőt váltott a Budafok, hiszen így jóval több a kérdőjel, nem lehet tudni, milyen játékot választ majd Mátyus János – mondta a találkozó előtt a Szentlőrinc nyáron kinevezett szakvezetője, Jeremiás Gergő. Épp ezért az elmúlt napokban még inkább a saját játékunkkal foglalkoztunk, remélem, vasárnap látszani is fog az előrelépés, Folyamatban van egy stabil játék kialakítása, arra kell törekednünk, hogy a Budafok ellen a mérkőzés nagy részében mi domináljunk.”

Öt forduló alatt öt pontot gyűjtött a Szentlőrinc,amely a forduló előtt a tabella 15. helyén állt. Jeremiás Gergő együttese gólgazdag mérkőzéseket játszott eddig az idényben: a Gyirmót otthonában elszenvedett négygólos fiaskót az MTK elleni, hazai 3–3 követte, majd a Szeged felett aratott győzelem, és a dorogi vereség után legutóbb a 94. percben mentett pontot a csapat a Békéscsaba ellen (2–2).

Az elmúlt időszakban volt lehetőségem rengeteg mérkőzést megnézni, láttam a Budafok néhány találkozóját is, és amióta elkezdtünk beszélgetni, felvételről is megnéztem több bajnoki mérkőzését– árulta ellapunknak adott interjújábana Budafok új vezetőedzője,Mátyus János.Megvan az elképzelésem, nyilván az ember nem tud kibújni a bőréből, önmagamat kell adnom, és remélem, mielőbb lesz eredménye a munkának. A Szentlőrinc ellen nyerni kell,más célunk nem lehet, és ezzel kezdtem az öltözőben is: ez nem egzakt tudomány, erre nincs recept, mégis azonnal meg kell tanulni, hogyan lehet meccset nyerni.

A sereghajtó Budafokkét döntetlennel és három vereséggel kezdte az új idényt, a gyenge rajt pedig Csizmadia Csaba vezetőedző állásába került, akit hétfőn menesztett a vezetőség. Utódja, Mátyus János kedden mármeg is tartotta első edzését a Promontor utcában, munkáját Felipe Matos segíti a folytatásban. A szakmai stábnak elsősorban a védekezést kell rendbe tennie, a budafokiak az MTK-tól négy, az Ajkától három, míg az újonc Kazincbarcikától két gólt kaptak – mindannyiszor pont nélkül maradtak. Hazai pályán két döntetlennel kezdtek a piros-feketék, a Pécs elleni 2–2-t a Gyirmóttal játszott 0–0 követte.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sereghajtó Budafoki MTE új vezetőedzője, Mátyus János bemutatkozó mérkőzésén a két forduló óta nyeretlen Szentlőrinc ellen.