A Gyirmót fordított a Siófok ellen, így elvette a balatoniak hazai veretlenségét

Vörös SándorVörös Sándor
2022.10.16. 16:50
A sárga mezes siófokiak 161 nap után szenvedtek vereséget ismét hazai pályán (Fotó: Németh András)<br />
Bár az első félidőben vezetést szerzett a BFC Siófok, az élbolyhoz tartózó Gyirmót FC Győr erre háromszor is válaszolni tudott a labdarúgó NB II 12. fordulójában rendezett mérkőzésen. A Marcal-partiak 3–1-es győzelme egyben azt is jelentette, hogy a siófokiak több mint öt hónap után kaptak ki saját közönségük előtt.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (1
–1)
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Ducsai József (Tőkés Róbert, Király Zsolt)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi (Dénes Cs., 81.), Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Szakály A. (Nagy-Kolozsvári, 77.), Krausz – Balogh B. (Major, 77.), Nyári, Eördögh (Girsik, 70.) – Farkas B. (Makrai, 70.). Vezetőedző: Domján Attila
GYIRMÓT: Rusák – Szegi, Polgár, Hajdú, Nahirnij – Kovács D. (Vass Á., 83.) – Herjeczki (Soltész D., 72.), Kovács M., Berki (Nagy P., 83.), Medgyes Z. (Erdei, 83.) – Pethő B. (Simon A., 41.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Balogh B. (14.), ill. Berki (42.), Simon A. (77., 90+3.)
Domján Attila:
– Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, sajnos ebből nem tudtunk előnnyel fordulni. A második játékrészben a Gyirmót ránk erőltette az akaratát, többek között azzal, hogy többet birtokolta a labdát, mi nagyon behátráltunk, így hibákra tudtak bennünket késztetni. Sajnos a cseréink sem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.
Csertői Aurél: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, rosszul védekeztük ki az ellenfél indításait, de sikerült még egy kapott gól nélkül megúsznunk az első huszonöt percet. Szerencsére a félidő előtt tudtunk egyenlíteni, majd a második játékrészben mi irányítottunk. Több lehetőségünk volt, melyekből gólokat lőttünk, így megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Masszív csapat a Siófok, jó játékot játszanak, nehéz ellenük futballozni – fogalmazott a gyirmóti klub honlapján Csertői Aurél, aki a kétezres évek elején 32 tétmérkőzésen irányította az akkor még Balaton FC néven szereplő siófoki együttest. A rutinos tréner csapatára valóban nem várt könnyű kilencven perc a Révész Géza utcai Stadionban, ahol a tópartiak – az előző idény hajráját is beleszámítva – sorozatban hét veretlen bajnokinál tartottak, s nem titkoltan ezt a számot nyolcra szerették volna növelni.

Ez a feladat ugyanakkor a balatoniak számára sem ígérkezett egyszerűnek, hiszen amíg ők hazai környezetben, addig a Marcal-partiak idegenben rendelkeznek elismerésre méltó eredménysorral: a gyirmótiak az idegenbeli tabella élén állva, négy győzelmet és egy döntetlent számlálva érkeztek Siófokra.

A sárga–kék klubok mérkőzését a házigazdák kezdték jobban, bizonyítván ezt a 14. percben az első lehetőségüket gólra váltották Balogh Bence Benitó révén (0–1). A siófokiak a folytatásban is aktívabbak, kezdeményezőbbek voltak, többször közel kerültek az előnyük megduplázásához, de kimaradtak a lehetőségek. Ahogy az lenni szokott, az elpuskázott helyzetek ezúttal is megbosszulták magukat, hiszen nem sokkal a szünet előtt egy jól felépített támadás végén Berki István egyenlített (1–1).

A fehér mezes gyirmótiak ezen ezen az estén a siófokiak fölé nőttek (Fotó: Németh András)

A második félidő szöges ellentéte volt az elsőnek: a gyirmótiak a térfélcserét követően rögtön irányításuk alá vonták a mérkőzést. A Csertői-csapat több veszélyes lövéssel jelezte, hogy mindenképpen szeretné megszakítani a siófokiak hazai veretlenségét, amihez a hajrában közel is került, hiszen a 77. percben Simon András találatával már a vendégeknél volt az előny (1–2). A játék képében nem volt benne a tóparti egyenlítés, sőt, a hosszabbítás perceiben Simon megszerezte önmaga második, együttese harmadik gólját (1–3).

A balatoni szimpatizánsok hosszú idő után csalódottan távoztak a Révész Géza utcai Stadionból, ahol kedvenceik több mint öt hónap után szenvedtek ismét vereséget. Ezzel szemben a maroknyi gyirmóti tábor elégedetten utazhatott haza, hiszen együttesük április óta őrzi idegenbeli veretlenségét, ráadásul a megérdemelt három ponttal fellépett a dobogó legalsó fokára.

20. Békéscsaba 1912 Előre1223714–18–49

90+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyet a Gyirmót FC Győr egygólos hátrányból fordítva 3–1-re megnyert, ezzel pedig elvette a BFC Siófok hazai veretlenségét. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A GYIRMÓT FC GYŐR! Nagy ugratta ki Erdeit, aki kapura tört, majd a tizenhatos vonaláról az üresen érkező Simon Ádámhoz passzolt: a vendégek támadója 11 méterről kapásból kilőtte a kapu bal oldalát. 1–3!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően három perc a hosszabbítás.

87. perc: Makrai Gábor a jobb oldalon szabálytalankodott sárga lapot érően Hajdúval szemben.

83. perc: Csertői Aurél három helyen változtatta meg csapata összeállítását: Berkit Nagy Patrik váltotta, Kovács Dominik helyett Vass Ádám a pályán, Medgyes Zoltán helyett pedig Erdei Milán kap lehetőséget.

81. perc: Domján Attila újabb cserét eszközölt: Polényi Gábor helyett Dénes Csanád a pályán.

77. perc: Dupla csere a tópartiak oldalán: Szakály Attilát Nagy-Kolozsvári Dániel, míg Balogh Bence Benitót Major Gergő váltotta.

77. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A GYIRMÓT FC GYŐR! Medgyes passzát Szegi vette át a jobb oldalon, majd senkitől sem zavartatva adhatott be: középre centerezésére Simon András érkezett, s Varjast megelőzve 11 méterről a kapu bal felső sarkába fejelte a labdát. 1–2!

75. perc: Varjas ügyetlenkedett a jobb oldalon, Soltész elvette tőle a labdát, majd középre tekerte: az érkező Simon 11 méterről kapura fordult, lövését azonban Hutvágner védte.

Amíg a siófokiak hazai környezetben, addig a Marcal-partiak idegenben rendelkeznek elismerésre méltó eredménysorral: Csertői Aurél legénysége legutóbb még az élvonalban, idén április 15-én, vagyis 184 napja a debreceni Nagyerdei Stadionban kapott ki vendégként (3–1). A gyirmótiak az idegenbeli tabella élén állva, négy győzelmet és egy döntetlent számlálva érkeztek Siófokra.

72. perc: A vendégek változtatására sem kellett sokat várnunk: Herjeczki Kristóf le – Soltész Dominik be.

70. perc: Kettős cserével frissítettek a siófokiak: Farkas Balázs helyett Makrai Gábor a pályán, Eördgöh Andrást pedig Girsik Áron váltotta.

A tópartiak pályaválasztóként továbbra is remek formában vannak: Domján Attila tanítványai az új idény első három bajnokiját kivétel nélkül megnyerték, majd a legutóbbi három fellépésük döntetlennel zárult, így saját közönségük előtt 161 napja nem találtak legyőzőre. A Révész Géza utcai Stadionban legutóbb a Haladás győzött még az előző idényben, május 8-án (0–1).

Varga Bence és Szegi Vince többször szikrázóan kemény párharcot vívott egymással (Fotó: Németh András)

62. perc: Remek helyről, szemben a kapuval 20 méterről végezhettek el szabadrúgást a vendégek: Kovács Dominik lövése lepattant a sorfalról, majd Medgyes kísérletét Hutvágner védte. Ezzel még nem volt vége, hiszen a harmadszor is kipattanó labda Simon elé került, aki a bal alsó sarok mellé lőtt.

54. perc: Szegi jobb oldali bedobása után Simon passzolt Berki elé, aki igazított egyet a labdán, majd mintegy 20 méterről a jobb felső sarok fölé lőtte.

A két együttest 4 pont és 9 hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A Siófok a megszerzett tizenöt pontjából tizenkettőt pályaválasztóként gyűjtött, míg a Gyirmót 19 pontjából tizenhármat zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a hazaiak 13, míg a vendégek 21 ponttal rendelkeznek az első 45 percek alapján.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A szünetben egyik szakvezető sem változtatott csapata összeállításán.

Berki István nem fejjel, hanem lábbal vette be a siófokiak kapuját (Fotó: Németh András)

45+2. perc: Véget ért az első félidő. A tópartiak Balogh Bence Benitó góljával szereztek vezetést, majd a vendégek 28 perccel később Berki István révén egyenlítettek, így a szünetben 1–1-re állnak a csapatok. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Az első félidőben a sárga mezes házigazdák futballoztak veszélyesebben (Fotó: Németh András)

Kettő perc ráadás lesz az első félidő végén.

42. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A GYIRMÓT FC GYŐR! Nahirnij – Kovács Milán volt a labda útja, utóbbi remekül ugratta ki a jobb oldalon Szegit, akiről az elcsúszó Eördögh lemaradt. A vendégek játékosa egy igazítást követően a támadással felzárkózó Berki István elé játszott, aki 8 méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1–1!

41. perc: Pethő Bence súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, hordágyon vitték le a pályáról. A vendégek támadóját Simon András váltotta.

39. perc: Egy Hutvágner által kirúgott labdára Krausz és Pethő Bence rajtolt, utóbbi a légipárbajt követően a derekát fájlalva ápolásra szorult.

A Siófok az elmúlt 11 fordulóban három – pályaválasztóként kettő – mérkőzésen nem szerzett gólt, míg a Gyirmót kettő – idegenben egy – alkalommal maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig négy találkozót hoztak le kapott gól nélkül – mind a négyet hazai környezetben –, míg a vendégek szintén négy bajnokin – háromszor idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

33. perc: A gyirmóti kapu előterében Kovács Milán egy rossz ütemű becsúszásáért kapta a mérkőzés első sárga lapját.

27. perc: Kovács Dominik felpasszolt labdáját Varjas szedte össze, s rögtön indította Szakály Attilát. A balatoniak középpályása senkitől sem zavartatva vezethette befelé, majd mintegy 25 méterről a kapu közepét vette célba, Rusák remek mozdulattal a mezőnybe ütötte a labdát!

A múltbeli adatokat böngészve megállapíthattuk, hogy a Gyirmót FC Győr utoljára 2017. augusztus 27-én, tehát 1876 napja győzőtt a BFC Siófok vendégeként (1–2). A Balaton–parton a döntetlen sem volt gyakori ebben a párosításban, hiszen csak 2014. november 22-én, azaz 2885 napja volt arra példa arra, hogy nem dőlt el a három pont sorsa (2–2). A siófokiak a legutóbbi három bajnokit megnyerték ebben a párosításban: a 2019/2020-as és a 2020/2021-es idényben egyaránt 2–1-re, míg a 2018/2019-es évadban 3–1-re győztek.

23. perc: Nyári bal oldali beadására középen Farkas érkezett, aki Hajdú és Nahirnij között mellel átvette a labdát, majd 11 méterről a kapu fölé emelte.

21. perc: Kis híján megduplázta előnyét a házigazda! Varjas hosszan felívelt labdája Hajdúról lepattant, így Farkas kapura törhetett vele. A siófokiak támadója egészen az ötösig vezette, majd Hajdú az utolsó pillanatban utolérte, s elpöckölte a labdát.

Balogh Bence Benitó (kék cipőben) idénybeli második góljával szerzett vezetést a Siófok (Fotó: Németh András)

A két klub egymással szemben ezen a délutánon 21. alkalommal szállt harcba a győzelemért. Az örökmérleget kilenc siófoki győzelem mellett öt döntetlen, valamint hat gyirmóti győzelem teszi teljessé, a gólkülönbség (30–31) a vendégeknek kedvez(ett). A Balaton fővárosában ez a tizenegyedik találkozó: öt hazai győzelem és egy döntetlen mellett négy vendégsiker teszi teljessé a mutatót, 15–18-as gólkülönbséggel.

14. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Varjas indította a bal oldalon üresen maradó Varga Bencét, aki átvette a labdát, majd egy igazítás után középre tekerte: az érkező Balogh Bence Benitó az ötösről Nahirnij Artem mellett a bal felső sarokba fejelte. 1–0!

Folytatva az előző gondolatmenetet... Érdekesség, hogy Ducsai József az eredeti küldés szerint tartalék játékvezetőként vett volna részt a találkozón, de végül Nazsa Tamás helyett vezetőbíróként kell közreműködnie.

A sárga–kék klubok mérkőzését Ducsai József vezeti. A 44 esztendős hevesi sípmester munkáját Tőkés Róbert és Király Zsolt segíti. Ducsai ezen az estén 70. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 299 sárga mellett 12 piros lap a mérlege. Pályafutása során a Siófoknak három mérkőzésen fújta a sípot, míg a Gyirmót játékosai négyszer találkozhattak vele vezetőbíróként.

1. perc: Kiváló labdarúgóidőben elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, a lelátókon nagyjából 300 néző foglal helyet. A házigazdák sárga mezben és sportszárban, illetve kék nadrágban szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig zöld dresszben véd. A vendégek tiszta fehérben játsszák le az előttünk álló találkozót, Rusák Edvárd pedig fekete dresszben áll a gólvonal elé.

A tizenkettedik fordulóban esedékes bajnokira remek időjárási körülmények között, napos, meleg őszi vasárnapon kerül sor. Alig fél órával a kezdés előtt 20 Celsius-fokot mérhetünk, az előrejelzések szerint csapadéktól nem kell tartanunk.

A siófokiak hazai pályán 161 napja veretlenek, vajon meddig tart a sorozat? (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 15 pontot gyűjtő, a tabella 13. helyén álló BFC Siófok a 19 egységgel rendelkező, s a 4. pozícióban állomásozó Gyirmót FC Győr együttesével találkozik. Meglátjuk mire megy a hazai pályán veretlen Balaton-parti csapat a vendégként eddig remeklő Marcal-partiakkal szemben.