Gól nélküli döntetlen a Békéscsaba–Dorog meccsen

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.08.28. 17:20
Lépéselőnyben Mikló Roland, a csabaiak védője (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Jó iramú, harcias, helyzetekben bővelkedő mérkőzést vívott egymással a Békéscsaba és a Dorog, de mindkét oldalon érintetlenek maradtak a hálók, így egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DOROGI FC 0–0
Békéscsaba,
1230néző. Vezette:Nagy Norbert (Szabó Dániel, Nagy Viktor
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás (Oláh Á., 88.), Fazekas L., Albert L., Mikló – Horváth P., Zvara (Váradi, 60.), Kitl M., Talpalló (Czékus, 46.) – Máris (Szalai D., 74.), Lukács R. (Hamed, 60.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
DOROG:
Molnár Zs. – Tóth B., Gyurácz, Keresztes, Papp M. – Lénárth T., Albert Á. (Sztojka, 67.) – Lustyik (Oldal, 74.), Szerencsi, Szedlár (Rácz F., 80.) – Paudits (Barna G., 67.). Vezetőedző: Fenyvesi László

Brlázs Gábor: – Első félidőben nem volt meg a tűz ahhoz, hogy egy ilyen rangadót meg tudjunk nyerni. Sajnálom a kilátogató szurkolókat az első félidő miatt. A másodikban tudtunk némi lendületet vinni a játékba, de nem sikerült helyzeteket kialakítanunk.
Fenyvesi László: – Az első félidőben voltak helyzeteink, a mérkőzés legnagyobb ziccerét is mi hagytuk ki. A szünet után egyik csapat sem volt veszélyes a másik kapura. Igazságos döntetlen született.

Nem lehetett azt mondani, hogy nyomasztó fölényben játszott volna az első félidőben a csak a győzelmet elfogadható eredménynek tartó Békéscsaba, sőt, a dorogiak legalább annyiszor eljutottak a hazaiak tizenhatosáig, mint a lila-fehérek, és a támadásaik is veszélyesebbek voltak. A vendégek akcióinak túlnyomó többsége a bal oldalon futott, de ezekből a szünetig nem született gól.

A pihenőből sokkal harapósabb Békéscsaba jött vissza a pályára, Horváth Péter rögtön meg is szerezhette volna a vezetést, de – ahogy ez a helyzet – később a többi is kimaradt a hazaiaknál. A Dorog ebben a félidőben már jóval kevesebb lehetőséghez jutott, de ha támadóinak lehetőségük nyílt, meglódultak, ám jól zárt a csabai retesz. Jó iramú, harcias mérkőzést vívott egymással a Békéscsaba és a Dorog, mindkét oldalon érintetlenek maradtak a hálók, így egy-egy ponttal gazdagodtak a felek. 0–0

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.

89. perc: Váradi tette be a 16-oson belülre a labdát, Oláh Ákos csúsztatott, éppen csak, hogy fölé.

88. perc: Puskás helyén Oláh Ákos folytatja a hazaiaknál.

80. perc: Újabb csere a dorogiaknál: Szedlár helyén Rácz Ferenc a pályán.

75. perc: Szalai Dániel buktatta feleslegesen Sztojkát, járt érte a sárga.

74. perc: Csere itt is, ott is. A Csabánál Márist Szalai Dániel, a Dorognál Lustyikot Oldal Tibor váltotta.

71. perc: Ivószünetet rendelt el a játékvezető.

67. perc: Váltás a vendégeknél is: Albert Ádám helyén Sztojka Dominik, Paudits helyén Barna Gergő a pályán.

66. perc: Albert István sárgult be, mert elsodorta Pauditsot.

Mindkét fél nagy elszántsággal harcolt a három pontért (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

60. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Zvara és Lukács le, Váradi Ádám és Yasin Hamed fel.

49. perc: Szöglet után Czékus szúrta rá jobb külsővel a 16-os vonaláról, a védőkről visszapattanó labdát pedig Horváth Péter, a labda kapus zsákmánya lett.

46. perc: Cserélt Brlázs Gábor, a hazaiak edzője, Talpallót Czékus Ádám váltotta.

46. perc: Megkezdődött a második felvonás.

45+1. perc:Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy percet hosszabbít Nagy Norbert játékvezető.

41. perc: Lénárth csúszott be ütemtelenül Lukácsnak, a dorogiaknál immáron ez a harmadik sárgát érő eset.

33. perc: Szedlár futott el a bal oldalon, beadása után Szerencsi kapásból 10 m-ről lőtt, centikkel a léc fölé.

28. perc: Lukácsot a mezénél fogva ráncigálta, majd vitte le a földreGyurácz, ezért járt a sárga kártya.

24. perc: Ajátékvezető ivószünetet rendelt el.

Párharcokban nem volt hiány a mérkőzésen (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

23. perc: Horváth Péter 22 m-es szabadrúgása után a labda a bal kapufa mellett zúgott el.

21. perc: Zvara a 16-oson belül cselezgetett jobbra passzolt volna Márishoz, de Keresztes belelépett a labda útjába, így gyakorlatilag oda lett a helyzet.

19. perc: Albert Ádám kísérletezett, 15 méterről, a jobb oldalról keresztbe ellőtte a kapu előtt a labdát, ami centikkel a jobb kapufa töve mellett suhant el.

A hivatalos nézőszám: 1230.

14. perc: Talpalló előre ívelése után Máris indult meg középen egyedül Molnár kapus azonban messzire kifutva mentett.

11. perc: Albert István veszélyes fejesét védte a jobb sarok előtt Molnár Zsombor.

10. perc: Kitl szabadrúgását blokkolták a védők, a csatérok ismételtek, ám a labda mellé szállt.

9. perc: Papp Máté buktatta Lukácsot, villant a sárga.

2. perc: Az első dorogi támadás helyzetet hozott, Szerencsi váratlan lövését tolta kapu fölé Bukrán.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A békéscsabaiak lila-fehér csíkos, a dorogiak piros-fekete csíkos szerelésben vonultak ki a pályára. A mérkőzést a dorogiak kezdték.

Kitl Miklós (elől) és társai percekkel a kezdés előtt (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire meg a Békéscsaba az idegenben még pont nélküli Dorog ellen. A vendégeknél két egykor Békéscsabán is megfordult játékos, Lustyik Levente és Paudits Patrik is bekerült a kezdőbe. A hazaiaknál csaknem ugyanaz a csapat kezd, mint egy hete Szentlőrincen, mindössze két poszton történt változás, Váradi Ádám helyén Zvara Levente, Hamed Yasin helyén pedig Lukács Raymond vonul fel a pályára.