Jól sáfárkodott helyzeteivel a Szeged, és magabiztosan nyert Ajkán

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.10.16. 16:50
Kundrák Norbert (jobbra) góllal járult hozzá a sima szegedi győzelemhez (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában az Ajka fogadta a Szegedet. Bár a helyzetek száma kiegyenlített volt, a vendégek kétszer betaláltak a szünetig, a második félidőben pedig tovább tudták növelni előnyüket, s végül 4–1-es győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

FC AJKA–SZEGED-CSANÁD GA 1–4 (0–2)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Máyer Gábor)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B. (Nagy B., a szünetben), Tar, Szűcs K. (Csemer, 12.) – Kenderes (Dragóner F., a szünetben) – Görgényi, Csizmadia Z., Zsolnai R., Doncsecz (Tajthy, a szünetben) – Gaál B. (Molnár M., 77.).Vezetőedző: Kis Károly
SZEGED: Takács J. –Könczey, Temesvári, Szilágyi Z., Tóth B. –Rédling (Papp Á., 79.), Farkas A. – Gajdos (Bitó, 90+1.), Szakály D., Kundrák (Pintér Á., 79.) – Bíró B. (Daru, 49.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Dragóner F. (78.), ill.Rédling (10.), Kundrák (35.), Szilágyi Z. (60.), Papp Á. (90.)
Kis Károly: – Megérdemelten nyert a Szeged. Mi nagyon kevés párharcot nyertünk, ennél jóval agresszívebben, harcosabban kell játszani. Sajnos sokadik mérkőzésünkön adódott gond a helyzetkihasználásunkkal is, de minden tekintetben előre kell lépnünk ahhoz, hogy újra jöjjenek az eredmények.
Alekszandar Sztevanovics: – Örülök, mert nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk. Tudtuk, hogy az ellenfél hosszú labdákkal operál majd, de ezekre készültünk, és a csatáraik semlegesítését is jól oldottuk meg. Remekül védekeztünk, a kontratámadásaink is jól működtek, s lélektanilag kiváló pillanatokban szereztük a gólokat.

Lényegében az első helyzetét gólra váltotta a Szeged a 10. percben, miután Rédling Kevin közelről a hazai kapuba lőtt (0–1). A vendéglátónak megvolt a lehetősége az egyenlítésre, azonban nem élt az eséllyel, a Tisza-partiak pedig Kundrák Norbert szerencsés góljával növelni tudták előnyüket (0–2).

Váltania kellett a zöld-fehér csapatnak, Kis Károly hármat is cserélt a szünetben, de nem jöttek az ajkai helyzetek. S hogy ne is tudjanak belelkesedni a hazaiak, arról Szilágyi Zoltán tett, aki jól használta ki az ellenfél védelmi hibáját (0–3). Ezt követően csendesen csordogált a mérkőzés, az Ajka nem hitt abban, hogy ebből pontszerzés lehet, míg a vendégeknek nem volt miért törniük magukat.

Aztán a semmiből szépítettek a hazaiak, miután Dragóner Filip volt szemfüles (1–3), amitől meg is jött a csapat kedve. Ennek ellenére rengeteg lehetőség nem adódott az ajkaiak előtt a hajrában, a Szeged viszont egy kontrából még betalált, az egyik csereember, Papp Áron állította be a végeredményt (1–4).

Összességében megérdemelten nyert a Szeged, amely először szerzett négy gólt az idei kiírásban, míg az Ajka hálója először rezdült meg négyszer az idényben, ráadásul a csapat a legsúlyosabb vereségét szenvedte el az évad során.

Az eredmény mást tükröz, de sokáig egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: A lefújás után még egy kis kakaskodás a pályán, ami miatt időn túl villan két sárga lap.Tar és Temesvári kapja.

90+2. perc: A játékvezető lefújja a mérkőzést! Háromgólos győzelmet aratott Ajkán a Szeged!

90+1. perc: Gajdos Zsolt helyén Bitó Martin folytatja.

90. perc: GÓL! OTT A NEGYEDIK VENDÉGTALÁLAT!Pintér Ádám iramodott meg a bal oldalon, majd félmagasan középre tett, az öt és felesre érkező Papp Áron pedig a kapu közepébe lőtt! 1–4

89. perc: Dragóner rúgta rá 15 méterről a visszagurított labdát, de jócskán mellé ment, pedig ebben több volt.

82. perc: Görgényi állította meg ígéretes helyzetben Pintért, szintén sárga lap.

80. perc: Zsolnai kapott sárgát, miután az oldalvonal mellett tartotta fel Pintért.

79. perc: Két csere a vendégeknél, lejött Rédling Kevin és Kundrák Norbert, érkezettPapp Áron és Pintér Ádám.

78. perc: GÓL! SZÉPÍT AZ AJKA! Zsolnai Richárd jobb oldali szöglete után Tar Zsolt csúsztatott középen, a hosszún Dragóner Filip érkezett, aki 3 méterről a kapu bal oldalába lőtt! 1–3

77. perc:Hazai oldalon csere, Gaál Bálint fejezi be, akit Molnár Márkó vált.

Gaál Bálint (balra) és az Ajka váratlanul nagy vereségbe szaladt bele (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Úgy látszik, az ajkai csapat nem igazán hisz már a csodában, míg a Tisza-partiak nem erőltetik a támadásokat túlságosan, így aztán szépen csordogál a mérkőzés.

69. perc: Dragóner rúgta meg Tóth Bencét, ezért járt a sárga lap.

67. perc: Szinte ugyanaz játszódott le a túloldalon, csak ezúttal Gaál Bálint lőtt, Takács János pedig csupán ütni tudta a labdát.

65. perc: Gajdos végzett el szabadrúgást 27 méterről, a kapu bal oldala felé csavarodó labdát azonban magabiztosan fogta a kapus.

60. perc: GÓL! ÚGY TŰNIK, ELDŐLT!Szakály Dénes szabadrúgása után röviden szabadítottak fel a védők, Farkas Aurél fejelte vissza a labdát a tizenhatoson belülre, ahol Szilágyi Zoltán üresen átvette, majd 7 méterről a bal alsóba lőtt! Bár sokan lest reklamáltak, egy védő egyértelműen bent ragadt. 0–3

Jó az iram, de sok az ütközés, a fault, így aztán nem nagyon jutnak helyzetekig a csapatok.

49. perc: Daru Bence váltja a térdén megsérült Bíró Bencét.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Hármas ajkai csere a szünetben, nem folytatja Kenderes Zoltán, Jagodics Bence és Doncsecz Levente, beáll Dragóner Filip, Nagy Benjámin és Tajthy Tamás.

Érdekes „tánckoreográfiát” láthatott a nézősereg (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, de a Szeged jóval határozottabb volt az ellenfél kapuja előtt, illetve az Ajka többet hibázott a saját tizenhatosán belül, így a vendégek kétgólos előnyre tudtak szert tenni.

45+2. perc: Vége az első játékrésznek!

45+1. perc: Gajdos életerős lövést küldött meg 14 méterről, és a labda nem sokkal suhant el a léc fölött!

45. perc: Kettő perc a ráadás.

Úgy 1000 néző látogatott ki a mérkőzésre.

35. perc: GÓL! KETTŐRE NŐTT A SZEGEDI ELŐNY!Szakály Dénes bal oldali beadása után Tar Zsolt nem tudott felszabadítani, Kundrák Norberthez pattant tőle a labda, aki 7 méterről a bal alsóba passzolt! 0–2

Kundrák Norbert (jobbra) a gólja mellett is hasznosan játszott (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

33. perc: Kovács Nikolasz csúszott oda csúnyán Kundráknak, villant a sárga lap.

30. perc: Kundrák lőtt 16 méterről, de a félmagas labdát szögletre ütötte Horváth Dániel!

27. perc: Mekkora helyzet! Csizmadia adott be balról, középen Zsolnai jött, de 5 méterről nem kapura lőtt, hanem visszatette a 11-es pont magasságába a labdát, amelyre Csizmadia érkezett, de a jobb kapufa mellé lőtt!

21. perc: Rédling sárgult be, miután felrúgta Zsolnait.

18. perc: Doncsecz lőtt 17 méterről ígéretes helyzetben, de egy méterrel fölé vágta!

12. perc: A gólnál a menteni igyekvő Szűcs Kristóf sérült meg, helyére Csemer Gyula érkezik.

10. perc: GÓL! SZEGEDI ELŐNY! Gajdos Zsolt húzott el a bal oldalon, az alapvonalról beadott, amely után Rédling Kevin érkezett a hosszún, és 5 méterről a kapuba pofozta a labdát! 0–1

Az Ajka fehér, a Szeged kék-fekete csíkos szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

Ajkai bemelegítés (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

ELŐZMÉNYEK

Az előző szezonban a Tisza-partiak 1–0-ra nyertek Ajkán – szintén ősszel –, majd hazai környezetben 3–0-s győzelmet arattak.

A Szeged az előző fordulóban hét veretlen meccs után kapott ki, meglepetésre az újonc Mosonmagyaróvártól 1–0-ra hazai pályán.

Nem tudott nyerni az előző héten az Ajka, hiába játszott hazai környezetben, csak 1–1-re végzett a Tiszakécskével. Egyébként az elmúlt öt körben öt pontot gyűjtött a zöld-fehér csapat.

„Keményen dolgoztunk egész héten, azt várom, hogy jó játékkal folytassuk a bajnokságot, hiszek a srácokban és tudom, hogy erre képesek – nyilatkoztaAlekszandar Sztevanovics, a Szeged vezetőedzője a klubhonlapjának. Jó játékkal mindig jó eredmények születnek, és ezt saját magunk is tapasztaltuk már a bajnokságban. A győzelemért megyünk Ajkára.”

„A Szeged nagyon jó csapat. Rutinos játékosokból áll, szinte mindenki megjárta az NB I-et közülük, nem véletlen, hogy nagyon nagy célokkal indulnak neki minden évben a bajnokságnak. Szerintem kiváló mérkőzés várható, bízom benne, hogy hazai pályán tudjuk folytatni azt a jó hazai szereplést, amit a bajnokság eleje óta hozni tudunk. Sok jó egyéni teljesítményre lesz szükségünk ahhoz, hogy jó képességű riválisunkat legyőzzük!” – mondta klubjahonlapjánakKis Károly, az Ajka vezetőedzője.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 11. helyen álló Ajka a hatodik helyezett Szeged ellen.