Nagy izgalmak és hat gól a Bányásznapon

2010.09.05. 19:41
Bugerra (elöl) már a hetedik percben vezetést szerzett (Fotó: Németh Ferenc – archív)
A Tatabánya izgalmas mérkőzéssel ünnepelte meg a Bányásznapot hazai pályán: kétgólos hátrányból, Folmer Krisztián triplájának köszönhetően felállva játszott 3–3-as döntetlent a Győri ETO II ellen. A tatabányai mellett még három iksz született vasárnap a másodosztályú labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában.

A Győr tartalékcsapata Fuad Bugerra góljával már a hetedik percben megszerezte a vezetést Tatabányán, majd a 23. percben Djordje Csetkovics találatával már kétgólos volt a vendégek előnye.

Folmer Krisztián azonban nyolc perc alatt egyenlített, és hiába szerezte vissza a vezetést a győrieknek Marko Dinjar, Folmer harmadik találatát is megszerezte a 60. percben, és ezzel beállította a 3–3-as végeredményt.

A Gyirmótnak nem okozott gondot a Kaposvölgye legyőzése hazai pályán: Nagy László, Homonyik Gábriel és Laki Balázs találatával 3–0-ra győzött. A BKV Előre a Bajával ikszelt hazai pályán.

A Keleti csoportban a Cegléd Medgyesi László góljával verte meg 1–0-ra idegenben a Makót. A Békéscsaba emberelőnyben egyenlítve ikszelt a Bőcs ellen, míg az MTK II 1–1-es döntetlent játszott a Hajdúböszörménnyel.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 4. FORDULÓ
ENTERNET-FC TATABÁNYA–GYŐRI ETO II 3–3 (2–3)
Tatabánya, 700 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Lémon, Takács G.)
TATABÁNYA: Németh V. – Vass N., Bencze, Simkó, Köntös (Módi, 88.) – Szalai T., Kovács I. (Dombai V., 84.), Farkas V., Deme – Kocsis D. (Farkas J., 78.), Folmer. Vezetőedző: Herédi Attila
ETO II: Sánta A. – Copa (Paget, 68.), Nagy Á., Berde, Bieder – Bugerra, Kiss M., Dinjar, Horváth G. (Simon A., 92.) – Csetkovics, Föglein (Kálmán, 38.). Edző: Klement István
Gólszerző: Bugerra (0–1) a 7., Csetkovics (0–2) a 23., Folmer (1–2) a 28., Folmer (2–2) a 36., Dinjar (2–3) a 41., Folmer (3–3) az 59. percben
Herédi Attila: – Teljes mértékben elégedett vagyok a csapat teljesítményével, s bár hiányzott az alapcsapatból két játékosunk, az „újoncok” megállták a helyüket.
Klement István: – Olyan mérkőzés volt, ami népszerűsítheti labdarúgásunkat. Elégedett vagyok, hiszen újoncokat is avattunk, de a visszajátszó játékosaink is megtették a magukét.

GYIRMÓT SE–KAPOSVÖLGYE VSC 3–0 (3–0)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Oláh G. (Márton Zs., Török K.)
GYIRMÓT: Boros – Kiss Zs., Kozmér, Böjte, Szabó Cs. – Homonyik (Czanik, 83.), Baumgartner, Horváth R., Nagy L. (Polyák, 73.) – Weitner (Tóth B., 62.), Laki B. Megbízott edző: Boros Lukács
KAPOSVÖLGYE: Horváth L. – Pintér L., Menyhért, Vaskó J., Fellai – Ato, Huzmi (Kalmár, 55.), Dóczi (Balogh L., 83.), Sandro, Sevel – Ivusza (Namuquita, 65.). Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Nagy L. (1–0) a 26., Homonyik (2–0) a 33., Laki B. (3–0) a 43. percben
Boros Lukács: – Az első félidei gólra törő játékunkkal eldöntöttük a találkozót. A szünet utáni produkciónk házon belüli értékelést kíván.
Horváth Lajos: – Junior csapatunk az első félidőben naivan elkövette azokat a gyermeteg hibákat, amit a rutinos hazaiak könyörtelenül kihasználtak.

BKV ELŐRE–BAJAI LSE KALO-MÉH 1–1 (1–0)
Sport utca, 250 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Hofbauer)
BKV ELŐRE: Vezér – Nagy A., Miklósvári, Makrai, Mayer – Varga E. (Sebestyén, 75.), Csikós – Cseri, Csopaki, Selei (Gajda, 65.) – Fazakas (Merczel, 83.). Vezetőedző: Soós Imre
BAJA: Herbert – Villám, Tamási G., Burucz, Császár (Nagy E., a szünetben), Vincze Z. – Szili, Lógó (Domokos, 56.), Micskó – Kormos (Bognár II Gy., 77), Szabó N. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Csopaki (11-esből, 1–0) a 28., Nagy E. (1–1) az 50. percben
Soós Imre: – Az első félidőben úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük. A szünet után megkaptuk szokásos gólunkat, ráadásul még két méterről sem találtunk a kapuba.
Bognár György: – Igazságos döntetlen született, inkább a küzdelem dominált, a színvonal nem volt kielégítő. Ennél a teljesítménynél mindkét csapat többre képes.

KELETI CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAKÓI FC–RESTART-CEGLÉDI VSE 0–1 (0–0)
Makó, 400 néző. Vezette: Iványi Z. (Forgács, Sebestyén)
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Dálnaki, Magyar, Krucsó – Kulacsik (Podonyi, 67.), Varga R., Fülöp T., Puskás Cs. – Faragó B., Schreiber (Csamangó, 83.). Vezetőedző: Kolozsvári János
CEGLÉD: Miski – Tóth M., Villányi, Fekete A., Kenderes – Nagy L., Ladiszlai, Nagy A. (Mojzes, 81.) – Nagy T. (Busa, 58.), Szabó L. – Medgyesi L. (Juhász D., 75.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Medgyesi L. (0–1) a 62. percben
Kolozsvári János: – Nézőriasztó mérkőzésen a kínlódás legyőzte a vergődést.
Simon Antal: – Makón mindig kiélezett mérkőzést játszunk, ezúttal is így volt, de egy góllal jobbak voltunk.

BŐCS KSC–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE 1–1 (1–0)
Tiszaújváros, 200 néző. Vezette: Fenyvesi Sz. (Butkai Zs., Varga G.)
BŐCS: Hamar Zs. – Bokros, Rubint, Sipos T., Molnár Zs. – Katona A. – Hajdu Zs. (Varga Z., 73.), Müller, Bakos B., Jeremiás (Krajncz, 73.) – Etogo. Vezetőedző: Zsiga Gyula
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. – Saracutu, Bogdán G. – Szélpál T. (Olteanu, 59.) Pozsár, Bernáth (Csák Z., 59.) – Balázs J. (Berki, 78.). Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Hajdu Zs. (1–0) a 18., Bogdán G. (1–1) a 70. percben
Kiállítva: Bakos B. (rálépett Saracutura) az 52., ill. Olteanu (hátulról megrúgta Müllert) a 85. percben
Zsiga Gyula: – Az összkép alapján győzelmet érdemeltünk volna, de amelyik csapat tizenegyesből sem képes betalálni ellenfele hálójába, annak minden találkozó nyögvenyelős lesz.
Pásztor József: – Nem érdemeltünk győzelmet, mert elkerülhető gólt kaptunk. Mentünk az eredmény után és ez sokat kivett a játékosokból. Igazságos az eredmény.

MTK II–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1–1 (1–1)
Promontor utca, 200 néző. Vezette: Barna (Iványi I., Kulman)
MTK II: Groppioni – Hajdu S., Kornis, Kálnoki Kis, Ódé – Molnár M. (Kákonyi, 66), Gál A., Macura – Nikházi, Eppel (Dobó, 77.), Pál Sz. Edző: Pölöskei Gábor
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Bákonyi – Király L., Szilágyi K., Frida, Giura – Nagy D. (Kádár L., 89.), Bellon (Oláh D., 80.), Arnóczki, Kiss L. – Bogdanovics, Urbin (Simtchatcha, 69.). Vezetőedző: Fórián Zsolt Lajos
Gólszerző: Urbin (0–1) a 8., Nikházi (1–1) a 43. percben
Pölöskei Gábor: – A helyzetekkel nem jól sáfárkodtunk, ezért elmaradt a győzelem.
Fórián Zsolt Lajos: – A szerencsével nem álltunk hadilábon, de megérdemelten szereztünk egy pontot egy küzdelmes mérkőzésen.