Gól 43 másodperc után, csúnya 11-es, Szpari-siker Szombathelyen!

2022.02.07. 19:50
Tóth Milán (fehérben) több támadást is vezetett a Nyíregyháza kapujára – a második félidőben 11-est hibázott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Nyíregyháza Spartacus 2–1-re győzött a 11-est is hibázó Haladás vendégeként a labdarúgó NB II 22. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–2 (1–2)
Szombathely,
Haladás Stadion, 500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Baghy Csaba, Vörös Dániel)
HALADÁS: Rózsa – Kállai (Tóth-Gábor, 57.), Devecseri, Németh M., Bosnjak – Tóth Máté (Tarján, 66.), Kiss B., Szekér Á., Doktorics – Lencse, Tóth Milán (Horváth R., 76.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
NYÍREGYHÁZA:
Fejér – Szabó B., Gengeliczki, Papucsek, Jánvári – Vass P. (Kovács Á., 78.), Sigér Á., Márkus, Hamed (Debreceni, 70.) – Zamostny (Gresó, 90.), Novák. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző:
Kiss B. (1.), ill. Hamed (18.), Sigér Á. (26.)

A Haladás és a Nyíregyháza legutóbb két NB II-es találkozása alkalmával nem született gól, így a két csapat hétfő esti összecsapásán sem számíthattunk gólzáporos találkozóra – már csak azért sem, mert ebben az NB II-es idényben messze a Haladás kapta a legkevesebb gólt, mindössze 13-at. Ehhez képest ezen a mérkőzésen 26 perc alatt három gól is született, amelyből kettőt a Nyíregyháza szerzett.

A vezetést ugyan már kevesebb mint egy perc alatt megszerezte a Haladás Kiss Bence fejesével, de ezután Tóth Milán nagy helyzete kimaradt (Szabó Bálint a gólvonalról mentett), a Nyíregyháza pedig nyolc percen belül szerzett két góllal fordított. Előbb a legutóbb súlyos sérülést szenvedő Paku Rolandot helyettesítő Sigér Ákos lécről levágódó labdáját váltotta gólra a januárban még az Afrika-kupán szereplő, szudáni-magyar Yasin Hamed, majd Hamed védőkről lecsorgó labdájából talált be Sigér.

A szünet előtt mindkét csapatnak voltak további helyzetei, de egy félidő után az idegenben augusztus óta nyeretlen Nyíregyháza vezetett 2–1-re Szombathelyen.

A második félidő is szombathelyi helyzettel indult, Doktorics Áron fejese azonban célt tévesztett. Majd szerkezetet váltottak a hazaiak, a védő Kállai Kevin helyére beállt Tóth-Gábor Kristóf, aki gyors egymásutánban két helyzetet is elpuskázott. Az utolsó húsz perchez közeledve Lencse László büntetőt harcolt ki, de Tóth Milán csúnyán, a kapu mellé lőtte a labdát.

Ezzel a Haladás el is lőtte minden puskaporát, az őszi szezon közben kinevezett vezetőedzővel, Feczkó Tamással először nyert idegenben a Nyíregyháza! A szombathelyieknek így megmaradt a meccs előtti, négypontos hátrányuk a 3. helyen álló Kecskeméttel szemben. A Nyíregyháza a 10. helyről a 6.-ra lépett előre a sikerrel. 1–2

VÉGE A MECCSNEK! Győzött a Nyíregyháza!

90+2. perc. HAZAI LEHETŐSÉG. Horváth tizenhatoson belüli lövését védte Fejér.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc.Zamostny helyett jön Gresó.

88. perc. Lencse ütközött Papucsekkel a kapu előterében, de nem történt szabálytalanság.

83. perc. A volt nyíregyházi Bosnjak kapásból lőtt a kapu fölé egy szöglet után, balról, 15 méterről.

79. perc. Németh Milán távoli lövése jócskán fölé ment.

78. perc. Kovács Ádám jött be Vass helyére.

76. perc. Tóth Milán helyett Horváth Rajmund állt be a hazaiaknál.

70. perc.Hamedet Debreceni váltotta.

68. perc. KIMARADT! Tóth Milán jobb lábbal, hanyagul a kapu mellé lőtte a 11-est, pedig a kapus az ellenkező irányba vetődött.

68. perc. BÜNTETŐ! Gengeliczki rúgta fel Lencsét hat méterre a kaputól, 11-es!

66. perc. Tóth Máté helyett Tarján állt be a haladásban.

62. perc.ISMÉT TÓTH-GÁBOR KRISTÓF! Ezúttal Doktorics bal oldali beadásából fejelt fölé.

58. perc. A CSEREJÁTÉKOS RÖGTÖN LÖVÉSSEL KEZDETT. Tóth-Gábor alighogy beállt rögtön helyzetbe került: a jobb szélről, a 11-es ponttal egy magasságból lőtt, de elsuhant a labda a hosszú alsó előtt.

57. perc.Kállai helyett beállt Tóth-Gábor Kristóf a hazaiaknál, védő helyett csatár érkezett, átállt három belső védős rendszerre a Hali.

57- perc. Sigér távoli lövéssel próbálkozik jobbról, de nem találta el a kaput.

51. perc. HALADÁS-HELYZETTEL INDUL EZ A FÉLIDŐ IS. Kiss Bence jobb oldali beadásából Doktorics fejelt nyolc méterről a kapu mellé.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ. Csere nincs.

Lencse Lászlónak is megvolt a lehetősége a gólszerzésre (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Remek meccs eddig, 2–1-es vendégvezetéssel!

45+1. perc. Az első hazai sárga lapot Bosnjak kapta, aki Vasst rúgta fel.

44. perc. Egy felívelt szabadrúgás után a kifejelt labdából Kállai lőtt jó 28 méterről, de nem találta el a kaput.

43. perc. A negyedik sárga lapot is a vendégek kapták, és a harmadik védő, ezúttal Gengeliczki.

40. perc. ÜRES VOLT A KAPU. A vendégvédők között kilépő Lencse már a kapus mellett is elhúzta a labdát, de nagyon éles szögből az oldalhálóba lőtt.

39. perc. Papucsek is „besárgult”, miután megakasztott szabálytalanul egy bal oldali, szombathelyi akciót.

38. perc. Egy nyíregyházi szöglet után Jánvári akadt össze a labdát lehúzó Rózsával egy sárga lapért.

35. perc. KETTŐVEL MEHETNE A SZPARI.Vass egy balról kapott labdával 6 méterről az előtte álló védőt találta el.

31. perc. Tóth Milán a kapuba talált, de lesről indult.

29. perc. Kiss Bence két védő szorításában elesett a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

27. perc. Sigér rossz ütemű belépője sárga lapot ért.

Hamednek ez a második bajnoki meccse, azóta hogy visszatért a kameruni Afrika-kupáról, melyen Szudán mindhárom csoportmeccsén játszott, Bissau-Guinea, Nigéria és Egyiptom ellen.

26. perc. VEZETNEK A VENDÉGEK! Ezúttal Hamed lecsorgó labdájából talált be Sigér! A szudáni válogatott szélső balról indult meg befelé, a lövése a védőkről lepattant, de éppen a kapu előtt helyezkedő Sigér elé, aki középről nem hibázott. 1–2

22. perc. FORDÍTHATOTT VOLNA A SZPARI! Novák Csanád két védővel a nyakán fordult kapura egy lefejelt labdából, Rózsa vetődve védte a nyolcméteres lövését.

Hamed a gólnál az előző fordulóban a saját csapattársával összefejelő, így agyrázkódást szenvedő Paku mezéével ünnepelt.

18. perc. AZ ELSŐ HELYZETÉBŐL EGYENLÍTETT A NYÍREGYHÁZA! Sigér a tizenhatos vonaláról, jobbról a lécet találta el, a lécről levágódó labdát pedig Hamed passzolta közelről a kapuba. 1–1

15. perc. ÓRIÁSI HAZAI HELYZET! A nyíregyházI szögletből egy szombathelyi kontra indult, melynek végén Tóth Milán került helyzetbe a jobb oldalon, már a kapu mellett is ellőtte a labdát, de a visszaérő Szabó a gólvonalról kivágta a labdát.

Kiss Bence (76) hamar vezetéshez juttatta a Haladást(Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

14. perc. Márkus jó 30 méterről méterekkel a kapu fölé bombázott, de beleért a labdába egy szombathelyi láb, így szögletre pattant a labda.

13. perc. Zamostny próbálkozását blokkolták a hazai védők, a labda így Rózsához került.

1. perc. MÁRIS VEZET A HALADÁS!43 másodperc telt el a meccsből, amikor Kiss Bence hat méterről a kapuba fejelt. Tóth Milán ívelte előre a labdát a bal szélen megiramodó Doktoricsnak, az ő beadásából fejelt a kapuba Kiss. 1–0

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS. A kékben játszó Nyíregyháza kezdett, fehérben a Haladás.

ELŐZMÉNYEK

A Haladás szurkolói ezúttal a Nyíregyháza ellen biztathatják kedvenceiket (Fotó: Szombathelyi Haladás, archív)

A két csapat augusztusi meccse, Nyíregyházán gól nélküli döntetlennel zárult, csakúgy mint tavaly tavasszal, a legutóbbi szombathelyi találkozójuk is.

A Haladással kapcsolatos hír, hogy a télen igazolt, romániai Liviu Antal honosítási eljárása hosszabb időt vesz igénybe, így a szombathelyi klub tavasszal kölcsönadja a futballistát. Liviu iránt több NB I-es és külföldi csapat is érdeklődött, végül Zalaegerszegre kerül kölcsönbe.

A házigazda Haladás a legutóbbi négy bajnoki meccséből hármat megnyert, viszont a legutóbbi hazai mérkőzését, a Pécs ellen elveszítette. A Nyíregyháza viszont a legutóbbi hét idegenbeli mérkőzéséből hatot elveszített és mindössze egy pontot szerzett. Legutóbb még az őszi edzőváltást megelőzően, Szergej Pacaj irányításával nyert Soroksáron, azóta már Feczkó Tamás irányítja az együttest.

A Haladásból Csilus Tamás, Holdampf Gergő és Guzmics Richárd hiányzik sérülés miatt. A Nyíregyházából Paku Roland hiányzik sérülés miatt, csakúgy mint Csilus Ádám (a szombathelyi Csilus Tamás testvére), Szokol Zsolt és Nemes Milán.

A Nyíregyháza egy győzelemmel beérhetné pontszámban a 6. Siófokot, a 4. Haladás pedig egy pontra megközelítheti a 3. Kecskemétet.