Videoton: az U17-es Eb-t megjáró támadó érkezett

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.09.01. 10:22
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette Torvund Alexandert a Vasas Kubala Akadémiától. Az U17-es Európa-bajnokságot is megjáró támadó a fehérváriak második csapatához csatlakozik majd.

Torvund Alexander 2000. augusztus 1-jén született, hétéves kora óta focizik, 2012 óta játszik a kiemelt utánpótlás-bajnokságokban, négy szezonon keresztül az MTK, a 2016–2017-es idényben pedig a Vasas Kubala Akadémia játékosa volt – írja a vidi.hu.

Tehetségére az MLSZ szövetségi edzői is hamar felfigyeltek, a Norvégiában született, de nyolc hónapos kora óta Magyarországon élő labdarúgó az idén tette le az állampolgársági esküt, Törökország ellen pedig áprilisban debütált az U17-es nemzeti csapatban. Ezt követően ott volt Szélesi Zoltán Eb-keretében Horvátországban is, ahol öt találkozón lépett pályára és egy gólt szerzett.

Jelenleg az U19-es válogatottal készül.

Legfrissebb hírek

Döntetlennel tért vissza Pető Fehérváron, a hajrában mentett pontot a Kövesd a Kecskemét ellen – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
1 órája

Kapufákig ugyan eljutottak a fehérváriak, de a gólok elmaradtak a Szentlőrinc ellen

Labdarúgó NB II
4 órája

Boér Gábor elmondta, miért kellett távoznia a Videotontól

Labdarúgó NB II
23 órája

ETO: az NB II-ben bizonyíthat a kanadai csatár

Labdarúgó NB I
Tegnap, 14:35

Brazil harmadosztályú klub jelentette be az FTC-től távozott védőt

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:36

Bundesliga-csapatok, Juventus: nagy az érdeklődés Tóth Alex iránt – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2025.11.21. 11:26

Nikolics Nemanja és Pető Tamás: Hazaértünk és motiváltak vagyunk 

Labdarúgó NB II
2025.11.20. 17:35

Viselkedése miatt menesztette a Kazincbarcika a nyáron szerződtetett nigériai csatárt

Labdarúgó NB I
2025.11.18. 13:54
Ezek is érdekelhetik