Női NB I: megszenvedett az FTC, de győzött a Haladás ellen

D. Á.D. Á.
2020.03.14. 16:57
A női labdarúgó NB I 13. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 2–1-re győzött a Haladás ellen, míg a Kelen SC ugyanilyen különbséggel nyert a Győrrel szemben. Az Astra 3–1-re megverte a Szegedet.

A Haladás a 21. percben Rácz Zsófia tizenegyesével szerezte meg a vezetést, ám előnyét nem sokáig őrizte. Az FTC ugyanis a 38. percben Csiki Anna révén kiegyenlített, így 1–1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A második játékrészben sokáig döntetlen volt az állás, ám a 77. percben Mosdóczi Evelin büntetőjével bevitte a győztes találatot a Ferencváros. Rácz Zsófia tizenegyesével szerezte meg a vezetést, ám előnyét nem sokáig őrizte. Az FTC ugyanis a 38. percben Csiki Anna révén kiegyenlített, így 1–1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A második játékrészben sokáig döntetlen volt az állás, ám a 77. percben Mosdóczi Evelin büntetőjével bevitte a győztes találatot a Ferencváros.

A másik két mérkőzésen az eddig sereghajtó Kelen SC meglepetésre hazai pályán diadalmaskodott a Győr felett. Győzelmével immár 8 pontos, ezzel pedig megelőzte a szegedi Szent Mihályt, amely idegenben maradt alul 3–1-re az Astrával szemben.

NŐI NB I
13. FORDULÓ
Astra-Alef HFC–Szent Mihály 3–1
(Sipos 15., Krascsenics P. 17., Gelb 88., ill. Szil 31.)
FTC–Haladás 2–1 (Csiki 38., Mosdóczi 77. – 11-esből, ill. Rácz Zs. 21. – 11-esből)
Kelen SC–ETO FC Győr 2–1 (Telek-Sümegi 20., Kókány 57., ill. Kovács L. 24.)