Az Újpest rangadót nyert a Vasas otthonában

2015.07.25. 20:25
Az első félidő kiegyenlített volt, a másodikban az Újpest a Vasas fölé nőtt (Fotós: Földi D. Attila)
Három egyre nyert az Újpest a Vasas otthonában a labdarúgó NB I második fordulójában. A mérkőzést 10 emberrel befejező angyalföldiek egy igen peches gólt is kaptak, és elhibáztak egy büntetőt.

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ

Vasas–Újpest FC 1–3 (Remili 41., ill. Mohl 30., Sallói D. 52., Szankovics 59.)
Kiállítva: T. Pajovics (76.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ha nem is úgy kezdődött a Vasas–Újpest bajnoki, mint a régi szépben, azért a 4500 nézőt manapság igencsak meg kell becsülni, és a játékosok is csipkedték magukat a sáros pályán. Az újonc kezdett jobban, Lázok János két lövése is csak centiméterekkel ment el a jobb sarok mellett, a sérülések miatt az újpesti védelem közepén szereplő Mohl Dávid pedig többször is tanári módon tisztázott.

Sőt, a védő egy mesteri fejessel a vezetést is megszerezte a lila-fehéreknek a 30. percben (0–1), de az egykori újpesti Remili Mohamed még a szünet előtt egyenlített: egy kapufáról kipattanó labdát a 16-osról a bal alsóba postázott. 1–1!

Sérülések miatt kétszer is cserélnie kellett az első félidőben az Újpest-mester Nebojsa Vignjevicsnek, de ez nem zavarta meg csapatát: a felázott talajon ördöngösen cselező Asmir Suljic előbb Sallói Dánielnek (1–2), majd Bojan Szankovicsnak (1–3) adott gólpasszt, már a második játékrészben. Igaz, utóbbi találatban társszerző a közbelépő védő, Grúz Tamás, mert az ő lábáról pattant a labda a bal sarokba, kapusát becsapva.

Szegény Grúz a múlt héten öngólt szerzett a Diósgyőr otthonában.

Beállt Kenesei Krisztián és Milos Adamovics is, de elfogyott a lelkesedés a Vasasból – Tomiszlav Pajovics kiállítása és Lázok János elhibázott büntetője pedig minden nyitott kérdést eldöntött.

Másodszor is kikapott tehát az újonc, pedig ismét nem vallott szégyent, a kissé tartalékos Újpest pedig sorozatban kilencedik bajnokiján sem kapott ki.

1. Budapest Honvéd 2 2 3–1 +2 6
2. Paksi FC 2 1 1 4–0 +4 4
3. Újpest FC 2 1 1 3–1 +2 4
4. Ferencvárosi TC 1 1 2–0 +2 3
5. DVSC-Teva 1 1 3–2 +1 3
6. Diósgyőri VTK 1 1 2–1 +1 3
7. MTK Budapest 2 1 1 2–2 0 3
8. Szombathelyi Haladás 2 1 1 1–2 –1 3