Fontos három pontot szerzett odahaza a Puskás Akadémia

2016.03.09. 15:50
A második félidő élvezetesre sikeredett, akkor estek a gólok is (Fotó: Korponai Tamás)
A Puskás Akadémia otthon tartotta mindhárom pontot a Paks (2–1) ellen a labdarúgó NB I 24. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Paks 2–1 (Csurko 54., K. Mészáros 64., ill. Hahn 84.)
Kiállítva: Ljopa (92., Puskás Akadémia)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Hatalmas taktikai harc zajlott a pályán a PAFC és a Paks összecsapásának első félidejében – szokták mondani a kommentátorok, és ebből mindenki számára nyilvánvaló, hogy a nézők egy csöppet sem szórakoztak jól.

Pedig a labdarúgók akaratával senkinek sem lehetett baja, a megjelent szurkolók egy része igyekezett jó hangulatot teremteni, a stadion csodás hátteret festett a bajnoki alá, de mégis, valahogyan nem akart élvezhető egésszé összeállni a kirakós.

Három ellentámadás kivételével defenzíven futballoztak a vendégek, többnyire saját térfelükön békésen elpasszolgatva, és megtehették, mert a felcsúti támadások gólveszélyt még nyomokban sem tartalmaztak – jellemző módon az első félidő legnagyobb helyzete Forró Gyula nevéhez fűződik, aki egy beadást majdnem a saját kapujába mentett.

Robert Jarni kettőt cserélt a szünetben, Vjacseszlav Csurko meg egyet gondolt, és a 16-osról a bal alsóba tekert: 1–0!

Mindjárt jobban csipkedte magát a Paks, de Gévay Zsolt hatalmas hibáját Karol Mészáros góllal büntette.

A 2–0 után sem adta fel a vendégcsapat, amely szintén két gólig juthatott volna még a hajrá előtt, de Gévay közelről a kapu fölé fejelt, Papp Kristóf pedig kihagyta az év helyzetét.

Csertői Aurél cseréi összehozták a szépítést, de Bajner Bálint a Hahn Jánosnak címzett gólpassza után a maga lehetőségét elpuskázta.

Maradt a 2–1, ezen Dmitro Ljopa kiállítása sem változtatott: igen fontos győzelmet aratott a PAFC.