Egy gól is elég volt az MTK-nak a gyengén támadó Újpest ellen

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.10.27. 14:16
Torghelle Sándor (fehérben) harcolta ki a győzelmet érő tizenegyest (Fotó: Micheller Szilvia)
Bognár István tizenegyesből szerzett gólja elég volt az MTK-nak ahhoz, hogy legyőzze az Újpestet az NB I 12. fordulójának legnagyobb múltú párharcában. A meccset lényegében végigtámadta a vendégcsapat, de igazán nagy gólveszélyt nem tudott kialakítani.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
MTK–ÚJPEST 1–0 (Bognár I. 17. – 11-esből)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3093 néző. Vezette: Iványi

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Először és mindeddig utoljára még augusztus 11-én nyert hazai pályán bajnokit az MTK Budapest (a DVTK ellen 1–0-ra), így a Hungária körúti klubnál érthetően vágytak az újabb sikerre. Feczkó Tamás vezetőedző együttese nem volt könnyű helyzetben, hiszen a karmester, Kanta József eltiltás miatt nem léphetett pályára, ráadásul az Újpest volt az ellenfele, amely vendégként egyedül az éllovas Ferencváros otthonában maradt pont nélkül, ráadásul a Bp. Honvéddal holtversenyben a legkevesebb gólt (nyolcat) kapta a mezőnyben.

A hazaiak minden hájjal megkent támadója, Torghelle Sándor már az 50. másodpercben megpróbálta átemelni a kapujából kint álló Filip Pajovicsot, és bár célt tévesztett, a kísérlet jelezte, rendben van az önbizalma. A találkozó első negyedórája nem hozott nagy helyzetet, ugyanakkor tisztán látni lehetett, Zsótér Donát beadásai rendre veszélyt hordoznak magukban Artem Kicsak kapuja előtt. Az MTK ebben az időszakban nem tudott a rivális védelme mögé kerülni, aztán következett Gera Dániel nagyszerű, erőszakos elfutása, amelynek végén Torghelle Sándor büntetőt harcolt ki, Bognár István pedig sorozatban a negyedik bajnokiján is betalált. 1–0

Előnybe került tehát a hazai csapat, nem kellett az eredmény után futnia, mint az előző fordulóban a Honvéd ellen (akkor az első félidőben kapott gólt csak a 84. percben tudta kiegyenlíteni), a kérdés csak az volt, mit tud kezdeni ezzel a helyzettel. Mondani sem kell, az Újpest mindent elkövetett az egyenlítésért, az előző fordulóban Diósgyőrben két gólt szerző Giorgi Beridze kedvező lövőhelyzetet alakított ki magának, ám a tizenhatos vonalánál labdát veszített – igaz, nekünk úgy tűnt, Vass Ádám nem teljesen szabályos eszközökkel állította meg…

Jelentős érvágást jelentett a házigazdának, hogy Gera Dániel az első játékrész hajrájában jelezte Feczkó Tamásnak, hogy nem tudja folytatni a játékot: lecserélésével az MTK a leginkább lendületes futballistáját veszítette el. Az első negyvenöt perc megmutatta, a vendégek részéről sokkal többre van szükség támadásban, ha legalább egyenlíteni akarnak, ugyanakkor az előrejátékukat alapjaiban határozta meg, hogy Novothny Somát szinte meg sem tudták játszani.

A folytatásban Zsótér lövése jelezte az Újpest egyértelmű szándékát, majd Vincent Onovo perdítésénél már tényleg közel került az egyenlítéshez. Tegyük hozzá, ilyenkor rendre fennáll a veszélye, hogy a hátrányban lévő csapat túlzottan kinyílik – nem volt ez másként ezúttal sem. Kizárólag Farkas II Balázson múlt egy jobb oldali támadás végén, hogy a hazai csapat nem került helyzetbe, hiszen ha a szélső pontosan passzol, Torghelle már csak Pajoviccsal állt volna szemben… A vendégek kispadjánál Nebojsa Vignjevics joggal elégedetlenkedett, csapata ugyanis nem tudta rákényszeríteni akaratát az ellenfelére, ráadásul ha valamelyik szélen sikerült is megbontani a hazai védelmet, a beadások használhatatlanok voltak.

A 2. félidő közepén vastapssal jutalmazta a hazai tábor Torghellét a lecserélésekor, maradjunk annyiban, a korábbi válogatott futballista labdarúgás iránti alázatából példát vehetnek a fiatalabbak. A hajrában Vignjevics érdekeset húzott, az addig balhátvédet játszó Balázs Benjamint középső támadó középpályásnak vezényelte előre, helyzet azonban Lencse László előtt adódott Bognár István zseniális passza után. Az eredmény a lefújásig már nem változott – igaz, a hosszabbításban Vogyicska Bálint mintha szabálytalankodott volna a büntetőterületen belül Obinna Nwobodóval szemben –, így a hazai szimpatizánsok elkönyvelhették, hogy kedvenceik augusztus 11. után ismét nyertek pályaválasztóként. Az Újpestet pedig már másodszor verték meg a bajnoki idényben.