Továbbra sem tud nyerni a Loki, a Videotoné a három pont

2016.12.03. 17:51
A Debrecen gól és pont nélkül maradt otthon a Videoton ellen (Fotó: Koncz György)
Fontos három pontot szerzett meg az év utolsó, Nagyerdei Stadionban rendezett mérkőzésén a Videoton: a fehérvári alakulat Anel Hadzic második félidőben szerzett bombagóljával tudott nyerni Debrecenben. A hazai gárdának is megvoltak a helyzetei, ezek azonban kimaradtak – a Videoton kapusa, Kovácsik Ádám kiválóan állta a sarat.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

DVSC–VIDEOTON – 0–1 (Hadzic 61.)
Debrecen, 18 óra. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A forduló előtt második helyen álló Videoton a Nagyerdei Stadionban vendégeskedett az NB I 18. fordulójában. A mérkőzést mindössze a nyolcadik pozícióban váró DVSC az utolsó hazai bajnokiját játszotta 2016-ban, ennek megfelelően győzelemmel szeretett volna elköszönni szurkolóitól.

Mindkét csapat játékát figyelmetlenség jellemezte az első játékrész során. Hiába került helyzetbe Danko Lazovics az egyik, illetve Holman Dávid és Róbert Vittek a másik oldalon, illetve hiába robogott el menetrend szerint Géresi Krisztián a bal szélen, ha az utolsó passzokba, a befejezésbe kivétel nélkül hiba csúszott – gól nélküli döntetlennel vonultak tehát az öltözőbe a csapatok.

A második negyvenöt percet pedig hiába kezdte jobban a Loki, mégis a Videoton szerezte meg a vezetést: Anel Hadzic remekül, lendületből megverte a védőjét, majd jobbal, közelről a bal felsőbe bombázott: 0–1!

A hazaiak nem adták fel, további akciókat alakítottak ki, azonban Kovácsik Ádám több alkalommal is megakadályozta őket a gólszerzésben, így vesztesen hagyták el a pályát Leonel Pontes fiai – akik október 29. óta nem tudtak NB I-es bajnoki mérkőzést nyerni.