Les vagy sem? Sidibe góljával a DVSC nyerte a keleti rangadót

Sidibe góljával a DVSC nyerte meg a keleti rangadót (Fotó: Földi Imre)
Ibrahima Sidibe találatával a Debreceni VSC 1–0-ra legyőzte a Diósgyőri VTK-t a labdarúgó NB I 16. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

DVSC–DVTK 1–0 (Sidibe 24.)

Finoman fogalmazva sem szeret a Diósgyőr a Debrecen ellen játszani. Jelenleg tízmérkőzéses nyeretlenségi sorozatban van a Loki ellen a DVTK, amely 1998 óta huszonhatszor próbálkozott a bajnokságban keleti riválisa legyőzésével. Csupán kétszer sikerült (2008-ban és 2009-ben).

Debrecenben viszont a diósgyőriek kezdtek jobban, és a 8. percben a vezetést is megszerezhették volna, ám Radosevic hárítani tudta Koman Vladimir veszélyes szabadrúgását, sőt néhány perccel később Novothny Soma remek csúsztatását is kiszedte a léc alól.

A hűvös debreceni délutánban az iramra nem lehetett panasz, sorra jöttek a DVTK-helyzetek, a vezetést mégis a DVSC szerezte meg!

Ibrahima Sidibe lépett ki a szélen, visszahúzta a labdát a bal lábára, elküldve egy védőt, és kilőtte a hosszú alsó sarkot (1–0)! A kérdés már csak az, lesen volt-e a debreceni támadó... Egy biztos, Iványi Zoltán szerint nem.

A DVTK mindent megtett, hogy egyenlítsen, Miroszlav Grumics ezt meg is tehette volna, ám a diósgyőri a hatalmas sprintje után csak a kapufát találta el.

A fordulás után Radosevicről szólt a találkozó, a hazaiak kapusa megdolgozott a fizetéséért, sorra fogta a veszélyesebbnél veszélyesebb DVTK-löketeket, ám a többször próbálkozó Koman és Novothny sem tudott túljárni az eszén.

A 65. percben beállt Adamo Coulibaly, hatalmas tapsot kapott a visszatérő francia csatár, az eredményen azonban már nem tudott módosítani, így 1–0-ra nyerte meg a DVSC a keleti rangadót.

Ezzel a sikerrel a Loki zsinórban nyolcadik bajnokiját hozta le veretlenül.

A találkozó után Kondás Elemér és Bekő Balázs mellett Szakály Péter és Koman Vladimir értékelt az NSO Tv-nek.