Hosszabbítás után győzött a DVSC Győrben

2023.02.08. 18:50
A labdarúgó Mol Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az NB II-ben 10. helyen álló ETO FC Győr az élvonalban ötödik Debreceni VSC-t fogadta. A Loki a szünet előtti másodpercekben szerzett vezetést, az emberhátrányba kerülő ETO azonban a 90+3. percben kiegyenlített. A hosszabbítás első felvonásának ráadásban Loncar révén újra a DVSC került előnybe, és ez már elegendő volt a továbbjutáshoz.
Dzsudzsák Balázséknak több mint 120 percnyi játékra volt szükségük ahhoz, hogy legyőzzék a győrieket (Fotó: Koncz Márton) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

ETO FC GYŐR (NB II)–DEBRECENI VSC 1–2 (0–1, 1–1, 1–2) – hosszabbítás után
Győr, ETO Park, 600 néző.Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balász, Becséri Gergely)
ETO FC GYŐR: Kovácsik–Kovács K., Csinger, Keresztes (Fodor, 106.), Csontos – Toma – Szendrei, Vitális (Szabó T., 106.), Tuboly (Vingler, 84.), Kiss Bence (Babati, 69.), Szendrei (Borsos, 69.) –Morínigo (Priskin, 75.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
DEBRECENI VSC
: Megyeri –Kusnyir, Romancsuk (Deslandes, 112.), Lagator, Ferenczi –Bévárdi (Szécsi, 63.), Varga J., Dzsudzsák (Loncar, 84.), Baráth P. (Manrique, 39.), Bódi (Sós, 63.) –Mance (Dorian Babunszki, 84.).Vezetőedző: Szrdan Blagojevics
Gólszerző: Csinger (90+3.), ill. Mance (45.), Loncar (105+1.)
Kiállítva: Babati (90.)
Tímár Krisztián:
– A csapat a szebbik arcát mutatta, hasonló mentalitással előrébb állnánk az NB II-ben is. Sikerült eltüntetni az osztálykülönbséget, miután óriási szívvel küzdöttek a játékosaim, de ettől kezdve ezt kell alapvetőnek tekinteni.
Szrdjan Blagojevics: – Ellenfelünk ki is ejthetett volna bennünket... A hideg idő és a jeges pálya is nehezítette a játékot, az utolsó pillanatban elért gólért pedig dicséret illeti a bátor győri csapatot, amely ellen nem kis nehézségek árán sikerült megszereznünk a győztes gólt.

Az ETO játékosai már a mérkőzés elején értésükre adták a vendégeknek, hogy mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy megnehezítsék a dolgukat, vagy akár meglepetésre le is győzzék őket. Vitális mindjárt a 4. percben célba vette Megyeri kapuját, és nem is volt sok híja a gólnak. Sorban követték egymást a helyzetek hol az egyik, hol a másik oldalon – az első nagyobb védést Megyerinek kellett bemutatnia Szendrei szabadrúgása után. Keresztes szöglet után lőtt, Megyeri ekkor is résen volt. Az első félidő utolsó percében aztán megszületett a meccs első gólja: Dzsudzsák beadásából Bódi odafejelte a labdát Mancének, ő pedig szép gólt lőtt.

A második félidő is hasonló volt az elsőhöz: bár a debreceniek játszottak fölényben, volt olyan időszaka a meccsnek, amikor az ETO tartotta nyomás alatt a vendégek kapuját. Úgy tűnt, hogy Babati 90. percben történő kiállítása megpecsételi a győriek sorsát, ám a fiatal hazai védők másképp gondolták. Ahogy az első félidő végén a Loki, úgy a második játékrész lefújása előtt az ETO is betalált, Keresztes fejese után Csinger lőtt a kapuba, hosszabbításra mentve a meccset.

A ráadás első felében inkább óvatos játék folyt, ám a félidő végi sípszó előtt ismét gól esett. Dorian Babunkszi fejjel adott gólpasszt, a találatot Loncar jegyezte. Csinger lábában kétszer is ott volt gól a hosszabbítás második félidejében, az ETO védője (és egyben csapatkapitánya) azonban nem tudott újra eredményes lenni.

Érdekesség, hogy mindhárom találat valamelyik félidő végén esett, és mindháromnál fejjel adták a gólpasszt. 1–2

(NB III)–Kisvárda Master Good 0–1 – hosszabbítás után

120+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmüket!

120+2. perc: Priskin Csingernek teszi le a labdát, az ő lövésébe sikerül beleblokkolnia a vendégeknél.

120. perc: Nem ér véget még a meccs, két perc ráadás lesz még utána.

119. perc: Szabó T. szögletét Borsos fejeli kapu mellé.

118. perc: Megyeri kapust kell ápolni.

114. perc: Csinger előtt az egyenlítési lehetőség: a félpályáról felívelt szabadrúgást középen megcsúsztatja egy győri játékos, így kerül helyzetbe Csinger, ám átvétel után csak gyengén találja el a labdát, és Megyeri védeni tud.

112. perc: Deslandes váltja Romancsukot.

110. perc: Csontos kap sárga lapot.

106. perc: Győri cserék a hosszabbítások közötti szünetben: Fodor váltja Keresztest, Vitális helyére pedig Szabó Tamás áll be.

106. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második felvonása.

105+1. perc: Vége a hosszabbítás első felének.

105+1. perc: GÓÓÓL! A hosszabbítás első félidejének a vége is góllal zárul. A balról beívelt labdát Dorian Babunski fejeli vissza a kapu elé, amit Loncar juttat közvetlen közelről a kapuba. 1-2.

105. perc: Vingler elől szedi fel a labdát Megyeri.

102. perc: A Babunski elől menteni igyekvő Csinger és Keresztes fejelnek össze a győri tizenhatoson belül. Ápolás miatt áll a játék.

98. perc: Szécsi fejese nem talál kaput.

91. perc: Kezdődik a kétszer 15 perc hosszabbítás.

90+3. perc: A gól után a játékvezető lefújja a mérkőzést. Egészen pontosan a rendes játékidő 90 percét, hosszabbítás következik.

90+3. perc: GÓÓÓL! Az emberhátrányban játszó ETO egyenlít: a felívelt labdát Keresztes tovább fejeli, Csinger pedig 8 méterről a kapu bal oldalába lő. 1-1.

90+1. perc: Rossz ütemű becsúszásért kap sárga lapot Keresztes.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Babatinak a játékvezető szövegért felmutatja a piros lapot.

86. perc: Babati beívelését Priskin fejeli el középen, de pontatlanul.

84. perc: Mance helyére Dorian Babunski érkezik, Dzsudzsák Balázst pedig Loncar váltja. Cserél az ETO is: Vingler László áll be Tuboly helyére.

83. perc: Sós helyzetben, de nem találja el a kaput nyolc méterről a védője szorításában.

76. perc: Priskin cselezget a kapunak háttal az ötös vonala körül, végül szereli tudják.

75. perc: Priskin váltja Morínigót.

74. perc: Babati lövése a közbevetődő debreceni védőről pattan szögletre.

72. perc: Morínigo labdát szerez, aztán estében Vitálisnak passzol. Vitális pedig őt találja el a labdával.

69. perc: Szendrei helyére jön Borsos, Kiss Bence helyére pedig Babati.

66. perc: Dzsudzsák közeli lövését Kovácsik védi.

63. perc: Bévárdi helyére Szécsi, Bódi helyére pedig Sós Benceáll be.

Varga József itt fejjel próbálta megjátszani a labdát (Fotó: Koncz Márton)

47. perc: A Varga kezezése miatt megítélt szabadrúgást is Szendrei végzi el, a lövése centikkel kerüli csak el Megyeri kapuját.

46. perc: Az ETO kezdi a második félidőt.

45. perc: A gól után azonnal le is fújja az első félidőt Derdák Marcell.

45. perc: GÓÓÓL! Dzsudzsák balról adja be a labdát, Bódi a hosszú saroknál visszafejeli középre, a védője mellől Mance pedig félfordulatból a jobb felsőbe lő. 0–1

43. perc: Vitális szabálytalansága sárga lapot ér, Kusnyirt találta el.

41. perc: Bévárdi 20 méterről lő, nem sokkal megy el a labda a bal alsó mellett.

39. perc: Baráth P. helyére Manrique áll be a vendégek csapatában.

36. perc: Szendrei a bal felső fölé csavarja a labdát a tizenhatos bal sarkáról.

33. perc: Jobb oldali győri szöglet után Keresztes bal alsó felé tartó lövését Megyeri védi bravúrral.

31. perc: Csinger nagy mentése nyomán Mance végül nem tudja kapura lőni Bévárdi jobbról beadott labdáját.

25. perc: Némi kavarodás alakul ki a vendégek kapuja előtt, végül Kiss Bence lövi a labdát kapu mellé.

23. perc: Szendrei bal felsőbe tartó szabadrúgását Megyeri vetődve üti szögletre.

18. perc: Dzsudzsák 20 méterről próbálkozhat, de a lövése nagyon fölé megy.

15. perc: Bévárdi bal oldali beadásáról Baráth középen lemarad, a hosszún érkező Bódi pedig kapu fölé lő.

4. perc: Vitális távoli lövése elmegy Megyeri kapuja fölött.

1. perc: Kezdődik a meccs. Zöldben a hazaiak, fehérben a vendégek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi kiírásban az elődöntőig menetelő, ám a másodosztályú bajnokságban tavasszal két meccsen csak egy pontot szerző ETO FC Győr az 2023-as évben az NB I-ben még veretlen Debreceni VSC ellen.