Felkészülés: az Újpest vezetett, de kikapott a Mechelentől

2013.07.16. 21:18
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest belgiumi edzőtáborának harmadik előkészületi mérkőzésén 3–1-es vereséget szenvedett a Mechelentől. A lila-fehérek egy öngóllal már a hetedik percben megszerezték a vezetést, ám a belga élvonalbeli együttes még az első félidőben fordított.

Belgiumi edzőtáborának harmadik felkészülési meccsét játszotta az ezt megelőző két találkozón egy döntetlent és egy vereséget számláló Újpest. A lila-fehérek kiválóan kezdték a találkozót, hiszen már a hetedik percben előnybe kerültek.

A próbajátékon szereplő Kevin Kis húzott el a bal oldalon, beadásába Sheldon Bateau szerencsétlenül ért bele, így a labda a hazaiak kapujában kötött ki. 0–1

A 16. percben kis híján kétgólosra duzzadt az Újpest előnye, ám Jarmo Ahjupera fejesét Tome Pacovski bravúrral hárította. Ezt követően Bavon lőtt kapura távolról, ám az ő kísérlete célt tévesztett.

A folytatásban a hazaiak kijöttek a szorításból, és kisvártatva egyenlítettek is. Abdul-Yakuni Iddi lövése még elkerülte Balajcza Szabolcs kapuját, Thomas Enevoldsen ellenben a 35. percben már nem puskázta el második nagy lehetőségét. A dán játékos a középre kifejelt labdát zúdította ballal a kapuba. 1–1

Nem sokkal később pedig már a vezető találatnak örülhettek a Mechelen játékosai. Mads Junker közeli fejesét még bravúrral hárította az újpesti kapus, a kipattanónál azonban már nem hibázott a dán csatár. 2–1

A második félidőben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a legnagyobb lehetőség a magyar csapat előtt adódott. Bő egy óra játék után Kabát Péter beadása után Ahjupera találta el a kapufát, majd egy perccel később ismét az észt támadó veszélyeztetett, ám ezúttal a hazaiak macedón kapusa hárított.

A Mechelen a 89. percben végérvényesen eldöntötte a mérkőzést. A belga együttes szabadrúgáshoz jutott az újpesti kaputól mintegy húsz méterre, a lövés levágódott a sorfalról, a labda a csereként beállt Benjamin Mokulu elé került, aki 14 méterről betalált. 3–1

A gól után egy perccel a játékvezető lefújta a mérkőzést, az Újpest nyeretlen maradt belgiumi edzőtábora során.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MECHELEN (belga)–ÚJPEST 3–1 (2–1)
Mechelen (Belgium), 2000
néző.
ÚJPEST: Balajcza – Ligot (Molnár S., 64.), Vermes, Antón, Kis (Mihajlovics, 56.) – Bavon, Vasziljevics, Balogh B., Simon K. (Eninful, 64.) – Kabát, Ahjupera.
Gólszerző: Enevoldsen (36.), Junker (44.), Mokulu (89.) ill. Bateau (7. – öngól)