A Nyíregyháza gond nélkül őrizte meg a veretlenségét

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.09.27. 15:50
Géresi (19) egy gólpasszal vette ki részét a Nyíregyháza sikeréből (Fotó:Nyíregyháza Spartacus FC)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus Herjeczki Kristóf duplájával 2–0-ra megverte a Mosonmagyaróvárt, így még mindig veretlen, míg a vendégek továbbra is nyeretlenek a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–0 (1–0)
Balmazújváros, 250 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Albert István, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Rjasko, Gengeliczki, Baki – Pataki B. (Vass P., 62.), Sigér Á. (Tamás O., 73.), Kesztyűs, Nagy B. – Herjeczki (Cseh, 84.), Géresi (Németh B., 84.), Gresó. Vezetőedző: Tímár Krisztián
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Deák I., Papp Sz., Czingráber – Vukaszovics (Végső, 86.), Csóka (Puhtejev, 67.) – Illés D. (Papp L., 77.), Szalka (Szabó B., a szünetben), Horváth K. – Takács T. (Szendeff, 77.). Megbízott vezetőedző: Király József
Gólszerző: Herjeczki (20., 54.)
Kiállítva: Papp Sz. (79.)
Tímár Krisztián:
– Végig irányítottunk, kézben tartottuk a mérkőzést. Hamar megszereztük a vezetést, ami után tudat alatt visszább álltunk, ám hiába próbálkoztak a vendégek, továbbra is mi voltunk veszélyesebbek. A második félidőben újabb góllal bebiztosítottuk a győzelmet, amivel fontos három pontot szereztünk.
Király József: – Zárt védekezésből szerettünk volna kiindulni, volt két-három olyan lehetőségünk, amiből betalálhattunk volna. Ehelyett korán gólt kaptunk, onnantól teljesen mást kellett játszanunk. A második félidőben megnehezítettük az ellenfél feladatát, jól futballoztunk, de az ellenfél kihasználta a hibánkat. Pozitívum, hogy az utolsó pillanatig nem adtuk fel.

A Nyíregyháza esélyeshez méltóan az első pillanattól irányította találkozót, és látszólag az sem nehezítette meg a feladatát, hogy két klasszikus csatára sérülés miatt hiányzott. Ott volt viszont a kezdőben Herjeczki Kristóf, akinek az első lövése kellő önbizalmat adott ahhoz, hogy tovább próbálkozzon. A középpályás hamarosan megszerezte a mérkőzés első gólját (1–0), majd még kétszer ígéretesen kísérletezett, azokat a labdákat azonban Heinrich Márk bravúrral védte.

Míg vendégek az első félidő nagy részében kilenc mezőnyjátékossal védekeztek a tizenhatosuk előterében, addig a második játékrészt kezdeményezőbben indították. Igen ám, de amikor úgy nézett ki, hogy visszajöhetnek a meccsbe, Herjeczki befejezett egy nyíregyházi kontrát (2–0). A Mosonmagyaróvár egy távoli lövéssel még közel járt a gólhoz, ám nem veszélyeztette a Szpari győzelmét, pláne úgy, hogy a hajrára létszámhátrányba került.

A nyíregyháziak az első kilenc bajnokijukon nem kaptak ki, míg az óváriak továbbra is nyeretlenek.

Véget ért a mérkőzés!

90+1. perc: Vass Patrik is betalált lesről, természetesen ez a gól sem érvényes.

86. perc: Vukaszovics helyett a nyíregyházi nevelésű Végső érkezett a mosonmagyaróvári csapatba.

84. perc: Németh és Cseh is a pályán Géresi, valamint a kétgólos Herjeczki helyett.

79. perc: Papp Sz. még éppen a tizenhatoson kívül rántotta le a meginduló Géresit, így tizenegyes nincs, az óvári védő viszont piros lapot kapott.

77. perc: Takács helyett Szendeff, Illés helyett Papp L. a pályán.

76. perc: Gengeliczki csúsztatott szögletre egy beívelést, az újabb labdát Baki fejelte el.

73. perc: Sigér Ákos helyett Tamás Olivér érkezett.

Jól védekezett és újabb meccset hozott le kapott gól nélkül a Szpari (Fotó: Nyíregyháza Spartacus FC)

72. perc: LÉC! Vukaszovics 30 méteres bombáját Dala tolta a lécre. A semmiből jött ez a lehetőség.

71. perc: Sigért három védő üldözte, lövés helyett inkább passzolt, ám labdája nem jutott el a társához.

67. perc: Csóka helyett Puhtejev érkezett.

65. perc: Gengeliczki centikkel fejelte mellé Gresó szabadrúgását.

62. perc: Vass érkezett Pataki helyére.

54. perc: GÓL! Négy emberrel kontrázott a Nyíregyháza, Gresó megjátszotta a balján érkező Herjeczkit, aki egy igazítás után, 14 méterről kilőtte a kapu bal alsó sarkát. 2–0

53. perc: Vukaszovics távoli lövését Dala fogta meg.

52. perc: Horváth erős, lapos beadását Baki rúgta el.

51 perc: Kesztyűs távoli lövését Heinrich védte, majd meg is fogta az előtte felpattanó labdát.

48. perc: Illés több védő között tört a tizenhatoson belülre, a kaputól hat méterre elpattant tőle a labda, majd egy vendégjátékos szabálytalankodott a tömegben, így véget ért az akció.

46. perc: cserélt a Mosonmagyaróvár, Szabó Bence állt be Szalka helyére.

Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő.

Egy perc a ráadás.

41. perc: Kesztyűs éles szögből is kapura tekerte a szabadrúgást, Heinrich ismét nagyot védett.

41. perc: Horváth Kevin kapott sárga lapot a vendégcsapatból.

39. perc: Gresó szabadrúgását Gengeliczki csúsztatta két méterrel mellé.

37. perc: a Szpari szép akciót vezetett a vendégek rendezetlen védelme ellen, Géresi higgadtan a kapuba emelt, ám lesen kapta a labdát. Érvénytelen a gól.

36. perc: az elmúlt három-négy percben a nyíregyházi védőknek is résen kellett lenniük, rövid időn belül több beívelést is kifejeltek.

33. perc: Szalka csapott le egy pontatlan passzra, egyedül törhetett volna kapura, helyette gyengén lőtt 20 méterről.

32. perc: a vendégek is elvégeztek egymás után két sarokrúgást, az utóbbi után Vukaszovics nagy ívű fejese a háló tetején.

A Spartacus már 5 szögletnél tart.

28. perc: Herjeczkinek megjött a kedve a lövésekhez. Ezúttal 25 méterről tekert, Heinrich nagyot vetődve ütötte ki a labdát a bal felső sarok elől!

A Szpari 25 éves középpályása az első bajnoki gólját szerezte meg nyíregyházi színekben.

21. perc: másodperccel a középkezdés után újra a vendégek tizenhatosánál pattogott a labda, megint Herjeczki kísérletezett, ezúttal azonban Heinrich nagyot védett.

Nyíregyházi gólöröm Herjeczki találata után (Fotó: Nyíregyháza Spartacus FC)

20. perc: GÓL! Géresi balról, az alapvonal közeléből laposan középre passzolt, a labda két játékos között az üresen maradt Herjeczkihez pattant, aki 7 méterről a kapu közepébe lőtt. 1–0

16. perc: Herjeczki jó csel után 17 méterről lőtt, próbálkozása centikkel gurult el a jobb oldali kapufa mellett.

Kilenc mezőnyjátékossal védekezik a Mosonmagyaróvár, a legelső ember, Takács Tamás picit előrébb, de ő is a saját térfelén helyezkedik el.

9. perc: folyamatosan a Nyíregyháza birtokolja a labdát, már három szögletet is elvégzett, ám a korábbi, Baki-fejesen kívül nem veszélyeztette még a kaput.

6. perc: az imént megjegyzett szabálytalanságért járó szabadrúgással Szalka próbálkozott, lövése lepattant a sorfalról.

5. perc: Sigér Ákos buktatta Takácsot, ezért megkapta a mérkőzés első sárga lapját.

4. perc: Gresó jobb oldali szögletét Baki fejelte fölé 8 méterről.

Tímár Krisztián a mérkőzés előtti naponarról beszélt,hogy érdemes lenne minél előbb feltörni a vendégek védelmét. Ebben nem könnyíti meg a hazaiak feladatát, hogy két klasszikus csatára, Novák Csanád és Myke Ramos sem bevethető sérülés miatt, valamint Nagy Dominik sincs a kezdőben.

Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tabella harmadik helyét veretlenül elfoglaló Nyíregyháza a sereghajtó Mosonmagyaróvár ellen.