Egy félidő elég volt a Csákvárnak a Haladás elleni sikerhez

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.08.06. 18:50
A Haladás a Csákvár otthonában is pont nélkül maradt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában kimondottan jó iramú meccset vívott a bajnokságot egyaránt vereséggel kezdő Csákvár és Haladás. A hazaiak két szépségdíjas találatuk mellett két tizenegyest is gólra váltottak és a hajrá kezdetén már 4–0-ra vezettek. A Haladás dicséretére szól, hogy a nagy hátrány ellenére sem adta fel, s az utolsó percekben sikerült elfogadható különbségűvé tenni a vereséget (4–2).

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 42 (30)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Katona Balázs (ifj. Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
Csákvár: Pécsi – Murka, Papucsek, Karacs, László N. – Farkas A., Mészáros D. (Major M., 85.), Szakály D. (Gazdag V., 72.) – Tamás N. (Juhász L., 72.), Nagy Z. (Simon A., 72.), Gruber (Fejős, 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs
HALADÁS:
Verpecz – Nyíri (Simut, 46.), Jagodics M., Csonka, Bosnjak (Doktorics, 13.) – Szakály A. (Katona I., 62.) – Horváth R., Rácz B., Csernik (Bolla G., 62.), Szvoboda (Zvekanov, 62.) – Jancsó. Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Gólszerző: Szakály D. (11-esből, 1–0) a 21., Karacs (2–0) a 41., Tamás N. (3–0) a 45+1., Szakály D. (11-esből, 4–0) a 69., Rácz B. (4–1) a 71., Horváth R. (4–2) a 92. percben
Tóth Balázs: –
Próbáltuk birtokolni a labdát, próbáltunk játszani, s ez hellyel-közzel sikerült is. Az első félidőben ugyan a Haladásnak is volt helyzete, ám mi rúgtuk a gólokat. A szünet után már az eredmény volt a legfontosabb, így visszább álltunk, de a negyedik góllal végleg lezártuk a meccset.
Alekszandar Jovics:– Úgy gondolom, hogy az első félidőben mi fociztunk, a gólokat azonban a hazaiak rúgták. Ilyen hibákat nem lehet elkövetni a profi futballban, mint amilyeneket mi elkövettünk a védekezésben.

Az első fordulóban mindkét együttes egygólos vereséget szenvedett, így fokozott akarással vetették magukat a küzdelembe. Az első negyedórában a Haladás agresszív letámadásával zavarba hozta a hazai együttest, ám nem sikerült a kapuba találnia. Nem úgy a vendéglátóknak, akik első igazán veszélyes támadásukból megszerezték a vezetést, majd a szünet előtti percekben két parádés góllal magabiztossá tették előnyüket. A szünet után már a biztonságra helyezte a hangsúlyt a Csákvár, de a negyedik góllal végleg elvarrta a szálakat. A hajrában ugyan kozmetikázott az eredményen a Haladás, ám már esélye sem volt a pontszerzésre.

Vége a mérkőzésnek.

92.perc: GÓL!!! Lucas 18 méterről eltört labdáját a bal saroknál Horváth kotorta a kapu közepébe, 42.

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Gazdag bal oldali szabadrúgását Verpecz kitenyerelte, Fejős egy állítás után ismét rátűzte, a Haladás kapusa bravúrral a léc fölé tenyerelte a labdát.

87. perc: Lucas elkaszálta Juhász Leventét, ez is sárga.

85.perc: Utolsó csere, Mészáros Dávid helyére Major Marcell érkezett.

82.perc: László Noel húzta vissza Horváthot, ez is sárga. Rácz jobb oldali szabadrúgását Jagodics a hosszún a léc fölé fejelte.

79.perc: Murka Benedek visszahúzta ellenfelét, jogos a sárga.

77. perc: Fejős a jobb oldali vonal mellől cselezett befelé, majd ballal a hosszú sarok mellé tekerte a labdát.

75.perc: Hármas hazai csere: Nagy Zoárd-Simon András, Tamás Nándor-Juhász Levente, Szakály Dénes-Gazdag Vajk.

71. perc: GÓL!!! Rácz Barnabás középről, 18 méterről, ballal lepókhálózta a jobb felső sarkot, 41.

69. perc: GÓL!!! Szakály Dénes rendkívül higgadtan a léc alá vágta a büntetőt, 40.

68.perc: Fejős gyönyörű csellel becsapta emberét a jobb oldali alapvonalnál, visszagurítására érkezett Farkas Aurél, akit azonban a lövés pillanatában Csonka buktatott. Tizenegyes.

64.perc: Bal oldali vendégszöglet után Jagodics fejesét Pécsi óriási bravúrral ütötte ki a jobb sarok elől, az ismétlésbe pedig Tamás vetődött bele rendkívül önfeláldozóan.

62.perc: Mindkét csapat cserél: a hazaiaknál Gruber helyére Fejős érkezik, a vendégeknél Cserniket Balla Gergő, Szakály Attilát Katona és Szvobodát Zvekanov váltja.

60.perc: Jagodics kapott sárga lapot, miután hátulról rácsúszott Nagy Zoárd lábára.

55.perc: Tamás hagyta faképnél emberét a jobb oldalon, beadását a középen érkező Nagy Zoárd elől Jagodics az utolsó pillanatban mentett szögletre.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Haladásban Nyíri helyett Lucas jött ki a folytatásra.

Vége az első félidőnek.

45+1.perc: GÓL!!! Bal oldali bedobás után Gruber lágyan középre emelt, Tamás Nándor pedig a tizenegyespontról, a levegőben sasszézva egyet, jobbal a léc alá emelt, 30.

Kettő perc a hosszabbítás.

41.perc: GÓL!!! László Noel jobb oldali szögletét a középen remek tempóban érkező Karacs Dániel 8 méterről a jobb sarokba fejelte, 20.

39.perc: Nyíri jobb oldali beadását Jancsó 8 méterről éppen Pécsi kezébe fejelte.

37.perc: Tamás futotta le a szombathelyi védelem közepét, a kivetődő Verpecz az utolsó pillanatban tudta eltenyerelni előle a labdát.

35.perc: Gruber a bal oldali alapvonalról élesen középre lőtte a labdát, mely elsuhant mindenki előtt, Doktorics a gólvonal elől egy méterre remek mozdulattal szögletre mentett.

32.perc: A hazai sarokrúgás után gyors szombathelyi kontra futott a jobb oldalon, Rácz keresztlabdája teljesen üresen találta Szvobodát, aki azonban az ötös sarkáról, nagy helyzetben éppen Pécsit találta el.

31.perc: Nagy tűzijáték a Haladás kapuja előtt, de végül Gruber lövése Nyíriről szögletre pattant.

21.perc: GÓL!!! Gruber szerzett erőszakosan labdát a Haladás tréfelének közepén, jó tempóban futtatta Farkas Aurélt a balösszekötő helyén, akit Nyíri csak buktatni tudott. A jogos tizenegyest Szakály Dénes magabiztosan értékesítette, 10.

17.perc: Mészáros 50 méteres indításával Gruber lépett volna ki a bal oldalon, a labda átszállt Jagodics felett, de az asszisztens lest jelzett. Határeset volt ...

Az első negyedórában jobban pörgött a Haladás, agresszív letámadása egyelőre nem ízlik a hazai gárdának..

13.perc: Az orrsérülést szenvedett Bosnjak helyére Doktorics érkezett.

9.perc: Tamás Nándorral próbált meg lefordulni Bosnjakról, közben összefejeltek. Mindkét játékost ápolni kellett.

7.perc: A vendégeké volt a meccs első helyzete: Horváth Rajmund a jobb oldalról cselezte befelé magát, majd 10 méterről lőtt, Pécsi bravúrral kiütötte a labdát.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek zöldben léptek pályára.

Mindkét együttes vereséggel kezdte a 2023–2024-es idényt, így különös jelentőséggel bír a mai találkozásuk: amelyik nyer kiegyenesedhet, a vesztes azonban azonnal lépéshátrányba kerül a riválisokkal szemben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a rajton a Bp. Honvédtól otthon vereséget szenvedő Aqvital FC Csákvár a BVSC-Zugló otthonából pont nélkül távozó Szombathelyi Haladás ellen.