Ismét csak a vezetést tudta megszerezni a Fradi Kazincbarcikán

2008.10.18. 16:35
Eddig két alkalommal került sor az NB II-ben Kazincbarcika–Ferencváros találkozóra, és bár mindkétszer vezetést szerzett a Fradi, győzni egyik alkalommal sem tudott. Ezúttal sem történt másképp: Pölöskey Péter góljával előnybe kerültek a zöld-fehérek, ám a második félidőben Debreceni Dávid egyenlített. Bamba Moussa kiállítása után, emberhátrányban jobban játszott a Ferencváros, de helyzeteket alig dolgozott ki, így maradt az 1–1.
Pölöskey Péter (jobbra) jól játszott: csereként beállva fejelt gólt
Fotó: Szántó György

FANZONE-TIPPJÁTÉK

A Fanzone és a Nemzeti Sport közös tippjátékában a hazai NB I és öt kiemelt európai labdarúgó-bajnokság mérkőzéseinek, valamint a Bajnokok Ligája összecsapásainak megtippelésével bebizonyíthatja, hogy otthonosan mozog a foci világában. Mutassa meg Ön is, hogy mennyire ért a labdarúgáshoz!
A Ferencváros rossz előjelekkel érkezett Kazincbarcikára, eddig ugyanis nem nyert bajnoki mérkőzést a borsodi városban. Bár a két klub eddig két találkozóján rendre a zöld-fehérek vezettek, mindkét esetben 2–2 lett a végeredmény.

Bobby Davison még jó néhány hétig nincs könnyű helyzetben a csapatösszeállítást illetően sem, hiszen Lipcsei Péter, Dragóner Attila, James Ashmore, Tóth Bence, Ferenczi István is sérüléssel bajlódik. Enyhítette azonban az angol mester gondjait, hogy Paul Shaw combizomhúzódása után visszatérhetett a kezdőcsapatba.

Nem indult jól a találkozó a zöld-fehérek számára, Williams kapus már a 3. percben aláfutott egy beadásnak, majd az 5. percben Fülöp Noel kapott sárgát Kerekes István felrúgásáért. Az első tíz percben egyértelműen a Kazincbarcika volt kezdeményezőbb, a ferencvárosiak el sem jutottak a hazai tizenhatosig.

"Óvatos vagyok, kiegyeznék a döntetlennel is – ezt még a mérkőzés előtt mondta Lipcsei Péter, a Ferencváros csaknem két hónap ezelőtt keresztszalag-szakadást szenvedő középpályása, aki 1990-ben éppen Kazincbarcikáról került az Üllői útra. – Nehéz mérkőzés vár a Fradira, mivel rengeteg a sérült a csapatban”.

Ráadásul menet közben még egy névvel bővült a maródiak listája: Bartha László megsérült, s már a 21. percben le kellett cserélni a fiatal csatárt.

Helyette egy még fiatalabb támadó, Pölöskey Péter állt be, aki jó cserének bizonyult. Végig elszántan küzdött, aminek a 40. percben meg lett az eredménye: Szkukalek Igor beadása után fejjel csúsztatott a barcikai hálóba.

Az első félidőben többet támadott a Kazincbarcika, azonban nem használta ki a lehetőségeit.

A második félidő megint rosszul indult a Ferencváros számára. Bár több helyzetet dolgozott ki, a 60. percben Debreceni Dávid révén egyenlítettek a borsodiak.

Nem sokkal később Bede Ferenc játékvezető kiállította Bamba Moussát, ugyanis öt percen belül összeszedett két sárga lapot. Előbb Zimányi Ádámmal kakaskodott, majd Olasz Dénest talpalta le a Fradi légiósa.

Az utolsó húsz percben jórészt mezőnyjáték zajlott, és nagy helyzetük a barcikaiaknak akadt, amikor a csereként beálló Romhányi Tamás lőhetett ziccerben, azonban a gólvonalon álló Fülöp Noelt találta telibe.

Bár emberhátrányban jobban játszottak a zöld-fehérek, helyzetet alig dolgoztak ki, így a győzelmet sem tudták megszerezni.

A Bőcs közben nem tudott élni üldözője pontvesztésével, ugyanis Pisont István csapata ellen Vecsésen döntetlent játszott.