Búcsú az MTK-pályán, visszavonul az NB I egyik legrutinosabb játékvezetője

P.  GY. B. P. GY. B.
2024.12.14. 09:26
Andó-Szabó Sándor búcsúzik (Fotó: dvsc.hu)
A labdarúgó NB I 17. fordulójának nyitó mérkőzésén az MTK a Fehérvárt fogadja, és ezen a mérkőzésen búcsúzik a játékvezetéstől Andó-Szabó Sándor.

A 45 éves Andó-Szabó Sándor 2006. április 14-én egy Debrecen–REAC mérkőzésen mutatkozott be az NB I-ben, és már azon a tavaszon is rendszeresen foglalkoztatták az élvonalban.

A békéscsabai születésű Andó-Szabó igen hamar, már 2008-ban eljutott a nemzetközi kerettagságig, és a FIFA-jelvényt 2018-ig viselhette, akkor Berke Balázs váltotta őt.

Andó-Szabó Sándor az MTK–Fehérvár mérkőzésen búcsúzik, ez lesz a 310. mérkőzése a focibiro.hu statisztikái szerint. Ezzel az örökranglista negyedik helyén áll, csak Solymosi Péter (331), Kassai Viktor (323) és Szabó Zsolt (321) előzi meg.

Andó-Szabó a mostani idényben csak az NB II-ben vezethetett, az élvonalban négy negyedik játékvezetői feladat mellett kétszer volt videóbíró és hétszer videóbíró-asszisztens. 

Az MTK–Fehérvár mérkőzés szombaton 12 órakor kezdődik.

NB I 
17. FORDULÓ
12.00: MTK Budapest–Fehérvár FC (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

 

 

Legfrissebb hírek

Így ünnepelte a bajnoki címet az ETO Kisvárdán és a hazaúton – videók

Labdarúgó NB I
7 órája

Méltó utódok – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
7 órája

Sergio Navarro távozik a DVSC-től – hivatalos

Labdarúgó NB I
10 órája

Vitális Milán: Ez nemcsak a csapat és a stáb, hanem egy város sikere is

Labdarúgó NB I
10 órája

Az ETO megtette, amit kellett: nyert Kisvárdán, és ötödször bajnok az NB I-ben!

Labdarúgó NB I
11 órája

Hahn duplázott, magabiztos diósgyőri győzelmével bronzérmes a Paks

Labdarúgó NB I
11 órája

Hiába a sima FTC-siker a ZTE ellen, a zöld-fehérek csak a 2. helyen végeztek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
11 órája

A Debrecen egygólos győzelemmel szerezte meg a negyedik helyet

Labdarúgó NB I
11 órája
Ezek is érdekelhetik