Fotó: Török Attila
A labdarúgó NB I 26. fordulójában az MTK Budapest 2–2-t játszott odahaza a Kecskeméttel.

NB I
26. FORDULÓ
MTK Budapest–Kecskeméti TE 2–2 (Hej 41., Molnár R. 50., ill. Szendrei Á. 33., Helmich 86.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2228 néző. V: Káprály

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egyik legjobbja, Banó-Szabó Bence és a bajnokság egyik leggyorsabb támadója, Lukács Dániel nélkül utazott a Kecskemét a budapesti vendégjátékára, és talán ez is közrejátszott abban, hogy vendégek két fontos, a támadójátékon lendíteni képes labdarúgójuk hiányában nem voltak elemükben az ellenfél térfelén, kevés lehetőséget dolgoztak ki önerőből – igaz, Demjén Patrik majdnem ajándékozott egyet rossz kijövetelével, de az utolsó pillanatban korrigált. Ezzel szemben a hazaiak gördülékenyebben jutottak el a kapuig, három-négy kisebb helyzetet kidolgoztak, ám Varga Bence kapuja nem igazán forgott veszélyben.

A 35. percben aztán beindultak az események, a KTE az első nagyobb lehetőségét gólra váltotta, a 21 éves Szendrei Ákos idei első találatával vezetéshez jutott. Gyorsan jött azonban a válasz, mintaszerű akció végén Hej Viktor használta ki a kecskeméti védelem rendezetlenségét, Bognár István pontos középre gurítását követően az emberéről leválva passzolta a labdát két méterről az üresen tátongó kapuba.

A házigazda óriási esélyt kapott, hogy vezetés birtokában vonuljon félidei pihenőre, Katona Levente ugyanis a hosszabbítás percébe fordulva a tizenhatoson belül buktatta Hej Viktort, aminek következtében hosszas VAR-vizsgálat után tizenegyest kapott, ám Nemanja Antonov próbálkozása hiábavaló volt, az egykori MTK-kapus Varga Bence a bal lábával védte a középre tartó labdát – ez volt az idénybeli második büntető, aminél hárított, legutóbb az újpesti Heinz Mörschel eszén járt túl.

Azt gondolhattuk, az utolsó percek eseménysora a vendégeknek adhat löketet, ám a fordulás után szinte egyből kapituláltak – az üresen helyezkedő Molnár Rajmund fejelt gólt. Az MTK ezután higgadtabban gurigázhatott, ellentámadásból többször veszélyeztetett, és olykor a váratlant is meghúzta – Kádár Tamás például a saját térfeléről, szabadrúgásból próbálta bevenni a kaput, ám Varga Bence résen volt, a léc fölé tolta a labdát.

A 76. percben kicsit túlcifrázták a kék-fehérek, Bognár István kispályás figurára hajazó támadás végén a lécet találta el. A találkozó hajrájában aztán jött a csattanó, a 87. percben a csereként beálló két fiatal hozta össze az egyenlítő találatot: a második NB I-es meccsén pályára lépő, 19 éves Kovács Kolos készítette le a labdát a szintén 19 esztendős Helmich Pálnak, aki 19 méterről gyönyörű gólt lőtt.

Utóbb kiderült, erre már nem volt válaszuk az egyébként jobban játszó hazaiaknak, így a játék képét elnézve kisebb meglepetésre pontosztozkodás lett a vége.