A VAR piros lapot vizslat, volt egy szándékos könyökös? Németh hátracsapott Vágó arcára?

CSERE

Végh Bence be, Varju le.

86'
GÓL

Egy bal oldali, lapos Derekas-beadás és egy Kovács-lekészítés után HELMICH PÁL középről, 19 méterről jobbal a bal felső sarokba lő. 2–2!

85'
CSERE

Nagy Olivér be, Szabó le. Védő helyet... védő.

79'

Kosznovszkyról nem sokkal pattan a jobb sarok mellé a labda egy rossz felszabadítás után.

79'

Varga folytatja.

77'

Antonov 16-os előtti, szitáló lövését védi Varga a bal sarok előtt vetődve, majd a bal térdére esik... ápolás.

77'

LÉC!

76'

Németh jobbról okosan visszateszi az ötösre Antonov bal oldali beadását, Bognár a jobb alsóba lőne, de hihetetlen vetődéssel érkezik Vágó... és a lécre pattan róla a labda.

73'
CSERE

Németh Krisztián be, Molnár le. Ékcsere.

71'

Varga a léc fölé üti Kádár a saját térfeléről eleresztett lövését!

70'
Sárga lap

Molnár Rajmund kap sárga lapot Katona ellökéséért.

70'
CSERE

Derekas Zoltán be, Zsótér le.

70'
CSERE

Kovács Kolos be, Horváth le.

67'

Bognár passzol Hej elé, aki lőne az ötös elől, de közbevetődik Katona! Molnár 17 méteres lövését kifejeli a kapu elől Belényesi.

66'

A KTE idegenben csak egy bajnokit tudott eddig lehozni kapott gól nélkül – a tavaszi rajton, Mezőkövesden (3–0). Azóta mind a három vendégfellépését elvesztette, ráadásul közben mindössze egyszer talált be.

66'

A kék-fehérek otthon legutóbb augusztus 11-én a Kisvárda ellen ikszeltek (0–0), azóta 7-szer nyertek, 4-szer kikaptak. Az előző 5 hazai meccsükön felváltva győztek, illetve vesztettek. Ha a sorminta folytatódna, most egy vereségnek kellene jönnie.

66'

Molnár: 21 meccs az idényben, 6 góllal s 2 gólpasszal, 900 perc alatt.

66'
CSERE

Kosznovszky Márk váltja Stiebert a hazaiaknál.

65'

Bognár Katához, ő Stieberhez passzol, a jobb oldali, jobblábas beadást blokkolja a rövid sarok előtt a becsúszó Katona. Antonov beadását Stieber 14-ről egy védőbe rúgja ballal, kissé balról.

63'
CSERE

Pálinkás Gergő be, Szendrei le.

62'
CSERE

Helmich Pál be, Meszhi le.

58'

Molnár és Nagy hoz össze egy helyzetet Stiebernek, aki ballal középről, 16-ról a léc fölé emel.

55'

Zeke ballal a kapu elé emeli a labdát, Antonov ellöki Vágót, oda a helyzet. Antonov megindul, Meszhi szereli.

55'

Az előző 4 bajnokijából hármat elbukott és csupán a kiesésre álló Kisvárdát tudta legyőzni a Kecskemét (3–1), amely legutóbb idei első hazai vereségét szenvedte el a Fehérvártól (0–1).

55'

HULLÁM. A legutóbbi 5 fordulóban hullámzóan szerepelt az MTK  (2 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség), viszont ezalatt a ZTE-vel holtversenyben a legtöbb gólt kapta az élvonalban (12) – ennek a felét egy meccsen, a Puskás Akadémiától (1–6).

54'

Szendrei a kapu tetejére fejeli a rövid sarok elől, négy méterről Horváth jobb oldali sarokrúgását.

51'

Szűcs jobbról középre ad, Zeke ballal a léc fölé lő középtávolról. Előtte Zeke beadását Horváth jobbal 16-ról a kapus ölébe rúgja.

50
GÓL

MOLNÁR RAJMUND BETALÁL, Stieber balról ballal remekül az az ötös bal sarkára, Molnár pedig a bal, azaz a túlsó alsóba fejeli a labdát. Szabó nagyon lemaradt róla, Vargának esélye sem volt védeni: 2–1.

47'

Horváth jobb oldali beadását nagy nehezen vágják ki a gólvonal elől a hazai bekkek.

47'
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

A kék-fehérek pályaválasztása mellett minimálisan billen a mérleg a fővárosiak felé: 3–2–2. Legutóbb, tavaly augusztusban Hej Viktor hajrában szerzett góljával 1–0-ra győztek a budapestiek.

46'

A kecskemétiek a legutóbbi 4 egymás elleni bajnokijukon képtelenek voltak legyőzni az MTK-t, sőt, az előző 8-ból is csak egyszer, 2014 áprilisában a Széktói Stadionban 3–0-ra.

46'

E párharc legjobb góllövői a közelmúlból:
Könyves Norbert 4
Kanta  József 4
Vladan Szavics 4
Tököli Attila  3
Némedi Norbert 3

46'

ÉRZÉSEM SZERINT a Kecskeméti TE szombat este növeli idegenben szerzett pontjainak
számát. Bár az MTK Budapest hazai pályán egész jól muzsikál, idei öt meccséből hármat megnyert, valamint a csapatok mindkét idénybéli bajnokiján győzött, valami azt súgja, Szabó István vezetőedző harmadszor már hatékonyabb tizenegyet küld a pályára, amely kevésbé látványos mérkőzésen egy ponttal tér haza Budapestről – 1–1-et tippelek. BORSOS László a mérkőzés előtt.

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44
Kihagyott 11-es

A 45+5. PERC MÁR. Antonov ballal félmagasan a kapu közepébe lőne, véd bal lábbal a jobbra elvetődő Varga!

44'

AZ IS!

44

Horváth ballal a kapus elé lő 15-ről, középről.

43

Ez bizony büntető lesz...

Fotók: NPT

43

Spori a kis TV előtt, tudjuk, mit jelent ez.

43
VAR

De hosszas VAR-vizsgálat a lökés miatt. Volt lökés, de Hej előtte már a bal sarok mellé passzolta a labdát.

43

Egy perc a ráadás.

42

Antonov keresztpassza után Hejt ellöki Katona... tovább.

42

Bognár: 27 meccs az idényben, 8 góllal és 11 gólpasszal.

Hej: 26 meccs, 2-2 góllal és assziszttal.

42
GÓL

EGYENLŐ! Bognár megy el szépen a bal oldalon Antonov tökéletes ütempasszával, ballal laposan középre ad, az üresen érkező HEJ VIKTOR jobbal a kapu közepébe lő laposan, másfél méterről, a bal sarok elől. 1–1!

38'

Nagyon sportszerűtlen jelenet volt!

38'

Molnár az őt a jobb szélen szerelő, már a földön fekvő Katonába rúgja a labdát. Aztán reklamál... jogosan, mert járt volna neki egy sárga lap!

36'
Sárga lap

Szendrei Ákos sárga lapot kap Kocsis lekönyökléséért.

34'
GÓL

VEZET A KTE! Szép akció végén Zeke balról ballal remekül ad az ötös távolabbi, azaz jobb sarkára, onnan a másik sarok elé fejeli a labdát Meszhi, a Kocsist megelőző SZENDREI ÁKOS pedig két méterről, előrehajolva a jobb alsó sarokba fejeli a labdát. 0–1!

33'

Feltűnik Máté Csaba is a lelátón.

33'
A táborok (Fotó: NPT)

33'

32'

Zsótér jobbról ballal veszélyesen kanyarintja a labdát a kapu elé, Hej fejjel ment Vágó elől. Horváth bal oldali kornerét Demjén Zsótér elé üti, aki ballal 15-ről, középről a léc fölé lő.

31'

Zeke és Horváth összehoz a bal oldalon egy kornert.

28'

Zsótér távoli szabadrúgása távolról sem veszélyes.

Az MTK hetedik, a KTE nyolcadik, két pont választja el a két csapatot. A kék-fehérek a legutóbbi négy fordulóban hét pontot is gyűjtöttek, így megelőzték a KTE-t. Pályaválasztóként idén eddig minden páratlan számú bajnoki mérkőzését megnyerte, a párosokat elveszítette. A lila-fehérek megnyerték az első 2024-es idegenbeli meccsüket az OTP Bank Ligában, Mezőkövesden, de azóta háromszor is kikaptak (mlsz.hu).

24'

Más pályákon potyognak...

22'

Zsótér a 16-osról kapura lő, de blokkol egy KTE-játékos.

21'

Kádár és Demjén egymásra vár, a kapus végül rosszul találja el jobbal a labdát a 16-oson, Meszhi okosan a kapu közepébe fejelné a labdát kissé jobbról, 17 méterről, de Demjén visszaér, és a gólvonal előtt eléri nagy vetődéssel a labdát, kicsit röplabdás mozdulattal.

21'

MICSODA JELENET!

19'

A Bognár indította Stieber passzol Molnár elé, aki ballal 18-ról egy védőbe lő, Hej jobbal a lecsorgót kissé jobbról, 19-ről nem sokkal vágja a bal felső sarok fölé!

15'

„A válogatott szünet érzésem szerint most jól jött a csapatnak, a mérések és a tapasztalatunk is azt mutatta, hogy egy picit több pihenőt adjunk ezt kihasználva a játékosoknak. Azután persze zajlott tovább a munka. Még nyolc bajnoki és minimum egy kupameccs hátra van, ezért nagyon keményen dolgoztunk, készen állunk az MTK elleni találkozóra. Szeretnénk pontot, pontokat elhozni. Sok borsot tört az orrunk alá ebben a bajnokságban Horváth Dávid együttese... Hazai pályán különösen nehéz ellenfél az MTK, de ahogy mondtam is, szeretnénk pontot, pontokat elhozni” – Szabó István a meccs előtt a KTE oldalán.

13'

12'

Zeke szereli Kocsist, jobbal a jobb alsóba lőne aztán már középre törve balról, 21-ről, vetődve fogja a labdát Demjén.

10
Fotó: N. P. T.

6'

Antonov szép beadását elfejeli az ötösön Kata elől Szabó.

6'

Hej kap egyet, ápolás a pályán. De nincs csere.

5'

HELYZET! Antonov bal oldali beadását Molnár becsúszva hatról a kapus ölébe küldi.

4'

Horváth megindulna a bal szélen, de szereli őt keményen Kocsis. És szabályosan is.

3'

Varju indítása Vargáé.

2'

Szabó emelését elfejeli Horváth elől Kádár, takarít Nagy.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek lila-fehér mezben és lila nadrágban.

Fotó: Nagy-Pál Tamás

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT!

Kosznovszky Márk fontos gólt küldött ajándékba.

„Nagyon jó érzésekkel térhettem haza, hiszen nyertük, ráadásul megszereztem első gólomat is az U21-es válogatottban – mondta lapunknak Kosznovszky Márk, az MTK 21 éves futballistája. – Beszéltem édesapámmal a találkozó előtt, és ő azt kérte, a neki szóló névnapi ajándékom legyen egy gól. Azonban ez a sikeres meccs már a múlté, előrenézünk, idehaza mindenképpen nyerni akarunk a Kecskemét elleni bajnokin! Úgy érzem, izgalmas, remek mérkőzés vár ránk, a KTE szimpatikus csapat, rendre jó felfogásban futballozik, ráadásul csak magyar labdarúgókban bíznak.

A hazaiaktól Thiam, Ennin, Bobál D. (Achilles-ín-műtét után) és Jurina sérült, a vendégektől Nagy K., Nikitscher (mindkettő térdműtét után), Banó-Szabó, Lukács maródi.

Eltiltott a kecskeméti Májer (piros lap).