Videó: Varga Barnabás csupán hat másodperccel maradt el Lewandowski rekordjától

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.07. 10:53
Hat másodpercen múlt Varga Barnabásnak, hogy beállítsa Robert Lewandowski rekordját (Fotó: Árvai Károly)
Mint arról beszámoltunk, a négy gólig és egy gólpasszig jutó Varga Barnabás vezérletével a címvédő FTC 5–1-re győzött az MTK ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójának keddi játéknapján, ráadásul a magyar válogatott támadó négy góljából hármat mindössze három perc 28 másodperc alatt szerzett, amivel közel került Robert Lewandowski rekordjához.

Varga Barnabás a 21., az 52., az 53. és az 56. percben vette be Demjén Patrik kapuját, a második és a negyedik találata között csupán három perc és 28 másodperc telt el, így nem sokkal maradt el Robert Lewandowski csúcsától.

Az FC Barcelona lengyel klasszisa még 2015-ben, a Bayern München játékosaként állított fel elképesztő rekordot, amikor a Wolfsburg elleni, 5–1-re megnyert bajnokin a bajorok mind az öt gólját ő szerezte, ráadásul ezeket az 51. és a 60. perc között érte el, s első és harmadik találata között mindössze három perc és 22 másodperc telt el, így a lengyel hat másodperccel gyorsabb volt Vargánál és még övé a csúcs.

Varga Barnabás azonban természetesen nem lehet elégedetlen MTK elleni teljesítményével, hiszen a góllövőlistán megelőzte Fehérvárról szerződtetett csapattársát, Kenan Kodrót, a Nemzeti Sporttól pedig ritkaságszámba menő, 10-es osztályzatot kapott.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–MTK Budapest 5–1 (Varga B. 22., 52., 53., 57., Loncar 66., ill. Bognár I. 31.)