Női NB I: bent maradt az Astra és a Soroksár is

2022.06.04. 20:46
null
Gelb Mónikáék a következő idényben is az első osztályban szerepelhetnek (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe – archív)
Megőrizte élvonalbeli tagságát a Soroksár és az Astra HFC is, mindkét csapat két győzelemmel abszolválta másodosztályú együttes elleni párharcát a női labdarúgó NB I osztályozóján.

Az első osztályban hetedik helyen végző Astra a hatgólos hazai sikere után Szakonyi Emese duplájára alapozva idegenben 4–0-ra nyert az NB II Keleti csoportjában harmadikként záró DVSC-DEAC ellen, így két győzelemmel őrizte meg élvonalbeli tagságát.

Nem sok kétség férhetett a Soroksár bennmaradásához sem, a 23. kerületiek másodszor is 2–0-ra győzték le a másodosztály Nyugati csoportjának bronzérmesét, a Kelen SC-t.

A Szent Mihály, az Újpest, a Mol Fehérvár és a Szekszárdi UFC feljutott az NB I-be, amelyben a következő idénytől már 12 csapat szerepel.

NŐI NB I
OSZTÁLYOZÓ, VISSZAVÁGÓK
Kelen SC–Soroksár 0–2
(Miszlai 5., Váradi 89.)
A párharc győztese: a Soroksár, két győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
DVSC-DEAC–Astra HFC 0–4 (Erdész 8., Szakonyi 17., 61., Árvay 90+2.)
A párharc győztese: az Astra, két győzelemmel, 10–0-s összesítéssel

Legfrissebb hírek

Felkészülés: tíz gólt szerzett első nyári mérkőzésén a Paks

Labdarúgó NB I
2026.06.20. 13:28

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08

Felcsúton is kiütötte ellenfelét, megvédte címét az FTC a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.28. 20:57

Női NB I: bronzérmes lett az ETO

Labdarúgó NB I
2026.05.27. 20:21

Távozik a Barca kétszeres aranylabdás játékosa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.05.27. 09:10
Ezek is érdekelhetik